Higiena

( ilość produktów: 27 )

Prezentowane artykuły są przeznaczone do pielęgnacji okolicy narządów płciowych. To strefy, które są szczególnie narażone na stany zapalne oraz infekcje typu bakteryjnego i grzybicznego. Kosmetyki do higieny intymnej to produkty stworzone z myślą o utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej. Żel pod prysznic o działaniu nawilżającym, mydło do ciała neutralizujące nieprzyjemne zapachy to tylko niektóre dermokosmetyki higieniczne dla kobiet i mężczyzn.

Specyfika i działanie kosmetyków do higieny intymnej

Ta kategoria dermokosmetyków higienicznych jest przeznaczona do pielęgnacji i ochrony skóry. W przeciwieństwie do innych kosmetyków pianki, żele pod prysznic, balsamy i mydła do higieny intymnej ciała mają bardziej zaawansowane formuły. Oprócz działań nawilżających, regenerujących, łagodzących podrażnienia wykazują również działania przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Jakie dermokosmetyki higieniczne można stosować do pielęgnacji miejsc intymnych?

To przyjazne kosmetyki higieniczne obejmujące m.in.:

  • kremy – wspomagające gojenie podrażnionej skóry,

  • mydła do higieny ciała – zawierają składniki o działaniu rewitalizującym, kojącym stany zapalne,

  • balsamy nawilżające – redukujące problem suchości w okolicach stref intymnych,

  • emulsje z naturalnymi prebiotykami – które pomagają odbudować i wzmocnić mikroflorę w okolicach narządów płciowych,

  • żele pod prysznic – dermokosmetyki delikatnie myją i odświeżą,

  • chusteczki oczyszczające – do pielęgnacji skóry w okolicach narządów płciowych. To bardzo praktyczne artykuły higieniczne pomocne w podróży, domu lub w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do wody, prysznica i mydła.

Płyny przeciwgrzybiczne i antybakteryjne to kolejne kosmetyki do higieny intymnej ciała i ochrony przed infekcjami. Dermokosmetyki pomagają utrzymać odpowiedni poziom pH, tworząc jednocześnie barierę przed zakażeniami i infekcjami.

Żele, kremy, pianki, mydła do higieny intymnej – kosmetyki do dbania o zdrowe ciało

Jednym z istotnych elementów profilaktyki zdrowotnej jest właściwa pielęgnacja ciała w miejscach intymnych. Stosowanie dedykowanych higienicznych mydeł, kremów, żeli pod prysznic pomaga zwiększyć odporność na stany zapalne.

Dermokosmetyki są przyjazne zarówno dla cery normalnej, jak i nadreaktywnej. Higiena osobista kobiet i mężczyzn przy pomocy przebadanych, żeli, pianek i innych kosmetyków zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów i obniża ryzyko otarć skórnych. Ich formuły są pozbawione konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych.

    pixel