Cellulit i rozstępy

( ilość produktów: 11 )

W celu poprawienia wyglądu skóry oraz ujednolicenia jej kolorytu można zastosować krem, balsam lub serum na rozstępy i cellulit. Kosmetyki zawierające naturalne oleje, wyciągi roślinne i kofeinę mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności wrzecionowatych pasm, grudek i guzków pojawiających się głównie w okolicy ud, brzucha oraz pośladków. Substancje czynne zawarte w kremach, balsamach i serum mogą też stanowić wsparcie dla prawidłowego przebiegu procesów związanych z przepływem krwi, regeneracją naczyń krwionośnych oraz usuwaniem obrzęków powstałych na skutek nagromadzenia nadmiernej ilości wody w tkankach.

Rozstępy, cellulit – czym są i jak sobie z nimi radzić?

W procesie powstawania cellulitu i rozstępów biorą udział różne czynniki. Przyczyną nieestetycznych uwypukleń na skórze mogą być uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz styl życia. Niekorzystny wpływ na przerost komórek tłuszczowych wywiera m.in. zbyt duże spożycie soli i węglowodanów, niedobór błonnika, brak ruchu oraz noszenie obcisłych ubrań. Zmian tych nie należy lekceważyć, gdyż z biegiem czasu mogą przerodzić się w bardziej zaawansowaną postać.

Ważną rolę w likwidacji skórki pomarańczowej odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry przy wykorzystaniu kosmetyków w postaci kremów, balsamów oraz serum na cellulit i rozstępy. Ponadto pomocne mogą okazać się zabiegi z użyciem rękawicy lub szczotki do masażu ciała. Ich regularne powtarzanie może pomóc w poprawieniu mikrokrążenia w obrębie skóry oraz w usprawnieniu usuwania toksycznych substancji z organizmu.

Kosmetyki na cellulit i rozstępy – kremy, balsamy, olejki

Na rynku znajduje się duży wybór specjalistycznych produktów do pielęgnacji ciała przygotowanych, aby wspomóc lipolizę, nawilżyć skórę oraz zmniejszyć nasilenie defektów skórnych powszechnie występujących u kobiet. Sięgając po olejek, balsam, serum lub krem na cellulit i rozstępy, należy zwrócić uwagę na informacje umieszczone na opakowaniu, w szczególności na skład preparatu.

Kosmetyki antycellulitowe zawierają w składzie substancje aktywne, które mają za zadanie zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia oraz ujędrnienie naskórka. Poza elastyną, kwasem hialuronowym czy kofeiną w ich recepturach można znaleźć kolagen, kwas mlekowy, L-karnitynę oraz algi czerwone. Kremy, balsamy i serum na rozstępy oraz cellulit mogą też bazować na naturalnych wyciągach roślinnych pozyskanych z kasztanowca, arniki górskiej, skrzypu polnego, miłorzębu japońskiego, lukrecji oraz krwawnika pospolitego.

    pixel