Hemoroidy

( ilość produktów: 60 )

Guzki krwawnicze zewnętrzne i wewnętrzne wiążą się przeważnie z silnymi dolegliwościami bólowymi. W ich profilaktyce  stosowane są leki na hemoroidy, np. żele i tabletki doodbytnicze bez recepty. Usprawnienie krążenia żylnego, a także ochrona naczyń krwionośnych przed uszkodzeniami jest podstawą leczenia pacjentów z żylakami odbytu. Pojawiają się one w różnym wieku i ich przyczyną jest często niewłaściwa dieta uboga w błonnik pokarmowy, a także siedzący tryb życia i otyłość. W przeciwdziałaniu ich występowania ważną rolę odgrywa zatem nie tylko farmakologia, ale też zmiana szkodliwych nawyków. 

Maść, żel i tabletki na hemoroidy

Przy pojawieniu się dolegliwości związanych z guzkami krwawniczymi lekarz może przepisać maść lub żel na hemoroidy, które nanoszone są bezpośrednio na bolące miejsce. Taki preparat stosuje się w przypadku żylaków odbytniczych zewnętrznych, a w składzie leku znajdują się na przykład jony srebra. Komponenty te wykorzystywane są w procesie naturalnego gojenia się ran w obrębie kanału odbytu. W wyrobach medycznych na żylaki mogą występować również rozmaite ekstrakty roślinne i oleje.

Alternatywą dla żeli oraz maści, które stosowane są przede wszystkim na żylaki zewnętrzne, są inne preparaty doodbytnicze. Czopki oraz tabletki na hemoroidy przeznaczono na różne formy choroby, również na guzki krwawnicze zlokalizowanych wewnątrz odbytnicy. Dostępne są między innymi środki dwufazowe na ból oraz świąd, które zawierają macierz polimerową, wykorzystywaną do uelastycznienia i nawilżenia błony śluzowej oraz skóry.

Leki bez recepty na hemoroidy

W dzisiejszych czasach guzki krwawnicze powszechnie występują w populacji, chociaż dawniej dokuczały przede wszystkim najwyższym warstwom społecznym. Jest to spowodowane głównie zmianą nawyków żywieniowych i oparciem diety na tłustych, pozbawionych błonnika pokarmowego potrawach. Jego brak przyczynia się do częstych zaparć i w rezultacie do powstawania bolesnych żylaków odbytu. Leki na hemoroidy, które mają formę tabletek, maści oraz żeli stosuje się na różne objawy tej choroby i w jej profilaktyce.

W swojej zaawansowanej formie hemoroidy mogą wymagać wykonania zabiegów medycznych, np. skleroterapii czy lignacji gumkowej. Aby uniknąć konieczności wdrożenia takich form leczenia, warto postawić na profilaktykę, a w razie wystąpienia pierwszych objawów – na farmakoterapię. Decyzję o rozpoczęciu przyjmowania maści, żeli czy tabletek, należy jednak skonsultować ze specjalistą, który dobierze lek dostosowany do indywidualnego przypadku.

    pixel