Homeopatia

( ilość produktów: 26 )

Wsparcie w leczeniu wielu powszechnie występujących schorzeń coraz częściej stanowi homeopatia. Tabletki i krople wykorzystujące substancje lecznicze w małych dawkach w większości sytuacji mogą być bezpiecznie łączone z konwencjonalnymi środkami farmakologicznymi. Leki homeopatyczne, których spis alfabetyczny i dokładny sposób dawkowania opisuje Farmakopea Polska, są przygotowywane na bazie ziół, minerałów, pierwiastków i związków chemicznych naturalnego pochodzenia.

Czym są leki homeopatyczne i co zawierają w składzie?

Mianem leków homeopatycznych określa się preparaty wytwarzane przy wykorzystaniu mocno rozcieńczonych surowców roślinnych, mineralnych oraz zwierzęcych. W składzie tabletek, syropów i kropel często można znaleźć m.in. srebro, krzem, arnikę górską, lobelię, rumianek pospolity, cebulę, babkę zwyczajną. Ze spisem alfabetycznym substancji czynnych stosowanych w preparatach wykorzystywanych przez współczesną homeopatię można zapoznać się, sięgając po Farmakopeę Polską lub Europejską.

Homeopatia może stanowić wsparcie w leczeniu schorzeń zarówno o przebiegu ostrym, jak i przewlekłym. Syropy, krople, tabletki oraz inne leki homeopatyczne znajdują zastosowanie m.in. w takich dolegliwościach jak przeziębienie, grypa, biegunka, niestrawność, wzdęcia, opryszczka, choroba lokomocyjna. Można je podawać niemowlętom również w przypadku rozmaitych wysypek, kolki lub bolesnego ząbkowania.

Leki homeopatyczne – o czym pamiętać podczas ich stosowania?

Sięgając po lek homeopatyczny, należy pamiętać, że tabletki czy granulki są przeznaczone do stosowania w przypadku niegroźnych dolegliwości niewymagających natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Preparaty na bazie ziół, witamin i minerałów naturalnego pochodzenia można podawać dzieciom i dorosłym przy łagodnych dolegliwościach ze strony dróg oddechowych, układu pokarmowego, mięśniowo-szkieletowego itp. Poza spisem alfabetycznym substancji czynnych użytych do produkcji konkretnego środka wiele osób poszukuje informacji na temat sposobu jego przyjmowania i dawkowania.

Zgodnie z zasadami homeopatii lek powinien być dobierany do objawów zgłaszanych przez pacjenta, a nie do choroby. Z tego względu ten sam preparat może być stosowany przy różnych dolegliwościach. W procesie leczenia kapsułki, granulki lub tabletki homeopatyczne mogą być łączone z klasycznymi środkami farmakologicznymi. Ze szczegółowymi wskazaniami dotyczącymi przyjmowania preparatów stworzonych w oparciu o homeopatię, można zapoznać się, sięgając po Farmakopeę Polską, w której został też zamieszczony alfabetyczny spis surowców wyjściowych stosowanych w tej terapii.

    pixel