Airbufo Forspiro prosz.(160mcg+4,5)*60

Airbufo Forspiro prosz.(160mcg+4,5)*60

60,00 zł
brutto / opakowanie
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / opakowanie
Cena regularna: / opakowanie
Możesz kupić także poprzez:
Dostępny w bardzo małej ilości
Dostępny w bardzo małej ilości
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz

REZERWACJA LEKU NA RECEPTĘ!!! ABY ODEBRAĆ ZAREZERWOWANY LEK, NALEŻY OKAZAĆ WAŻNĄ W DNIU ODBIORU RECEPTĘ !!! PREZENTOWANE CENY SĄ CENAMI Z ODPŁATNOŚCIĄ 100%, ODPŁATNOŚĆ ZGODNA Z RECEPTĄ ZOSTANIE NALICZONA W MOMENCIE REALIZACJI!!!

 

OPIS

Airbufo Forspiro zawiera dwa leki: budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny.

• Budezonid należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Działa poprzez zmniejszenie
  i zapobieganie obrzękowi i stanowi zapalnemu w płucach.
• Formoterolu fumaran dwuwodny należy do grupy leków nazywanych długo działającymi
  agonistami receptorów beta-2-adrenergicznych lub lekami rozszerzającymi oskrzela. Jego działanie
  polega na rozkurczaniu mięśni w drogach oddechowych. Lek ułatwia oddychanie.

 Astma
Lek Airbufo Forspiro może być zalecony do leczenia astmy na dwa różne sposoby:

a) niektórym osobom lekarz przepisuje do leczenia astmy dwa leki w inhalatorach: Airbufo Forspiro
   oraz oddzielny lek do zastosowania doraźnego.
 • Lek Airbufo Forspiro stosuje się codziennie. Lek pomaga zapobiegać wystąpieniu objawów
   astmy.
 • Inhalator do doraźnego użycia stosuje się w razie wystąpienia objawów astmy, w celu
   ułatwienia oddychania.

b) niektórym osobom lekarz przepisuje Airbufo Forspiro jako jedyny lek w inhalatorze do leczenia
    astmy.
 • Lek Airbufo Forspiro stosuje się codziennie. Lek pomaga zapobiegać wystąpieniu objawów
    astmy.
 • Lek Airbufo Forspiro stosuje się również w sytuacjach, gdy konieczne jest przyjęcie
    dodatkowych dawek w celu złagodzenia objawów astmy i ułatwienia oddychania. Osoby te nie
    potrzebują osobnego inhalatora do doraźnego użycia.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
Lek Airbufo Forspiro można również stosować u dorosłych w leczeniu objawów POChP. POChP jest
przewlekłą chorobą, która charakteryzuje się stałymi trudnościami w oddychaniu spowodowanymi
zwężeniem dróg oddechowych w płucach, często z kaszlem i odkrztuszaniem plwociny. POChP
często spowodowana jest paleniem tytoniu.

 

 

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LEKU

Astma. Systematyczne leczenie astmy u dorosłych i młodzieży (≥12 lat), u których właściwe jest jednoczesne stosowanie wziewnego glikokortykosteroidu i długo działającego agonisty receptorów β2-adrenergicznych, gdy: leczenie wziewnymi glikokortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi wziewnymi agonistami receptorów β2-adrenergicznych nie zapewniło odpowiedniej kontroli objawów choroby lub stosowane osobno wziewne glikokortykosteroidy i długo działający agoniści receptorów β2-adrenergicznych zapewniły odpowiednią kontrolę objawów choroby. 
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Objawowe leczenie dorosłych (≥18 lat) z POChP z natężoną objętością wydechową pierwszosekundową (FEV1) <70 % wartości należnej (po podaniu leku rozszerzającego oskrzela) i zaostrzeniem choroby w wywiadzie mimo systematycznej terapii lekami rozszerzającymi oskrzela.
 
 
 
 

 

DZIAŁANIE LEKU

Preparat zawiera budezonid i formoterol - substancje o różnym mechanizmie działania działające addycyjnie w odniesieniu do zmniejszenia liczby zaostrzeń astmy. Budezonid jest glikokortykosteroidem, który podany wziewnie wykazuje zależne od dawki działanie przeciwzapalne w drogach oddechowych, co powoduje złagodzenie objawów astmy i zmniejszenie liczby jej zaostrzeń. Formoterol jest selektywnym agonistą receptora β2-adrenergicznego, który podany wziewnie powoduje szybki i długo utrzymujący się rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli u pacjentów z odwracalną obturacją dróg oddechowych. Działanie rozszerzające oskrzela zależy od dawki, a jego początek występuje w ciągu 1-3 min i po inhalacji pojedynczej dawki utrzymuje się przez co najmniej 12 h. Wykazano biorównoważność połączenia stałych dawek budezonidu i formoterolu oraz leków zawierających te pojedyncze substancje czynne w odniesieniu do ogólnoustrojowej ekspozycji na budezonid i formoterol. Podany wziewnie budezonid jest szybko wchłaniany i osiąga Cmax w osoczu w ciągu 30 min. Średnia depozycja budezonidu w płucach po podaniu wziewnym z użyciem inhalatora proszkowego wynosi 32-44% dostarczonej dawki. Biodostępność ogólnoustrojowa wynosi ok. 49% dostarczonej dawki. Podany wziewnie formoterol jest szybko wchłaniany i osiąga Cmax w osoczu w ciągu 10 min po inhalacji. Średnia depozycja formoterolu w płucach po podaniu wziewnym z użyciem inhalatora proszkowego wynosi 28-49% dostarczonej dawki, a jego biodostępność ogólnoustrojowa ok. 61% dostarczonej dawki. Formoterol wiąże się z białkami osocza w ok. 50%, a budezonid w 90%. Formoterol jest unieczynniany w procesie sprzęgania (powstają czynne metabolity O-demetylowane i deformylowane, ale stwierdza się je głównie jako nieaktywne związki sprzężone). Budezonid podlega znacznemu (ok. 90%) metabolizmowi pierwszego przejścia przez wątrobę, z wytworzeniem związków o małej aktywności glikokortykosteroidowej. Większa część dawki formoterolu jest metabolizowana w wątrobie, a następnie wydalana przez nerki. Po inhalacji 8-13% dostarczonej dawki formoterolu jest wydalane w moczu w niezmienionej postaci. Końcowy T0,5 formoterolu w fazie eliminacji wynosi średnio 17 h. Budezonid jest eliminowany w procesie metabolizmu głównie z udziałem CYP3A4. Metabolity budezonidu są wydalane w moczu w postaci niezmienionej lub sprzężonej. Tylko nieznaczna ilość budezonidu wykrywana jest w moczu w postaci niezmienionej. T0,5 budezonidu w osoczu w fazie eliminacji po podaniu dożylnym wynosi średnio 4 h.
 
 

 

 

DAWKOWANIE LEKU

Wziewnie. Astma. Lek nie jest przeznaczony do rozpoczynania leczenia astmy. Wymaganą dawkę każdego ze składników wchodzących w skład preparatu należy ustalać indywidualnie, zależnie od ciężkości choroby. Należy to brać pod uwagę nie tylko podczas rozpoczynania leczenia preparatem złożonym, ale również podczas ustalania dawki podtrzymującej. Jeśli u danego pacjenta konieczne jest zastosowanie leku złożonego w dawkach innych niż dostępne w inhalatorze Airbufo Forspiro, należy uzupełnić dawki przepisując wziewnych agonistów receptorów β2-adrenergicznych i (lub) glikokortykosteroidów w osobnych inhalatorach.

Dawkę należy ustalać tak, aby uzyskać najmniejszą dawkę zapewniającą skuteczną kontrolę objawów. Lekarz prowadzący powinien systematycznie oceniać stan pacjenta, aby sprawdzić, czy dawka budezonidu z formoterolem pozostaje optymalna. Jeśli najmniejsza zalecana dawka pozwoliła na długotrwale opanowanie objawów choroby, następnym krokiem może być próba leczenia samym wziewnym glikokortykosteroidem.

Jeśli wskazane jest zmniejszenie dawki lub przepisanie dawki większej niż dostarczona przez lek Airbufo Forspiro, konieczna jest zmiana na inne połączenie budezonidu i formoterolu fumaranu o ustalonej dawce zawierające odpowiednio mniejszą lub większą dawkę wziewnego glikokortykosteroidu. Preparat w dawce 160 µg+4,5 µg można stosować na dwa sposoby: w leczeniu podtrzymującym lub w leczeniu podtrzymującym i doraźnym; preparat w dawce 320 µg+9 µg - wyłącznie jako leczenie podtrzymujące. 

Leczenie podtrzymujące. Należy zalecić pacjentowi, aby zawsze miał przy sobie osobny, szybko działający lek rozszerzający oskrzela do zastosowania w razie konieczności.

Dorośli (w wieku co najmniej 18 lat): dawka 160 µg+4,5 µg - 1-2 inhalacje  2 razy na dobę, u niektórych pacjentów może być konieczne zwiększenie dawki maksymalnie do 4 inhalacji 2 razy na dobę; dawka 320 µg+9 µg - 1 inhalacja 2 razy na dobę, u niektórych pacjentów może być konieczne zwiększenie dawki maksymalnie do 2 inhalacji 2 razy na dobę.

Młodzież (12-17 lat): dawka 160 µg+4,5 µg - 1-2 inhalacje 2 razy na dobę; dawka 320 µg+9 µg - 1 inhalacja 2 razy na dobę.

W praktyce, jeśli dawkowanie 2 razy na dobę zapewniło kontrolę objawów, w ramach ustalania najmniejszej skutecznej dawki można zastosować lek raz na dobę, jeśli w opinii lekarza utrzymanie kontroli objawów wymaga podawania długo działającego leku rozszerzającego oskrzela w skojarzeniu z wziewnym glikokortykosteroidem. Zwiększenie zapotrzebowania na stosowanie doraźne szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela wskazuje na pogorszenie przebiegu choroby i wymaga ponownej oceny leczenia astmy. 

Leczenie podtrzymujące i doraźne. Pacjent przyjmuje lek codziennie w leczeniu podtrzymującym oraz dodatkowo w razie potrzeby, w odpowiedzi na występujące objawy. Należy zalecić pacjentowi, aby zawsze miał przy sobie Airbufo Forspiro do zastosowania w razie konieczności.

Podawanie leku w leczeniu podtrzymującym i doraźnym należy rozważyć szczególnie u pacjentów z: niewystarczającą kontrolą objawów astmy i częstą potrzebą stosowania leku rozszerzającego oskrzela, zaostrzeniami objawów astmy w przeszłości, które wymagały interwencji medycznej. U pacjentów, którzy często stosują doraźnie dużą ilość inhalacji należy ściśle kontrolować występowanie działań niepożądanych zależnych od dawki.

Dorośli i młodzież (w wieku co najmniej 12 lat): zalecana dawka podtrzymująca to 2 inhalacje na dobę, podawane jako 1 inhalacja rano i 1 inhalacja wieczorem lub jako 2 inhalacje podawane albo rano, albo wieczorem. U niektórych pacjentów odpowiednia może być dawka podtrzymująca w postaci 2 inhalacji 2 razy na dobę. W razie wystąpienia objawów pacjent powinien przyjąć doraźnie 1 dodatkową inhalację. Jeśli po kilku minutach objawy nie ustąpią, należy przyjąć dodatkową inhalację. Nie wolno przyjmować jednorazowo więcej niż 6 inhalacji.

Zazwyczaj nie jest konieczne przyjmowanie więcej niż 8 inhalacji na dobę, ale przez ograniczony czas można stosować do 12 inhalacji na dobę. Pacjentom, którzy stosują więcej niż 8 inhalacji na dobę, należy zdecydowanie zalecić skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym. Należy ponownie ocenić stan pacjenta i rozważyć zmianę leczenia podtrzymującego. Dzieci w wieku poniżej 12 lat: nie zaleca się stosowania leku u dzieci w leczeniu podtrzymującym i doraźnym. 

POChP. Dorośli: dawka 160 µg+4,5 µg - 2 inhalacje 2 razy na dobę; dawka 320 µg+9 µg - 1 inhalacja 2 razy na dobę. 

Odstawianie leku. W razie przerywania leczenia zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki. Leczenia nie należy przerywać w sposób nagły. 

Szczególne grupy pacjentów. Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Nie ma danych dotyczących stosowania leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Ponieważ budezonid i formoterol eliminowane są z organizmu głównie poprzez metabolizm wątrobowy, u pacjentów z ciężką marskością wątroby spodziewane jest zwiększenie ekspozycji na obie substancje czynne. 

Sposób podania. Pacjentowi należy zademonstrować sposób stosowania inhalatora i systematycznie kontrolować, czy używany jest prawidłowo. W inhalatorze znajduje się 60 dawek leku w zwiniętym pasku foliowym. Inhalator ma licznik dawek, który wskazuje, ile dawek pozostało (od 60 do 0). Oznakowanie ostatnich 10 dawek pojawia się na czerwonym tle. Inhalator nie jest przeznaczony do wielokrotnego napełniania. Zużyty inhalator należy usunąć i zastąpić nowym. W celu zminimalizowania ryzyka zakażeń grzybiczych jamy ustnej i gardła należy zalecić pacjentowi wypłukanie jamy ustnej wodą po każdej inhalacji dawki podtrzymującej. W razie wystąpienia pleśniawek w obrębie jamy ustnej i gardła pacjent powinien wypłukać jamę ustną wodą także po przyjęciu dawki stosowanej doraźnie.

 

 

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA LEKU

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu lub etykiecie
inhalatora po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
środowisko.

 

 

 

SKŁAD LEKU

- Substancjami czynnymi są budezonid i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dawka dostarczona
  (dawka inhalacyjna) zawiera 160 mikrogramów budezonidu i 4,5 mikrograma formoterolu
  fumaranu dwuwodnego. Każda dawka odmierzona (dawka leku w blistrze przed podaniem)
  zawiera 194,7 mikrograma budezonidu i 6,1 mikrograma formoterolu fumaranu dwuwodnego.
 
- Pozostały składnik to laktoza jednowodna (zawiera białka mleka).
 
 

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKU

Często: kandydoza jamy ustnej i gardła, zapalenie płuc (u pacientów z POChP), ból głowy, drżenie, kołatanie serca, niewielkie podrażnienie gardła, kaszel, dysfonia (w tym chrypka). Niezbyt często: agresja, nadmierna aktywność psychoruchowa, niepokój, zaburzenia snu, zawroty głowy, nieostre widzenie, tachykardia, nudności, łatwe powstawanie siniaków, kurcze mięśni. Rzadko: natychmiastowa lub opóźniona reakcja nadwrażliwości (np. wykwity skórne, pokrzywka, świąd, zapalenie skóry, obrzęk naczvnioruchowy i reakcja anafilaktyczna), hipokaliemia, zaburzenia rytmu serca (np. migotanie przedsionków, częstoskurcz nadkomorowy, skurcze dodatkowe), skurcz oskrzeli. Bardzo rzadko: zespół Cushinga, zahamowanie czynności nadnerczy, opóźnienie tempa wzrostu, zmniejszenie gęstości mineralnej kości, hiperglikemia, depresja, zmiany zachowania (głównie u dzieci), zaburzenia smaku, zaćma i jaskra, dławica piersiowa, wydłużenie odstępu QTc, zmiany ciśnienia tętniczego, paradoksalny skurcz oskrzeli.
Po zastosowaniu wziewnych glikokortykosteroidów, zwłaszcza w dużych dawkach i przez długi czas, mogą wystąpić objawy ogólnoustrojowe. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest znacznie mniejsze po zastosowaniu glikokortykosteroidów wziewnych niż doustnych.
Do możliwych objawów ogólnoustrojowych należą: zespól Cushinga, cechy cushingoidalne, zahamowanie czynności kory nadnerczy, spowolnienie tempa wzrostu u dzieci i młodzieży, zmniejszenie gęstości mineralnej kości, zaćma i jaskra oraz znacznie rzadziej szereg zaburzeń psychicznych lub zmian zachowania, w tym nadmierna aktywność psychoruchowa, zaburzenia snu, lęk, depresja lub agresja (szczególnie u dzieci).
Może też wystąpić zwiększona podatność na zakażenia oraz mniejsza zdolność przystosowania się do sytuacji stresowych. Działania takie zależą prawdopodobnie od dawki, czasu ekspozycji, jednoczesnej i wcześniejszej ekspozycji na steroidy oraz od indywidualnej wrażliwości. Leczenie agonistami receptorów β2-adrenergicznych może powodować zwiększenie stężenia insuliny, wolnych kwasów tłuszczowych, glicerolu i ciał ketonowych we krwi. U dzieci otrzymujących przez długi czas wziewnie kortykosteroidy zaleca się regularne kontrolowanie wzrostu.
 
 
 
 

 

INFORMACJE OSTRZEGAWCZE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU

Kiedy nie stosować leku Airbufo Forspiro:
• jeśli pacjent ma uczulenie na budezonid, formoterol lub na pozostały składnik tego leku - laktozę
  (która zawiera małe ilości białek mleka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Airbufo Forspiro należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą,
jeśli pacjent:
• choruje na cukrzycę,
• ma zakażenie płuc,
• ma wysokie ciśnienie krwi lub kiedykolwiek miał chorobę serca (w tym zaburzenia rytmu serca,
  bardzo szybką czynność serca, zwężenie tętnic lub niewydolność serca),
• ma chorobę tarczycy lub nadnerczy,
• ma małe stężenie potasu we krwi,
• ma ciężkie zaburzenia czynności wątroby.

Jeśli u pacjenta wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się
z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek Airbufo Forspiro nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia
pojazdów lub obsługiwania narzędzi albo maszyn.

Lek Airbufo Forspiro zawiera laktozę
Lek Airbufo Forspiro zawiera laktozę, rodzaj cukru. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta
nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem
leku. Ilość laktozy w tym leku nie powinna zazwyczaj stanowić problemu dla ludzi z nietolerancją
laktozy.

Laktoza, substancja pomocnicza leku, zawiera niewielkie ilości białek mleka, które mogą wywołać
reakcje alergiczne. 

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPAKOWANIA LEKU

Airbufo Forspiro to czerwono-biały plastikowy inhalator zawierający lek, w tekturowym pudełku.
Każdy inhalator zawiera blister z folii OPA/Aluminium/PVC/Aluminium z 60 podzielonymi dawkami
proszku do inhalacji. Proszek do inhalacji jest jednorodny, biały, białawy lub jasnożółty.

Opakowanie zawiera 1 lub 2 inhalatory (z 60 podzielonymi dawkami każdy).

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca
Podmiot odpowiedzialny:
Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10
6250 Kundl, Austria

Wytwórca:
AEROPHARM GmbH
François-Mitterrand-Allee 1
07407 Rudolstadt, Niemcy

Lek Pharmaceuticals d.d
Verovškova ulica 57
1526 Ljubljana, Słowenia

Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Allee 1
39179 Barleben, Niemcy

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat leku oraz jego nazw w krajach
członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego należy zwrócić się do:
Sandoz Polska Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 50 C
02-672 Warszawa
tel. 22 209 70 00

 

 

 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Należy zwłaszcza powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o stosowaniu następujących leków:
• leki beta-adrenolityczne (takie jak atenolol lub propranolol stosowane w leczeniu wysokiego
  ciśnienia krwi), również w kroplach do oczu (takie jak tymolol stosowany w leczeniu jaskry);
• leki stosowane w leczeniu przyspieszonego lub niemiarowego rytmu serca (takie jak chinidyna,
  dyzopiramid, prokainamid);
• leki stosowane w leczeniu alergii, tzw. leki przeciwhistaminowe (np. terfenadyna);
• oksytocyna (lek stosowany w celu przyspieszenia porodu);
• prokarbazyna (lek stosowany w leczeniu raka);
• leki takie, jak digoksyna, często stosowane w leczeniu niewydolności serca;
• leki moczopędne (takie jak furosemid) stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi;
• kortykosteroidy (takie jak prednizolon) stosowane w leczeniu stanu zapalnego lub zapobiegające
  odrzuceniu przeszczepionego narządu;
• pochodne ksantyny (takie jak teofilina lub aminofilina) stosowane często w leczeniu astmy;
• inne leki stosowane w celu rozszerzenia oskrzeli (takie jak salbutamol);
• leki stosowane w celu leczenia depresji, tzw. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (takie jak
  amitryptylina) oraz lek przeciwdepresyjny nefazodon;
• leki stosowane w leczeniu chorób psychicznych, nudności lub wymiotów, tzw. leki z grupy
  fenotiazyny (takie jak chloropromazyna i prochloroperazyna);
• leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (takie jak ketokonazol, itrakonazol, worykonazol,
  pozakonazol) i bakteryjnych (takie jak klarytromycyna, telitromycyna, furazolidon);
• leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona (takie jak lewodopa);
• leki stosowane w leczeniu chorób tarczycy (takie jak lewotyroksyna);
• rytonawir, kobicystat (leki stosowane w leczeniu zakażenia HIV). Działanie leku Airbufo Forspiro
  może być nasilone i lekarz może dokładnie kontrolować stan pacjenta.

Jeśli którakolwiek sytuacja dotyczy pacjenta lub pacjent nie jest pewny, czy przyjmuje wymienione
leki, powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Airbufo
Forspiro.

Należy również powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o planowanym znieczuleniu ogólnym
z powodu operacji lub zabiegu dentystycznego.
 
 

 

 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

• Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed
  zastosowaniem leku Airbufo Forspiro. Nie należy stosować leku Airbufo Forspiro w okresie ciąży,
  chyba że zalecił to lekarz.
• Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w trakcie leczenia lekiem Airbufo Forspiro, nie powinna przerywać
  jego stosowania, tylko powinna niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
• Jeśli pacjentka karmi piersią, przed zastosowaniem leku Airbufo Forspiro powinna poradzić się
  lekarza.

 

 

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY

Nie zaleca się stosowania leku Airbufo Forspiro u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

 

 

 

 

Powyższy artykuł służy wyłącznie do uzyskania ogólnych informacji o leku. Zanim zdecydujesz się na użycie leku, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niewłaściwe stosowanie leków zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Symbol
7613421020866
Kod producenta
7613421020866
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel