Kremy do twarzy

( ilość produktów: 279 )

Stosowanie przyjaznych dermatologicznie i bezpiecznych wyrobów do ciała stanowi ważny element świadomej higieny osobistej i dbania o swój wygląd. Prezentowane artykuły przeznaczone są do codziennej pielęgnacji na dzień i noc. Asortyment obejmuje preparaty dla kobiet i mężczyzn.  W zależności od rodzaju cery dostępne są dermokosmetyki do twarzy o różnym działaniu. Kremy mają właściwości nawilżające, przeciwzmarszczkowe, rewitalizujące, ujędrniające, antyoksydacyjne, liftingujące oraz ochronne.

Kosmetyki do pielęgnacji różnych typów cery

W zależności od indywidualnych potrzeb dostępne są zarówno uniwersalne dermokosmetyki, jak i preparaty przeznaczone do konkretnego rodzaju cery: normalnej, suchej, tłustej, mieszanej, atopowej, nadreaktywnej, naczynkowej, dojrzałej itp. Do codziennej pielęgnacji można stosować krem do twarzy:

  • nawilżający – przeciwdziałający odwodnieniu,

  • matujący – dla osób zmagających się z problemem błyszczenia skóry,

  • korygujący – przeznaczony do twarzy trądzikowej lub skłonnej do wyprysków, 

  • rewitalizujący – do cery dojrzałej, zawierający składniki, które pomagają poprawić elastyczność, sprężystość i zmniejszyć widoczność zmarszczek,

  • łagodzący – podrażnienia, wykwity, zaczerwienienia, stany zapalne.

Krem nawilżający do twarzy z filtrem SPF to kolejny dermokosmetyk przeznaczony do pielęgnacji. To przykład preparatu, który mogą stosować osoby z każdym typem cery. Emulsja pomaga chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i wpływem innych czynników zewnętrznych. Produkty są dostępne w wielu formułach i opakowaniach. Aby uniknąć niepożądanych efektów, przed ich stosowaniem należy zawsze zapoznać się z dołączoną ulotką i przeciwskazaniami w przypadku konkretnego typu cery.

Dermokosmetyki do twarzy na dzień

Przed wyborem kremu zawsze należy zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby, typ cery oraz ewentualne problemy skórne. Dermokosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy w ciągu dnia dostarczają nawilżających substancji aktywnych, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgoci. W zależności od rodzaju balsamu mogą zawierać takie składniki jak: kwas hialuronowy, ceramidy czy glicerynę, chroniące przed utratą wody.

Kremy do pielęgnacji twarzy na noc

Ta grupa dermokosmetyków ma pomóc w regeneracji skóry w trakcie jej nocnego odpoczynku. Krem pielęgnacyjny na noc powinien mieć właściwości intensywnie nawilżające i odżywcze. W przypadku cery wrażliwej i problematycznej można wybrać emulsję łagodzącą podrażnienia. Takie balsamy działają również antybakteryjnie i regulują wydzielanie sebum.

pixel