ALLERTEC EFFECT 20MG 10TABLETEK

  • ALLERTEC EFFECT 20MG 10TABLETEK
Kod produktu: 5903060621954
13,34 zł
/ opakowanie

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

ADRES PRODUCENTA: ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

ILOŚĆ: 10 tabletek

 

OPIS:

Allertec Effect zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo.Bilastyna hamuje powstawanie bąbli oraz zaczerwienienia skóry przez 24 godziny po przyjęciu pojedynczej dawki, dzięki czemu poprawia się jakość snu i jakość życia.

WSKAZANIA:

Allertec Effect stosuje się przeciwalergicznie w celu złagodzenia objawów w obrębie nosa, oczu i skóry.

Allertec Effect jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek oraz pokrzywki.

Allertec Effect stosuje się u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej w celu złagodzenia objawów kataru siennego (katar, zatkany nos, kichanie, świąd oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i alergicznego zapalenia spojówek (obrzęk, świąd, zaczerwienione i łzawiące oczy). Lek może być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych (bąble lub pokrzywka). 

DAWKOWANIE:

Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej to 1 tabletka (20 mg) na dobę.

  • Tabletka do podawania doustnego.
  • Tabletkę należy przyjmować jedną godzinę przed lub dwie godziny po jakimkolwiek posiłku lub wypiciu soku owocowego.
  • Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest bilastyna. Każda tabletka zawiera 20 mg bilastyny.

Pozostałe składniki to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu glinometakrzemian, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Allertec Effect, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, których objawy mogą obejmować: trudności w oddychaniu, zawroty głowy, zapaść lub utrata przytomności, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i (lub) obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Inne działania niepożądane, które mogą występować u dorosłych i młodzieży to:

Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób):

- bóle głowy - senność

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 osób):

- nieprawidłowy zapis EKG, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby, zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie, nasilony apetyt, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała, nudności (uczucie mdłości), lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie, ból brzucha, biegunka zapalenie żołądka (zapalenie ściany żołądka), zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie, nasilone pragnienie, duszność (trudności w oddychaniu), suchość w jamie ustnej ,niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka, szumy uszne (dzwonienie w uszach),zaburzenia snu, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek , podwyższone stężenie lipidów we krwi.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

- kołatanie serca, tachykardia (szybkie bicie serca), wymioty

Działania niepożądane, które mogą występować u dzieci to:

Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób):

- zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa), alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy, ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu)

Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 osób):

- podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności (uczucie mdłości), obrzęk warg, wyprysk, pokrzywka, zmęczenie

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

 

 

 

Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
Dawka:
20 mg
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Bilastinum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel