Szampony, odżywki i maski

( ilość produktów: 169 )

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy oraz poszczególnych pasm (różniących się m.in. porowatością) powinna skupić się zarówno na kwestiach estetycznych, jak i zdrowotnych. Niestety ta część ciała jest dosyć mocno narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak m.in. promieniowanie słoneczne, wiatr czy różnego rodzaju zanieczyszczenia, dlatego warto zadbać o właściwą ochronę i pielęgnację włosów, stosując szampony, maski i odżywki dopasowane do indywidualnych potrzeb. 

Jakie produkty do pielęgnacji włosów są dostępne w aptece online?

Proponujemy spory wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów takich znanych producentów jak Barwa, Ziaja, Vichy, Herbapol, Vianek, Pharmaceris oraz Nizoral. W naszej aptece można znaleźć szampony (oczyszczające, przeciw wypadaniu czy siwieniu), a także odżywki do włosów i maski o działaniu nawilżającym i wzmacniającym. Udostępniamy również profesjonalne kosmetyki przeznaczone do problematycznej skóry głowy, m.in. z oznakami łupieżu, nadmiernym przetłuszczaniem lub przesuszeniem naskórka. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami wszystkich szamponów, masek i odżywek wraz z informacjami o ich przeznaczeniu i prawidłowości stosowania na co dzień. To ważne, aby wszystkie kosmetyki były użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta (mowa głównie o długości trzymania preparatów na głowie), szczególnie gdy występują problemy skórne, ponieważ tylko wtedy zyskuje się pewność, że ich działanie będzie skuteczne i zarazem w pełni bezpieczne.

Czym kierować się podczas wyboru szamponu, odżywki i maski do włosów?

Na początku należy podkreślić, jak istotny jest dobór odpowiedniego szamponu, który musi uwzględniać wyłącznie potrzeby skóry głowy. Warto więc zastanowić się nad jej stanem i dopasować preparat, który wyeliminuje takie problemy jak m.in. łupież, łuszczyca, łojotok czy nadmierne wypadanie pasm. 

Od pewnego czasu na rynku pojawia się coraz więcej produktów dopasowanych do określonej porowatości posiadanych kosmyków. Zgodnie ze wskazówkami znanych włosomaniaczek zaleca się, aby stosować zamiennie odżywki i maski do włosów zawierające:

  • emolienty (o działaniu zmiękczającym i wygładzającym),

  • humektanty (odpowiadają za mocne nawilżenie pasm),

  • proteiny (wzmacniają i regenerują oraz zapobiegają łamaniu kosmyków).

W naszej aptece internetowej dostępne są szampony i odżywki do włosów, a także różnego rodzaju maski, wcierki i płyny w sprayu do skóry głowy o szerokim zastosowaniu. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk dopasowany do własnych potrzeb pielęgnacyjnych (z uwzględnieniem kondycji włosów i stanu skóry głowy). Zachęcamy również do kontaktu z nami w celu uzyskania porady.

pixel