Krople

( ilość produktów: 112 )

Praca przed monitorem, regularne oglądanie telewizji czy wpatrywanie się w ekran smartfona mogą skutkować problemami ze wzrokiem. Już to powinno skłaniać do skonsultowania z lekarzem profilaktycznego stosowania kropli do oczu. Jeśli nie zauważasz podrażnień lub zaczerwienienia, możesz zaopatrzyć się w lekarstwa zawierające luteinę, czyli naturalny filtr chroniący przed oddziaływaniem promieniowania świetlnego. Przeważnie dostępne są bez recepty i można ich używać zapobiegawczo. Środki przeciwbólowe należy zawsze konsultować z lekarzem, pamiętając, jak wrażliwą częścią ciała są gałki oczne.

Krople na wysuszone oczy

Wspomniane wyżej korzystanie z różnego rodzaju wyświetlaczy mocno wysusza gałki oczne. Skutkuje to zaburzeniami widzenia i podrażnieniami, które, lekceważone, mogą prowadzić do konieczności stosowania lekarstw na oczy i środków przeciwbólowych. Przy zaawansowanych stanach zapalnych nie wystarczy stosowanie zwykłych kropli z luteiną i konieczna będzie wizyta u specjalisty. Stąd tak ważne jest zapobieganie i profilaktyka.

Krople do oczu dla kierowców

Wysokie skupienie i jazda po zmroku to również duże obciążenie dla zmysłu widzenia. Zawodowi kierowcy i osoby często korzystające z samochodu powinny wziąć pod uwagę użytkowanie kropli do oczu z luteiną. Można je stosować również na noc, a codzienne zakraplanie może pomóc na zmęczony wzrok i podnieść komfort prowadzenia samochodu. Warto również rozważyć i skonsultować zakup specjalnych lekarstw czy środków przeciwbólowych, jeśli preparaty bez recepty nie dają pożądanego efektu.

Krople przeciwbólowe dla pracowników fabryk i hal produkcyjnych

Praca w zapylonych pomieszczeniach może przyczynić się do poważnych problemów ze wzrokiem. Nawet stosowanie środków ochronnych, jak gogle czy okulary, nie zapobiega przenikaniu drobinek. Na takie dolegliwości nie pomoże luteina, a nawet przeciwbólowe krople. Konieczna będzie recepta i lekarstwo na oczy. Do specjalisty warto udać się, gdy masz wrażenie tzw. piasku pod powieką, ciągle suche gałki oczne lub alergię. Pod żadnym pozorem nie wolno ignorować takich objawów ani leczyć się samodzielnie.

Inne powody stosowania kropli z luteiną

Środki z tym składnikiem nie wymagają recepty, a uważna lektura ulotki producenta lub konsultacja z farmaceutą pozwoli na ich odpowiednie użytkowanie. Krople do oczu z luteiną warto trzymać w biurku, gdy w miejscu pracy ciągle działa klimatyzacja, a także gdy cierpisz na alergie. Środki i lekarstwa przeciwbólowe na wzrok stosuj zawsze po przeczytaniu ulotki, a w przypadku poważnych sytuacji, takich jak dostanie się ciała obcego do oczodołu, niezwłocznie udaj się do specjalisty lub na pogotowie.

    pixel