Na gardło

( ilość produktów: 164 )

Dolegliwości bólowe w obrębie górnych dróg oddechowych mogą mieć rozmaite przyczyny. Niezależnie od źródła problemu, kiedy się pojawia, utrudnia funkcjonowanie. Pastylki na gardło zawierają substancje stosowane przy bólu o różnej intensywności oraz stanach zapalnych. Jedną z nich jest ibuprofen, wykorzystywany przez osoby zmagające się z objawami przeziębienia, grypy, a także spowodowanymi przeciążeniem głosowym. Mają go w składzie rozmaite leki i suplementy diety w formie np. tabletek do ssania, a także syropów o różnym smaku.

Pastylki i tabletki do ssania na gardło

Obecnie opracowywane są rozmaite leki i suplementy na ból w jamie ustnej, które oprócz substancji czynnych mogą zawierać też wyciągi z ziół i składniki wypełniające. Są to między innymi tabletki do ssania na gardło, a dokładnie na stany zapalne w jego obrębie. Takie objawy często towarzyszą przeziębieniu i grypie, obniżając codzienny komfort i w bardziej zaawansowanych przypadkach również utrudniając mówienie. Aby zneutralizować ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych, które wywołują dolegliwości bólowe i wysuszają śluzówkę, trzeba wzmacniać odporność zbilansowaną dietą i ubierać się adekwatnie do warunków atmosferycznych. 

Wszystkie leki i suplementy na ból np. pastylki na gardło mają dołączoną ulotkę, z którą trzeba się zapoznać. Dotyczy to środków zarówno dla dzieci, jak i dorosłych osób, takich jak między innymi tabletki lub lizaki do ssania. Te ostatnie produkty oprócz składników czynnych zawierają substancje słodzące i są pozbawione białego cukru. Dodatkowo występują w rozmaitych wersjach smakowych.

Co zawiera lek na ból gardła? 

Bardzo często pastylki do ssania bazują na benzydaminie, która wykorzystywana jest w stanach bólowych i zapalnych, np. przez osoby zmagające się z obrzękiem i infekcją w jamie ustnej. Podobne przeznaczenie ma salicylan choliny, używany przy przekrwieniu błony śluzowej i w przeciwieństwie do pierwszej substancji występuje nie tylko w preparatach o działaniu miejscowym, ale też tych do połykania. Należy pamiętać, że każdy lek na ból gardła może zawierać składniki wchodzące w interakcje z komponentami innych przyjmowanych tabletek.

Często tabletki na ból gardła są z ibuprofenem i jego różnych odmianach oraz dawkach. Jest to komponent należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, stosowany przez osoby zmagające się z przeziębieniem. Natomiast suplementy diety w postaci na przykład pastylek do ssania i syropów zawierają w składzie zazwyczaj jedynie ekstrakty roślinne i wypełniacze.

pixel