Skóra naczynkowa

( ilość produktów: 47 )

Stosowanie przebadanych i przyjaznych dermatologicznie artykułów stanowi ważny element świadomej profilaktyki zdrowotnej skóry wrażliwej oraz ochrony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Do wyboru są preparaty w różnych formułach, konsystencjach i działaniu. Kosmetyki do cery naczynkowej obejmują kremy, serum, pianki, maseczki, żele, toniki. Na popękane naczynka twarzy dostępne są także maści regenerujące.

Skóra naczynkowa – jak pielęgnować cerę wrażliwą?

Ten rodzaj cery odznacza się obecnością rozszerzonych i popękanych naczynek krwionośnych na twarzy, które mogą powodować swędzenie, pieczenie, suchość i uczucie napięcia.  Ze względu na większą podatność na podrażnienia – spowodowane zmianami temperatury, stresem czy złą dietą – skóra wymaga szczególnej troski, dbałości i ochrony. 

W codziennej dermatologicznej pielęgnacji trzeba zrezygnować z kosmetyków, które zawierają szkodliwe substancje i sztuczne konserwanty. Krem do skóry naczynkowej na dzień z filtrem UV pomaga zminimalizować ryzyko uszkodzenia naskórka. Cera wrażliwa często jest przesuszona, dlatego istotną rolę odgrywa maść na popękane naczynka na twarzy. Kosmetyk z naturalnym składem pomaga w regeneracji i łagodzeniu podrażnień. Należy również unikać potencjalnych alergenów, które negatywne mogą wpłynąć na kondycję.

Kosmetyki do cery naczynkowej o różnym składzie i działaniu

Pielęgnacja wrażliwej twarzy wymaga delikatności i ostrożności. Kosmetyki przebadane dermatologicznie mogą pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i ochrony oraz przeciwdziałać wystąpieniu stanów zapalnych. Dostępny jest m.in. krem do cery naczynkowej na dzień i noc. Do wyboru jest maść zawierająca:

  • ekstrakt z rumianku – który działa kojąco, łagodząc podrażnienia,

  • pantenol – przyspieszający regenerację naskórka i zmniejszający zaczerwienienie,

  • witaminę B3 i C – krem/maść z tymi związkami wykazuje działanie przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, ograniczając ryzyko wystąpienia popękanych naczynek,

  • kwas hialuronowy – dzięki któremu skóra może być mniej nadreaktywna,

  • olej rokitnikowy – który odżywia, rewitalizuje i wzmacnia,

  • filtrem UV – cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie solarne, dlatego stosowanie maści z przeciwsłonecznymi filtrami pełni funkcję zabezpieczającą.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek kosmetyku należy dokładnie przeczytać dołączoną ulotkę, a w razie wątpliwości skonsultować się z dermatologiem. Niewłaściwe użycie kremu na popękane naczynka krwionośne może doprowadzić do uszkodzenia skóry twarzy.

    pixel