Włosy

( ilość produktów: 71 )

Na swój wygląd zwracają uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niezdrowy styl życia, nieodpowiednia dieta i stres to czynniki, które sprawiają, że łysienie jest coraz częściej występującą przypadłością, dotykającą wiele osób na całym świecie. Nowoczesne leki i preparaty do włosów mogą wykazywać działanie skutecznie przeciwdziałające tym problemom. Są w stanie wzmocnić cebulki oraz pobudzić mieszki włosowe do wzrostu nowych partii. Bazują na naturalnych składnikach, których działanie było znane w medycynie naturalnej już od setek lat.

Ziołowe leki na włosy

Jeśli zauważasz, że pasma na głowie są wyraźnie przerzedzone lub pojawiły się tzw. placki, możesz skorzystać z jednego z naturalnych środków, które dostępne są bez recepty. Leki oraz preparaty na włosy często produkowane są na bazie wyciągów z takich roślin jak skrzyp polny, czarna rzepa oraz pokrzywa. W swoim składzie powinny też zawierać witaminę A i E oraz należące do grupy B biotynę i pantenol. Wyciągi roślinne wymienione powyżej znane były już w medycynie ludowej, jako sposoby na walkę z łysiną.

Szampony i preparaty do włosów

Oczywiście w przypadku poważniejszych zmian warto odwiedzić specjalistę, który może skutecznie wskazać źródło problemów. Dermatolog lub lekarz ogólny mogą skierować pacjenta na odpowiednie badania i testy. Często zapomina się, że optymalnie zbilansowana dieta bogata w mikro i makroelementy jest podstawą zdrowej skóry, a także kondycji włosów. Szczególnie w zimie, gdy nosi się nakrycia głowy, należy lepiej zadbać o swoje cebulki i mieszki włosowe. Wtedy właśnie można sięgać po wzmacniające szampony, preparaty i leki, najlepiej zawierające naturalne składniki. Tutaj pomocą posłuży Ci farmaceuta lub lekarz rodzinny.

Najlepsza metoda to regularne sprawdzanie swoich włosów

Lekarze zalecają, by regularnie obserwować swoje ciało, ponieważ samo daje oznaki, gdy coś działa nieprawidłowo. Oczywiście tyczy się to również skóry i włosów. Problemy z owłosieniem często mają swoje źródło w chorobach skórnych, o czym nie wszyscy wiedzą. Również używanie środków i preparatów do układania fryzur może niszcząco wpływać na cebulki i mieszki włosowe. Oprócz sięgania po lek, pamiętaj, aby chronić również głowę przed mocnym słońcem i sprawdzaj skład lakierów czy żelów. Nie zapominaj także o dobrym szamponie i odżywkach.

Nie lekceważmy poważnych oznak łysienia czy zmian skórnych. Nawet najlepszy preparat i lek na włosy nie pomoże, gdy coś złego dzieje się wewnątrz organizmu. Taki zakup, jak i problemy dotyczące owłosienia, zawsze konsultuj ze specjalistą.

    pixel