Senior

( ilość produktów: 895 )

Prezentowane artykuły są przeznaczone dla osób starszych, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi i dermatologicznymi. Do łagodzenia stanów zapalnych i bólowych oraz uzupełnienia niedoborów mikro- i makroelementów oraz składników odżywczych dostępne są określone leki bez recepty i witaminy dla seniora. Preparaty do mycia, czyszczenia, kąpieli i pielęgnacji ciała to kolejne wyroby, które mogą stosować kobiety i mężczyźni w wieku poprodukcyjnym.

Preparaty, witaminy i leki o różnych właściwościach

W zależności od indywidualnych potrzeb seniorów mogą oni wybrać:

  • suplementy diety – osoby starsze często mają trudności z utrzymaniem zbilansowanej piramidy żywieniowej. Witaminy i minerały mogą pomóc w uzupełnieniu niedoborów substancji odżywczych,

  • leki przeciwbólowe – na stany zapalne i schorzenia w układzie szkieletowo-mięśniowym,

  • probiotyki – niezbędne w kształtowaniu optymalnego mikrobiomu układu trawiennego,

  • preparaty na poprawę pamięci i koncentracji – z którymi osoby starsze mają często problemy,

  • elektrolity – potrzebne do utrzymania prawidłowej gospodarki wodnej,

  • tabletki – o właściwościach przeciwwirusowych i przeciwgorączkowych.

Leki dla seniora, suplementy diety, witaminy i inne preparaty farmaceutyczne są specjalnie dostosowane do oczekiwań osób starszych. Dla nich przygotowany jest również asortyment kosmetyków do higieny osobistej.

Kremy, balsamy, szampony – artykuły kosmetyczne dla seniora

Do codziennej pielęgnacji ciała dostępne są wyroby, których kompozycje składników aktywnych mają właściwości nawilżające, natłuszczające, peelingujące, przeciwzmarszczkowe lub antyoksydacyjne. Dla seniorów są kremy na przebarwienia, balsamy łagodzące podrażnienia, szampony micelarne, żele na stłuczenia, chusteczki higieniczne, pianki oczyszczające, emulsje myjące.

Ta kategoria preparatów obejmuje również maści z witaminą E o recepturze leku dermokosmetycznego. Produkty pomagają nawilżyć skórę, złagodzić zaczerwienienia oraz przywrócić naturalne funkcje ochronne.

Stosowanie leków bez recepty, preparatów i suplementów z witaminami

Należy pamiętać, że niektóre z produktów mogą mieć negatywny wpływ na organizm, zwłaszcza jeśli są stosowane nieprawidłowo lub w nadmiernych dawkach. Przed zastosowaniem jakichkolwiek tabletek, preparatów i suplementów z witaminami seniorzy powinni dokładnie przeczytać ulotkę producenta. W razie wątpliwości warto odbyć konsultację z lekarzem specjalistą, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych skutków ubocznych bądź interakcji z innymi lekami, które osoby starsze przyjmują.

pixel