ACETYLCYSTEINUM FLEGAMINA 600MG 10TABL.MUSUJĄCYCH

  • ACETYLCYSTEINUM FLEGAMINA 600MG 10TABL.MUSUJĄCYCH
Producent: TEVA B.V.
Kod produktu: 5909991405168
10,24 zł
/ opakowanie

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa 

ILOŚĆ: 10 tabletek musujących



OPIS:

Acetylcysteinum Flegamina zawiera substancję czynną acetylocysteinę, która jest lekiem rozrzedzającym uporczywy śluz w drogach oddechowych.


WSKAZANIA:

Acetylcysteinum Flegamina jest wskazana u młodzieży w wieku powyżej 14 lat i dorosłych do rozrzedzania śluzu i ułatwiania jego odkrztuszania w zapaleniu oskrzeli wywołanym przeziębieniem z towarzyszącą uporczywą wydzieliną dróg oddechowych i zmniejszonym transportem śluzu.


DAWKOWANIE:

Zalecane dawkowanie:
Młodzież w wieku od 14 lat i dorośli - 1 tabletka musująca raz na dobę.
Sposób i czas stosowania
Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, a następnie wypić zawartość całej szklanki. Lek można przyjmować niezależnie od posiłku.


SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pojemniku i pudełku po: „Termin ważności (EXP)” lub „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Warunki przechowywania
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią. Okres ważności po pierwszym otwarciu pojemnika: 12 miesięcy. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.


SKŁAD:

- Substancją czynną leku jest: acetylocysteina. 1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.
- Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas adypinowy, powidon K-25, aspartam (E 951), aromat cytrynowy (zawiera maltodekstrynę, sacharozę, gumę arabską (E 414), triacetynę (E 1518), alfa-tokoferol (E 307)).


MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z wymienionych bardzo rzadkich (mogą występować rzadziej niż 1 na 10 000 osób) objawów, należy przerwać stosowanie leku Acetylcysteinum Flegamina  i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną:
• ciężkie reakcje skórne, takie jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella związane z tymczasowym przyjmowaniem acetylocysteiny. Objawy obejmują wysypkę, problemy z połykaniem lub oddychaniem, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka.
Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż 1 na 100 osób):
- reakcje nadwrażliwości
- ból głowy
- dzwonienie w uszach (szumy uszne)
- przyspieszone bicie serca
- wymioty, biegunka, zapalenie błony śluzowej w jamie ustnej, ból brzucha, nudności
- reakcje alergiczne: bąble pokrzywkowe, swędzenie, wysypka, obrzęk skóry i błony śluzowej
- gorączka
- niskie ciśnienie krwi
Rzadko (mogą występować rzadziej niż 1 na 1000 osób):
- duszność, skurcz oskrzeli – głównie u pacjentów z hiperreaktywnym układem oskrzelowym w astmie oskrzelowej
- zgaga
Bardzo rzadko (mogą występować rzadziej niż 1 na 10 000 osób):
- reakcje nadwrażliwości aż do wstrząsu
- krwotok
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- gromadzenie się wody w obrębie twarzy (obrzęk twarzy)
Należy niezwłocznie zwrócić się o poradę lekarską i natychmiast przerwać stosowanie leku Acetylcysteinum Flegamina w razie pojawienia się nowych zmian skórnych i błony śluzowej.
Nie wolno kontynuować leczenia lekiem Acetylcysteinum Flegamina.
Różne badania potwierdziły zmniejszenie agregacji (zbrylanie się pewnych składników krwi) płytek krwi podczas podawania acetylocysteiny. Znaczenie kliniczne tego działania jest jeszcze niejasne.
Środki zaradcze
Należy zaprzestać przyjmowania Acetylcysteinum Flegamina przy pierwszych oznakach reakcji
nadwrażliwości (patrz powyżej). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
  • Szybka dostawa nawet w 48h
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 290 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel