APAP​​ PRZEZIĘBIENIE ŁAGODZI OBJAWY PRZEZIĘBIENIA I GRYPY PROSZEK DO SPORZĄDZANIA ROZTWORU DOUSTNEGO 8 SASZETEK

  • APAP​​ przeziębienie polecany jest dla osób dorosłych oraz dzieci od 12. roku życia w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.
  • APAP​​ PRZEZIĘBIENIE ŁAGODZI OBJAWY PRZEZIĘBIENIA I GRYPY PROSZEK DO SPORZĄDZANIA ROZTWORU DOUSTNEGO 8 SASZETEK
Producent: USP Zdrowie
Ilość sztuk w opakowaniu: 8
16,66 zł
/ szt.
Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, udrożniające nos, łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Nie​ należy​ stosować ​​leku: jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, aminy sympatykomimetyczne, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6), jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu), nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania, w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, w czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Parametry techniczne:
Substancje czynne:
Paracetamol 650 mg, Kwas askorbowy 50 mg, Fenylefryny chlorowodorek 10 mg
Pozostałe składniki:
Sacharoza, Kwas cytrynowy bezwodny, Cytrynian sodu, Aromat cytrynowy 87A069, Aromat cytrynowy 875060, Acesulfam K, Aromat cytrynowy 501.476/AP0504, Aromat cytrynowy 875928, Aspartam, Żółcień chinolinowa

Pliki do pobrania

  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
Zamknij
Jplayer
pixel