Tabletki

( ilość produktów: 121 )

Prezentowane produkty są dedykowane osobom borykającym się z różnymi dolegliwościami i stanami zapalnymi. Preparaty stanowią jeden z elementów farmakoterapii stosowanej w wielu schorzeniach. Tabletki i środki przeciwbólowe obejmują kapsułki musujące oraz powlekane do bezpośredniego połykania. Do tej kategorii zaliczane są również leki na zbicie gorączki, która często występuje w przypadku silnego przeziębienia, grypy lub infekcji wirusowej dróg oddechowych. Artykuły pomagają złagodzić negatywne objawy występujące u dzieci i dorosłych.

Tabletki i środki na różne stany bólowe – o czym należy pamiętać?

Osoby w różnym wieku doświadczają określonych stanów zapalnych w układzie szkieletowo-mięśniowym. Te dolegliwości, którym często towarzyszy gorączka często wynikają z urazów, procesów zwyrodnieniowych lub przebytych chorób i operacji. Bóle głowy, zatok, zębów, gardła, brzucha, pleców, okolicy lędźwiowo-krzyżowej mogą znacząco wpływać na komfort i jakość życia. Aby złagodzić te negatywne objawy, istnieje wiele przeciwbólowych tabletek.

Przyjmowanie leków, w tym środków na zbicie podwyższonej temperatury ciała powinno być zawsze poprzedzone dokładnym przeczytaniem ulotki. Należy bowiem przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania i czasu przyjmowania oraz przechowywania preparatów.  W przypadku występowania chorób towarzyszących zalecana jest konsultacja lekarska.

Tabletki przeciwbólowe – środki na zbicie gorączki o działaniu przeciwzapalnym

Ta grupa leków jest przeznaczona do stosowania w przypadku przeziębienia, bolesnego miesiączkowania, choroby reumatycznej i nerwobóli. Tabletki przeciwzapalne i środki przeciwbólowe mogą pomóc w:

  • łagodzeniu dolegliwości różnego pochodzenia,

  • redukcji stanu zapalnego,

  • obniżaniu podwyższonej temperatury ciała.

Należy pamiętać, że tabletka przeciwbólowa czy lek na zbicie gorączki mogą niekiedy mieć konkretne przeciwwskazania oraz wchodzić w interakcje z innymi środkami farmakologicznymi. Dlatego przed zastosowaniem zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Musujące tabletki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym

Składniki aktywne tego typu środka po rozpuszczeniu w wodzie są łatwo wchłaniane przez organizm, co może przyczynia się szybszego złagodzenia bólu i zbicia gorączki. To także alternatywa dla tradycyjnych tabletek  i osób mającym trudności z połykaniem tradycyjnych przeciwbólowych kapsułek powlekanych.

Musujące preparaty przeciwbólowe i na zbicie gorączki dostępne są w opakowaniach, które zawierają precyzyjnie odmierzone dawki leku. Jest to wygodne, ponieważ pacjent nie musi się martwić o odmierzanie odpowiedniej ilości.

pixel