Środki opatrunkowe

( ilość produktów: 135 )

Na tej stronie znajdują się produkty stosowane do ochrony skaleczeń, ran, pęcherzy i innych zmian skórnych. Środki opatrunkowe obejmują wyroby w wersji jałowej i niejałowej. Pierwsza kategoria służy do zabezpieczania przed ryzykiem zakażenia. Drugie materiały można wykorzystać w sytuacji braku konieczności zachowania sterylności (np. w przypadku niewielkich zadrapań, odcisków, otarć). Artykuły dostępne są w różnych formułach. Bandaże, plastry, taśmy, kompresy, opaski, aerozole, hydrożele to uniwersalne wyroby dla dorosłych i dzieci, które sprzedawane są pojedynczo lub w apteczkach pierwszej pomocy.

Bandaże i taśmy opatrunkowe

W zależności od rodzaju i przeznaczenia dostępne są różne wersje środków i materiałów. Do wyboru jest bandaż opatrunkowy:

  • elastyczny – ten rodzaj taśmy służy do stabilizacji i kompresji uszkodzonego stawu lub mięśnia,

  • samoprzylepny – stosowany do przylegania do skóry, łatwy w użyciu i wygodny,

  • hydrożelowy – bandaż służy do zabezpieczenia odleżyn i poparzeń, pomagając w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i wilgotności,

  • gipsowy – wykorzystywany do immobilizacji złamanych kości, zapobiegając ich przemieszczeniu,

  • jałowy – taśma opatrunkowa wykorzystywana jest do ochrony przeciw zakażeniom, dzięki czemu proces gojenia przebiega bez ryzyka infekcji,

  • piankowy – używany do ochrony przed urazami i uszkodzeniami wtórnymi naskórka.

Wszystkie materiały to uniwersalne wyroby, które są przeznaczone do zabezpieczania ran w warunkach domowych, ambulatoryjnych i szpitalnych. Środki mają różny sposób aplikacji, stopień elastyczności, trwałości i odporność na wodę. Przed użyciem taśmy i bandaża należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę, aby zminimalizować ryzyko infekcji bakteryjnej.

Apteczki z materiałami i środkami opatrunkowymi

Te medyczne saszetki zostały wyposażone we wszelkie podstawowe akcesoria i środki potrzebne do udzielenia pierwszej pomocy osobom, które doznały urazów w pracy, na wycieczce czy w wyniku wypadku drogowego.

W zależności od wyposażenia apteczki zestawy materiałów opatrunkowych obejmują m.in. bandaże, kompresy jałowe, taśmy, opaski elastyczne, gazy, termiczne koce ratunkowe, plastry samoprzylepne, maski z ustnikiem do sztucznego oddychania, nożyczki, gaziki, rękawiczki jednorazowe, antyseptyczne płyny do dezynfekcji.

Jej niewielkie gabaryty umożliwiają schowanie w torbie podczas wakacyjnego urlopu czy weekendowego wypadu poza miasto. Apteczka pierwszej pomocy z opatrunkowymi środkami i materiałami to także niezbędne wyposażenie każdego samochodu osobowego i ciężarowego.

pixel