ALOCUTAN AEROZOL NA SKÓRĘ 0,02G/ML 60ML

  • ALOCUTAN AEROZOL NA SKÓRĘ 0,02G/ML 60ML
Kod produktu: 5909991325404
22,84 zł
/ opakowanie

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: Lek  

PRODUCENT: SUN-FARM Sp. z o.o.  

ADRES PRODUCENTA: ul. Dolna 21, 05-092 Łomianki  

ILOŚĆ: 60 ml  

 

OPIS:

Lek Alocutan stosuje się w leczeniu łysienia androgenowego (nadmiernego wypadania włosów) u kobiet (charakterystyczne, rozlane, przerzedzenie włosów w przednio-górnej części owłosionej skóry głowy u kobiet). Leczenie lekiem Alocutan pobudza wzrost włosów i przeciwdziała postępowi łysienia androgenowego. Początek łysienia androgenowego u kobiet charakteryzuje się zmniejszeniem grubości włosów na szczycie oraz w okolicy czołowej owłosionej skóry głowy z zachowaniem linii włosów. Występuje przerzedzenie włosów obejmujące centralną część skóry głowy, ale całkowite wyłysienie zdarza się bardzo rzadko.

WSKAZANIA:

Lek Alocutan jest wskazany w leczeniu łysienia typu kobiecego.

DAWKOWANIE:

Lek Alocutan jest przeznaczony do zewnętrznego stosowania na suchą, owłosioną skórę głowy.

Lek Alocutan należy aplikować tylko na zdrową, nieuszkodzoną owłosioną skórę głowy oraz stosować za każdym razem zgodnie z poniższymi instrukcjami. Leku Alocutan nie należy stosować na części ciała inne niż owłosiona skóra głowy. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek Alocutan należy stosować jak opisano poniżej. Dawkę 1 ml leku Alocutan należy nakładać na objętą zmianami powierzchnię owłosionej skóry głowy dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie należy przekraczać dawki dobowej 2 ml, niezależnie od wielkości powierzchni skóry objętej zmianami.

Początek i stopień odrastania włosów są różne u poszczególnych pacjentów. Aby efekty były widoczne, zwykle stosuje się leczenie polegające na aplikacji leku dwa razy na dobę, przez okres od 2 do 4 miesięcy. Aby utrzymać efekt, zaleca się dalsze stosowanie, bez przerywania, dwa razy na dobę. Stosowanie leku Alocutan w większej ilości i częściej nie prowadzi do uzyskania lepszych rezultatów.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i butelce po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nie zamrażać. Zawiera łatwopalny etanol. Przechowywać z dala od źródeł ciepła lub otwartego ognia. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 6 tygodni.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest minoksydyl. 1 ml roztworu zawiera 20 mg minoksydylu.

Pozostałe składniki to: etanol 96% (V/V), glikol propylenowy (E 1520), woda oczyszczona.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów - pacjent może potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej.

  • Obrzęk twarzy, ust lub gardła, który utrudnia połykanie i oddychanie. Może to być objaw ciężkiej reakcji alergicznej (częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
  • Uogólnione zaczerwienienie skóry (częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
  • Uogólnione swędzenie (częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
  • Ucisk w gardle (częstość nieznana, nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Bardzo często (mogą występować częściej niż u 1 na 10 pacjentów):ból głowy.

Często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów): swędzenie,  nadmierne owłosienie występujące poza owłosioną skórą głowy (w tym wzrost włosów na twarzy u kobiet),  reakcje zapalne skóry (w tym wysypka trądzikopodobna oraz wysypka skórna), skrócenie oddechu, trudności w oddychaniu, obrzęk rąk i nóg, zwiększenie masy ciała,  wysokie ciśnienie tętnicze,  podrażnienie owłosionej skóry głowy takie jak kłucie, pieczenie, suchość, świąd, łuszczenie się, zapalenie mieszków włosowych.

Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów): zawroty głowy, nudności.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):kontaktowe zapalenie skóry (zapalenie skóry związane z alergią),  nastrój depresyjny, podrażnienie oka,  przyśpieszone bicie serca, kołatanie serca, obniżone ciśnienie tętnicze,  wymioty, objawy w miejscu podania, obejmujące również uszy i twarz, takie jak swędzenie, podrażnienie skóry, ból, zaczerwienienie, obrzęk, suchość skóry, zapalna wysypka aż do możliwości łuszczenia się skóry, zapalenie skóry (dermatitis), pęcherze, krwawienie i owrzodzenie, przemijająca utrata włosów, zmiany koloru włosów, zmiany struktury włosów,  ból w klatce piersiowej.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

Parametry techniczne:
Postać:
aer.na skór., roztw.
Dawka:
20 mg/ml
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Minoxidilum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel