Reumatyzm

( ilość produktów: 75 )

Osoby zmagające się z reumatyzmem korzystają z wielu środków  na jego objawy. Do tej pory opracowano różnorodne leki przeciwzapalne na stawy, których używa się nie tylko przy stanach zapalnych, ale też bólu np. pleców. Oprócz standardowych tabletek doustnych występują również maści oraz plastry, które stosuje się bezpośrednio na miejsce wystąpienia dolegliwości bólowych lub zapalenia. Bez względu na wybrany rodzaj wszystkie wyroby medyczne mają na opakowaniu dokładną instrukcję dotyczącą ich dawkowania, którą warto przeczytać i w razie wątpliwości zapytać lekarza.

Lek na ból i zapalenie stawów

Obecnie mianem reumatyzmu określa się różnego rodzaju choroby układu ruchu, którym towarzyszą objawy bólowe i stany zapalne. Leki w postaci maści, a także tabletki na ból stawów i pleców stosowane są przez osoby zmagające się ze zwyrodnieniami w obrębie ruchomych połączeń międzykostnych, w tym ich reumatoidalnym zapaleniem. Wyroby medyczne miejscowe lub doustne mają w składzie substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne, takie jak m.in. ibuprofen, paracetamol, a także witaminy i minerały.

Reumatoidalnemu zapaleniu stawów oprócz objawów bólowych towarzyszą także inne, przede wszystkim gorączka, uczucie zmęczenia i osłabienia, a z czasem również utrata masy ciała. Diagnozowanie tej przypadłości opiera się przede wszystkim na badaniach krwi i obrazowych i przy pozytywnym wyniku lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne. Na poszczególne dolegliwości towarzyszące tej chorobie stosowane są m.in. leki przeciwzapalne, a także maść na ból pleców oraz mięśni.

Maść, tabletki na ból pleców i stawów

Objawy bólowe w obrębie pleców i całego układu mięśniowo-szkieletowego związane są nie tylko z reumatyzmem. Takie dolegliwości mogą być wynikiem także miejscowych urazów, np. kontuzji. Niezależnie od źródła problemu, warto udać się do lekarza, który może przepisać lek na ból i zapalenie stawów. Występują one także w formie maści oraz plastrów na obrażenia i obtłuczenia, które stosowane są w połączeniu z doustnymi tabletkami przeciwzapalnymi, w zależności od zaleceń specjalisty.

Mimo że środki przeciwbólowe i przeciwzapalne sprzedawane są bez recepty, mogą wchodzić w reakcje z innymi wyrobami medycznymi. Leki na zapalenie stawów oraz ból pleców przyjmuje się w dawkach, nie większych niż podano na ulotce, chyba że lekarz zalecił inne dawkowanie. Dotyczy to nie tylko tabletek, ale także maści, które mogą zawierać składniki o potencjale uczulającym. Osoby mające predyspozycje do alergii skórnych powinny poinformować o tym specjalistę przed rozpoczęciem leczenia. 

      pixel