ApoTiapina  0,025 g * 30 tabl.

ApoTiapina 0,025 g * 30 tabl.

8,47 zł
brutto / opakowanie
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / opakowanie
Cena regularna: / opakowanie
z
Możesz kupić także poprzez:
Niedostępny
Niedostępny
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz

REZERWACJA LEKU NA RECEPTĘ!!! ABY ODEBRAĆ ZAREZERWOWANY LEK, NALEŻY OKAZAĆ WAŻNĄ W DNIU ODBIORU RECEPTĘ !!! PREZENTOWANE CENY SĄ CENAMI Z ODPŁATNOŚCIĄ 100%, ODPŁATNOŚĆ ZGODNA Z RECEPTĄ ZOSTANIE NALICZONA W MOMENCIE REALIZACJI!!!

 

OPIS

ApoTiapina zawiera substancję zwaną kwetiapiną, która należy do grupy leków
przeciwpsychotycznych. 

Depresja w przebiegu choroby dwubiegunowej: kiedy pacjent odczuwa głęboki smutek. Może
  odczuwać przygnębienie, poczucie winy, brak energii i apetytu lub mieć trudności z
  zasypianiem.
Mania: pacjent może być bardzo podekscytowany, uradowany, pobudzony,
  rozentuzjazmowany lub nadmiernie aktywny; może też mieć niewłaściwą ocenę sytuacji, w
  tym przejawiać zachowania agresywne lub destrukcyjne.
Schizofrenia: pacjent może słyszeć lub odczuwać rzeczy, które w rzeczywistości nie mają
  miejsca, ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania lub jest niezwykle podejrzliwy,
  zalękniony, zdezorientowany, ma poczucie winy, odczuwa napięcie lub przygnębienie.

Lekarz może zlecić kontynuowanie stosowania leku ApoTiapina nawet wówczas, gdy pacjent poczuje
się lepiej.

 

 

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LEKU

Leczenie schizofrenii. Leczenie umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Leczenie dużych epizodów depresyjnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Zapobieganie nawrotom w chorobie afektywnej dwubiegunowej u pacjentów z epizodami maniakalnymi lub depresyjnymi odpowiadającymi na leczenie kwetiapiną.
 
 
 

 

DZIAŁANIE LEKU

Kwetiapina jest substancją czynną o nietypowym działaniu przeciwpsychotycznym. Kwetiapina i jej aktywny farmakologicznie metabolit - norkwetiapina działają na wiele receptorów neuroprzekaźników. Działanie przeciwpsychotyczne wynika głównie z blokowania w mózgu receptorów serotoninowych (5-HT2) oraz dopaminowych (D1 i D2). Kwetiapina i norkwetiapina nie wykazują zauważalnego powinowactwa do receptorów benzodiazepinowych, lecz wykazują silne powinowactwo do receptorów histaminergicznych i α1-adrenergicznych oraz umiarkowane powinowactwo do receptorów α2-adrenergicznych. Kwetiapina ma również niskie powinowactwo do receptorów muskarynowych lub nie wykazuje żadnego powinowactwa, podczas gdy norkwetiapina wykazuje umiarkowane do wysokiego powinowactwo do kilku receptorów muskarynowych, co może wyjaśniać działanie antycholinergiczne (muskarynowe). Hamowanie przez norkwetiapinę czynnika transportującego norepinefrynę (NET) oraz jej częściowe działanie agonistyczne na receptory 5HT1A może mieć wpływ na skuteczność terapeutyczną kwetiapiny jako leku przeciwdepresyjnego. Kwetiapina dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego (pokarm nie wpływa na biodostępność kwetiapiny). Wiąże się z białkami osocza w 83%. Jest w znacznym stopniu metabolizowana w wątrobie, głównie z udziałem CYP3A4. Mniej niż 5% kwetiapiny jest wydalane w postaci niezmienionej z kałem i moczem. Około 73% metabolitów kwetiapiny jest wydalane z moczem, 21% z kałem. T0,5 kwetiapiny w fazie eliminacji wynosi około 7 h, norkwetiapiny - 12 h.
 
 

 

 

DAWKOWANIE LEKU

Doustnie. Dorośli. 

Leczenie schizofrenii: lek podawać 2 razy na dobę.

Całkowita dobowa dawka przez pierwsze 4 dni leczenia wynosi: 50 mg - 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień, od 4. dnia dawkę należy zwiększać do dawki skutecznej wynoszącej zazwyczaj 300-450 mg na dobę.

W zależności od odpowiedzi klinicznej i tolerancji leku, dawkę można dostosowywać w zakresie 150-750 mg na dobę. 

Leczenie epizodów maniakalnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej: lek podawać 2 razy na dobę.

Całkowita dobowa dawka przez pierwsze 4 dni leczenia wynosi: 100 mg - 1. dzień, 200 mg - 2. dzień, 300 mg - 3. dzień, 400 mg - 4. dzień, następnie dawka może być zwiększana maksymalnie o 200 mg na dobę do dawki dobowej 800 mg w 6. dniu leczenia.

W zależności od odpowiedzi klinicznej i tolerancji leku, dawkę można dostosowywać w zakresie 200-800 mg na dobę; zwykle skuteczna dawka wynosi 400-800 mg na dobę. 

Leczenie epizodów depresyjnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej: lek podawać raz na dobę, przed snem.

Całkowita dobowa dawka przez pierwsze 4 dni leczenia wynosi: 50 mg - 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień, zalecana dzienna dawka to 300 mg. U niektórych pacjentów korzystne jest podawanie dawki 600 mg na dobę.

Dawki większe niż 300 mg powinny być wprowadzane przez lekarza doświadczonego w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej. U niektórych pacjentów, u których występują problemy z tolerancją leku, można rozważyć zmniejszenie dawki do 200 mg na dobę. 

Zapobieganie nawrotom w chorobie afektywnej dwubiegunowej: u pacjentów, u których wystąpiła reakcja na kwetiapinę stosowaną w leczeniu ostrej fazy choroby dwubiegunowej, należy kontynuować stosowanie kwetiapiny w tej samej dawce w zapobieganiu nawrotom epizodów maniakalnych, mieszanych lub depresyjnych.

Dawka może być modyfikowana, w zależności od odpowiedzi klinicznej i tolerancji pacjenta, w zakresie 300-800 mg, podawana 2 razy na dobę. W leczeniu podtrzymującym należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę. 

Szczególne grupy pacjentów. U pacjentów w podeszłym wieku średni klirens osoczowy kwetiapiny jest o 30-50% mniejszy; zależnie od reakcji pacjenta i tolerancji, zwiększanie dawki należy spowolnić, a dobową dawkę terapeutyczną zmniejszyć w stosunku do dawki stosowanej u młodszych pacjentów; nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u pacjentów >65 lat z epizodami depresji w przebiegu choroby dwubiegunowej. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby dawka początkowa powinna wynosić 25 mg na dobę; dawka powinna być zwiększana codziennie o 25-50 mg na dobę aż do ustalenia skutecznej dawki, zależnie od reakcji klinicznej pacjenta i tolerancji leczenia. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek nie ma potrzeby zmiany dawkowania. 

Sposób podania. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabl. 100 mg i 200 mg można dzielić na połowy.

 

 

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA LEKU

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze i pudełku. Termin
ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
środowisko.

 

 

 

SKŁAD LEKU

Substancją czynną leku jest kwetiapina.
Każda tabletka powlekana 25 mg zawiera 25 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny fumaranu).
 
Każda tabletka powlekana 100 mg zawiera 100 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny fumaranu).

Każda tabletka powlekana 200 mg zawiera 200 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny fumaranu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (E464), wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktoza jednowodna,
skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, celuloza
mikrokrystaliczna PH 102, talk, krzemionka koloidalna bezwodna.

Otoczka tabletki:
25 mg: żelaza tlenek czerwony i żółty (E172), hypromeloza 2910 (E464), tytanu dwutlenek (E171),
makrogol 400, żółcień pomarańczowa (E110).
 
100 mg: żelaza tlenek żółty (E172), hypromeloza 2910, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.
 
200 mg: hydroksypropyloceluloza (E463), hypromeloza 2910 (E464), talk, tytanu dwutlenek (E171).
 
 

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKU

Bardzo często: zmniejszenie stężenia hemoglobiny, zwiększenie stężenia trójglicerydów, cholesterolu całkowitego (głównie frakcji LDL), zmniejszenie stężenia cholesterolu HDL, zwiększenie masy ciała, zawroty głowy, senność, ból głowy, objawy pozapiramidowe, suchość błony śluzowej jamy ustnej, objawy odstawienne (bezsenność, nudności, ból głowy, biegunka, wymioty, zawroty głowy i drażliwość). Często: leukopenia, zmniejszenie liczby neutrofilów, zwiększenie liczby eozynofilów, hiperprolaktynemia, zmniejszenie stężenia całkowitej T4, zmniejszenie stężenia wolnej T4, zmniejszenie stężenia całkowitej T3, zwiększenie stężenia TSH, zwiększenie łaknienia, zwiększenie stężenia glukozy we krwi aż do stężenia hiperglikemicznego, zaburzenia snu, koszmary senne, myśli i zachowania samobójcze, dyzartria, tachykardia, palpitacje, niewyraźne widzenie, hipotonia ortostatyczna, duszność, zaparcia, niestrawność, wymioty, zwiększenie aktywności AlAT, GGT, osłabienie, obrzęk obwodowy, drażliwość, gorączka. Niezbyt często: neutropenia, trombocytopenia, niedokrwistość, zmniejszenie liczby płytek krwi, reakcje nadwrażliwości (w tym skórne reakcje alergiczne), zmniejszenie stężenia wolnej T3, niedoczynność tarczycy, hiponatremia, cukrzyca, napady drgawek, zespół niespokojnych nóg, dyskinezy późne, omdlenie, stan splątania, wydłużenie odstępu QT, bradykardia, zapalenie błony śluzowej nosa, dysfagia, zwiększenie aktywności AspAT, zatrzymanie moczu, zaburzenia seksualne. Rzadko: agranulocytoza, zespół metaboliczny, somnambulizm i związane z tym reakcje (takie, jak mówienie przez sen i zaburzenie jedzenia związane ze snem), żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, zapalenie trzustki, żółtaczka, zapalenie wątroby, priapizm, mlekotok, obrzęk piersi, zaburzenia miesiączkowania, złośliwy zespół neuroleptyczny, hipotermia, zwiększenie aktywności fosfokinazy kreatynowej. Bardzo rzadko: reakcja anafilaktyczna, nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego, obrzęk naczynioruchowy, zespół Stevensa-Johnsona, rabdomioliza. Częstość nieznana: kardiomiopatia i zapalenie mięśnia sercowego, udar, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, rumień wielopostaciowy, ostra uogólniona osutka
krostkowa (AGEP), wysypka z eozynofilią i objawami układowymi (DRESS), zapalenie naczyń krwionośnych skóry, noworodkowy zespół odstawienny. Ponadto, podczas stosowania neuroleptyków obserwowano: wydłużenie odstępu QT, komorowe zaburzenia rytmu, zatrzymanie akcji serca, torsades de pointes oraz przypadki nagłych niespodziewanych zgonów.
 
Działania niepożądane, które występują częściej u dzieci i młodzieży (10-17 lat) niż u dorosłych oraz działania niepożądane, których nie stwierdzono u dorosłych: bardzo często: zwiększenie apetytu, zwiększenie stężenia prolaktyny, zwiększenie ciśnienia krwi, objawy pozapiramidowe, wymioty; często: omdlenie, zapalenie błony śluzowej nosa, drażliwość - nie zaleca się stosowania leku u dzieci.
 
 
 
 

 

INFORMACJE OSTRZEGAWCZE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU

Kiedy nie stosować leku ApoTiapina:
- Jeśli pacjent ma uczulenie na kwetiapinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- Jeśli pacjent stosuje którykolwiek z poniższych leków:
  - niektóre leki stosowane w zakażeniu HIV
  - pochodne azolu (stosowane w zakażeniach grzybiczych)
  - erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach bakteryjnych)
  - nefazodon (stosowany w depresji).

Jeśli pacjent nie jest tego pewien, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed
przyjęciem tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku ApoTiapina należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli:
- pacjent lub ktoś z rodziny pacjenta ma lub miał jakiekolwiek problemy z sercem, np.
  zaburzenia rytmu serca, osłabienie mięśnia sercowego lub zapalenie mięśnia sercowego lub
  jeśli pacjent przyjmuje albo przyjmował jakiekolwiek leki, które mogą wpływać na czynność
  serca
- pacjent ma niskie ciśnienie tętnicze krwi
- pacjent przebył udar mózgu, szczególnie, jeżeli pacjent jest w podeszłym wieku
- pacjent ma problemy z wątrobą
- pacjent kiedykolwiek miał napad drgawek (padaczkę)
- pacjent ma cukrzycę lub jest zagrożony rozwojem cukrzycy. W takich sytuacjach lekarz może
  sprawdzać stężenie cukru we krwi pacjenta podczas leczenia lekiem ApoTiapina
- pacjent miał w przeszłości zmniejszoną liczbę krwinek białych (co mogło być lub nie
  spowodowane działaniem innych leków)
- pacjent jest w podeszłym wieku i występuje u niego otępienie (zaburzenia czynności mózgu).
  U tych pacjentów nie należy stosować leku ApoTiapina, gdyż leki z grupy, do której on
  należy, mogą u pacjentów w podeszłym wieku z otępieniem nasilać ryzyko udaru, a niekiedy
  ryzyko zgonu.
- pacjent jest w podeszłym wieku i ma chorobę Parkinsona/parkinsonizm
- u pacjenta lub u kogokolwiek z jego rodziny występowała choroba zakrzepowa, ponieważ
  stosowanie leków z grupy, do której należy ApoTiapina, może powodować powstawanie
  zakrzepów.
- u pacjenta podczas prawidłowego snu nocnego występuje lub występowało krótkotrwałe
  zatrzymanie oddychania (zwane "bezdechem sennym") i stosuje leki, które spowalniają
  normalną czynność mózgu („depresanty”)
- u pacjenta występuje lub występował stan, kiedy nie może całkowicie opróżnić pęcherza
  (zatrzymanie moczu), ma powiększoną prostatę, niedrożność jelit lub zwiększone ciśnienie
  wewnątrzgałkowe. Stany te są niekiedy powodowane przez leki (zwane "lekami
  antycholinergicznymi"), które wpływają na sposób funkcjonowania komórek nerwowych, w
  celu leczenia pewnych schorzeń.
- pacjent nadużywał alkoholu lub leków.
- Jeśli pacjent ma depresję lub inne stany, które są leczone lekami przeciwdepresyjnymi.
  Stosowanie tych leków wraz z lekiem ApoTiapina może prowadzić do rozwoju zespołu
  serotoninowego, będącego stanem mogącym zagrażać życiu.

Należy natychmiast powiadomić lekarza, jeśli po przyjęciu leku ApoTiapina wystąpi którykolwiek z
poniższych objawów:
- gorączka, sztywność mięśni o znacznym nasileniu, nadmierna potliwość lub zaburzenia
  świadomości (tzw. „złośliwy zespół neuroleptyczny”). Może być konieczna niezwłoczna
  pomoc lekarska.
- mimowolne ruchy mięśni, głównie twarzy i języka
- zawroty głowy lub wyjątkowe nasilenie senności; zmiany te u pacjentów w podeszłym wieku
  mogą zwiększać ryzyko przypadkowego urazu (upadku)
- napady drgawek (padaczka)
- długotrwały bolesny wzwód (priapizm)
- szybkie i nieregularne bicie serca, nawet podczas odpoczynku, kołatanie serca, trudności z
  oddychaniem, ból w klatce piersiowej lub niewyjaśnione zmęczenie. Lekarz będzie musiał
  zbadać serce i jeśli to konieczne, natychmiast skierować pacjenta do kardiologa.

Takie działania mogą wystąpić podczas stosowania tego typu leku.

Należy niezwłocznie poinformować lekarza, jeżeli u pacjenta wystąpi:
- gorączka, objawy grypopodobne, ból gardła lub jakiekolwiek inne zakażenie jako następstwo
  bardzo małej liczby białych krwinek. Może być konieczne przerwanie stosowania leku
  ApoTiapina i (lub) zastosowanie odpowiedniego leczenia.
- Zaparcie wraz z utrzymującym się bólem z okolic brzucha lub zaparcie, które nie ustępuje
  mimo zastosowanego leczenia, co może doprowadzić do ciężkiej niedrożności jelit.
Myśli samobójcze i nasilenie depresji
  
Jeśli pacjent ma depresję, mogą niekiedy wystąpić myśli o samookaleczeniu lub samobójstwie.
  Myśli te mogą się szczególnie nasilać na początku stosowania leku, ponieważ wszystkie leki z
  tej grupy zaczynają działać dopiero po pewnym okresie stosowania; zwykle po około 2
  tygodniach, a niekiedy czas ten może być dłuższy. Ryzyko wystąpienia u pacjenta takich myśli
  jest także większe, jeśli nagle przerwie on stosowanie leku. Ponadto ryzyko to nasila się, gdy 
  pacjent jest młodą, dorosłą osobą. Dane z badań klinicznych wykazały nasilone ryzyko
  występowania myśli i (lub) zachowań samobójczych u młodych dorosłych w wieku poniżej 25
  lat z depresją.

  Jeśli u pacjenta występują myśli o samookaleczeniu lub samobójstwie, powinien niezwłocznie
  skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala. Pomocne może być
  poinformowanie rodziny lub przyjaciół o występującej depresji oraz poproszenie ich o
  przeczytanie tej ulotki. Można także poprosić te osoby, aby w razie zaobserwowania u
  pacjenta nasilenia objawów depresji lub innych niepokojących zmian zachowania powiedziały
  o tym pacjentowi.

Ciężkie skórne reakcje niepożądane (SCAR)
Podczas leczenia tym lekiem bardzo rzadko zgłaszano ciężkie skórne działania niepożądane
(SCAR), które mogą zagrażać życiu lub prowadzić do zgonu. Objawy tych działań zwykle obejmują:
- Zespół Stevensa-Johnsona (SJS), rozległą wysypkę z pęcherzami i łuszczącą się skórą,
  szczególnie wokół ust, nosa, oczu i narządów płciowych
- Toksyczną martwicę naskórka (TEN), cięższą postać wysypki powodującą rozległe łuszczenie się
  skóry
- Reakcję polekową z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi (DRESS) to objawy
  grypopodobne z wysypką, gorączką, obrzękiem gruczołów i nieprawidłowymi wynikami
  badań krwi (w tym zwiększenie liczby białych krwinek (eozynofilia) i zwiększeniem
  aktywności enzymów wątrobowych)
- Ostrą uogólnioną osutkę krostkową (AGEP), w postaci małych pęcherzy wypełnionych ropą
- Rumień wielopostaciowy (EM), wysypkę skórną z nieregularnymi, swędzącymi, czerwonymi
  plamami.

Jeśli u pacjenta wystąpią te objawy, należy przerwać stosowanie ApoTiapina i natychmiast
skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub zgłosić się po pomoc medyczną.

Zwiększenie masy ciała
Informowano o zwiększeniu masy ciała u pacjentów stosujących lek ApoTiapina. Pacjent sam bądź z
lekarzem powinien regularnie kontrolować masę ciała.

ApoTiapina z jedzeniem, piciem i alkoholem
- Lek ApoTiapina można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.
- Podczas stosowania leku ApoTiapina należy ograniczyć picie alkoholu, gdyż może on
  powodować senność.
- Nie należy pić soku grejpfrutowego podczas stosowania leku ApoTiapina. Sok grejpfrutowy
  może wpływać na jego działanie. 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
ApoTiapina może powodować senność. Pacjent nie powinien kierować pojazdem ani obsługiwać
maszyn, dopóki nie pozna reakcji swojego organizmu na ten lek.

Wpływ na wyniki badań moczu na obecność leków
U pacjentów stosujących lek ApoTiapina badania moczu na obecność leków przeprowadzone
niektórymi metodami mogą wykazywać obecność metadonu lub trójpierścieniowych leków
przeciwdepresyjnych, choć pacjent ich nie stosuje. W takim przypadku zaleca się wykonanie innych,
dokładnych badań.

Substancje pomocnicze:

Lek ApoTiapina zawiera laktozę jednowodną
Ten lek zawiera laktozę jednowodną, która jest rodzajem cukru. Jeśli stwierdzono wcześniej u
pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed
przyjęciem leku.

Lek ApoTiapina zawiera sód
Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę powlekaną, to znaczy lek uznaje się za
„wolny od sodu”.

Żółcień pomarańczowa
Jednym ze składników leku ApoTiapina, 25 mg jest żółcień pomarańczowa (E110), która może
powodować reakcje alergiczne.

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPAKOWANIA LEKU

25 mg: okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane koloru brzoskwiniowego o średnicy ok.
5,7 mm.

100 mg: okrągłe, obustronnie wypukłe, żółte tabletki powlekane z zaznaczoną linią podziału po
jednej stronie, o średnicy ok. 9,1 mm.

200 mg: okrągłe, obustronnie wypukłe, białe tabletki powlekane z zaznaczoną linią podziału po
jednej stronie, o średnicy ok. 12,1 mm.

Tabletki powlekane 100 mg i 200 mg można podzielić na równe dawki.

Wielkość opakowania:

Opakowanie zawiera:
25 mg: 30 tabletek powlekanych (w blistrach po 10 tabletek).
100 mg, 200 mg: 30 lub 60 tabletek powlekanych (w blistrach po 10 tabletek).

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.


Podmiot odpowiedzialny

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa
Polska

Wytwórca
Genepharm S.A.
18th km Marathonos Avenue
15351 Pallini Attikis,
Grecja

 

 

 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku ApoTiapina, jeśli pacjent zażywa którykolwiek z następujących leków:
- Niektóre leki stosowane w zakażeniu HIV.
- Pochodne azolu (stosowane w zakażeniach grzybiczych).
- Erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach bakteryjnych).
- Nefazodon (stosowany w depresji).

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków:
- Leki przeciwpadaczkowe (takie, jak fenytoina lub karbamazepina).
- Leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym.
- Barbiturany (stosowane w bezsenności).
- Tiorydazynę lub lit (inny lek przeciwpsychotyczny).
- Leki wpływające na rytm serca, np. leki mogące powodować zaburzenia elektrolitowe
  (zmniejszone stężenie potasu lub magnezu), takie jak leki moczopędne (odwadniające) lub
  niektóre antybiotyki (stosowane w leczeniu zakażeń).
- Leki, które mogą powodować zaparcie.
- Leki (zwane "lekami antycholinergicznymi"), które wpływają na sposób funkcjonowania
  komórek nerwowych, stosowane w celu leczenia pewnych stanów chorobowych.
- leki przeciwdepresyjne. Leki te mogą wchodzić w interakcje z lekiem ApoTiapina i mogą
  wystąpić takie objawy, jak mimowolne, rytmiczne skurcze mięśni, w tym mięśni
  warunkujących ruchy oka, pobudzenie, omamy, śpiączka, nadmierne pocenie się, drżenie,
  nasilenie odruchów, zwiększone napięcie mięśni, temperatura ciała powyżej 38°C (zespół
  serotoninowy). Jeśli takie objawy wystąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Przed przerwaniem stosowania jakiegokolwiek leku pacjent powinien porozmawiać o tym z lekarzem.
 
 

 

 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem leku ApoTiapina należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie
należy stosować leku ApoTiapina podczas ciąży bez porozumienia się z lekarzem prowadzącym. Leku
ApoTiapina nie należy przyjmować podczas karmienia piersią.

Poniższe objawy mogą wystąpić u nowonarodzonych dzieci, których matki stosowały kwetiapinę w
ostatnim trymestrze ciąży (ostatnie trzy miesiące ciąży): drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie,
senność, pobudzenie, zaburzenia oddychania i trudności podczas karmienia. Jeśli u dziecka pacjentki
wystąpią którekolwiek z tych objawów, może to wymagać kontaktu z lekarzem.

 

 

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat nie powinny stosować leku ApoTiapina.

 

 

 

 

 

Powyższy artykuł służy wyłącznie do uzyskania ogólnych informacji o leku. Zanim zdecydujesz się na użycie leku, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niewłaściwe stosowanie leków zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Symbol
5909990897780
Kod producenta
5909990897780
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel