Serce

( ilość produktów: 93 )

Leczenie chorób układu krwionośnego często opiera się na farmakoterapii. Bez recepty dostępny jest między innymi lek na krążenie oraz arytmię serca, który przyjmuje się wyłącznie przy zaleceniu lekarza. Tabletki doustne mają w swoim składzie rozmaite substancje czynne o zróżnicowanym przeznaczeniu, dlatego dobiera się je po otrzymaniu właściwej diagnozy i przeprowadzeniu odpowiednich badań. Niektóre wyroby medyczne oraz suplementy diety mogą mieć przeciwskazania, o których informuje ulotka.

Leki na arytmię i inne choroby serca

W profilaktyce powstawania zatorów w obrębie układu krążenia stosowane są środki przeciwzakrzepowe. Takie leki na serce zawierają w składzie kwas acetylosalicylowy, który wykorzystywany jest do blokowania mechanizmu zlepiania się płytek krwi. Specjaliści przepisują je pacjentom, u których zdiagnozowali chorobę wieńcową, skłonności do zakrzepicy, a także tym po przebytym zawale mięśnia sercowego.

W sklepach występują też w leki na arytmię serca bez recepty, które stosowane są nie do leczenia samej choroby, ale na jej poszczególne objawy. Osoby zmagające się z tą przypadłością lub mające predyspozycje do jej wystąpienia, mają do dyspozycji tabletki na krążenie krwi. W ich składzie znajduje się na przykład wyciąg z kwiatostanu głogu. Dostępne są również suplementy diety bazujące na mikro- i makroelementach, takich jak np. witamina D i kwas Omega-3. 

Tabletki na krążenie i serce

Nadmierne spożywanie substancji czynnych, z których składają się leki na choroby układu krwionośnego, może powodować niepożądane skutki uboczne. Z tego powodu w przypadku tabletki na serce należy przestrzegać dawkowania podanego na opakowaniu oraz dołączonej do niego ulotce. W razie wątpliwości warto skonsultować się z farmaceutą sprzedającym preparat lub lekarzem. W profilaktyce arytmii mięśnia sercowego, choroby wieńcowej czy zakrzepicy kluczową rolę odgrywają badania lekarskie, które trzeba przeprowadzać regularnie, zwłaszcza w podeszłym wieku.

W profilaktyce arytmii i innych chorób serca oraz układu krążenia bardzo ważna jest również codzienna dieta. Powinna ona zawierać świeże warzywa i owoce, dobre źródła białka np. chude mięso, a także nasiona i zboża. Należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość witaminy D i z grupy B, a także żelaza, potasu, magnezu oraz wapnia. Te mikro- i makroskładniki występują też w suplementach diety, np. w formie tabletek. Takie preparaty nie są jednak w stanie zastąpić prawidłowo zbilansowanych posiłków. Podobnie jak leki trzeba je dawkować zgodnie z zaleceniami producenta. 

    pixel