Przebarwienia

( ilość produktów: 30 )

Prezentowane preparaty są przeznaczone dla osób zmagających się z zaburzeniami barwnikowymi. Hiperpigmentacja skóry stanowi problem zarówno medyczny, jak i kosmetyczny oraz terapeutyczny. Do codziennej pielęgnacji dostępne są różne kosmetyki, mogące pomóc w redukcji zmian pigmentacyjnych. Do wyboru są tonizujące kremy na przebarwienia twarzy, korygujące serum, emulsje do rąk. Leki w postaci tabletek na bazie ekstraktów owocowych i ziołowych to kolejne artykuły, które wspomagają ochronę komórek i przyczyniają się do zachowania zdrowej cery.

Przyczyny przebarwień skóry i leczenie

Zaburzenia barwnikowe mogą być wrodzone lub nabyte, pochodzenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Najczęstsze przyczyny przebarwienia twarzy i rąk obejmują m.in.:

 • nadmierną ekspozycję na słońce – której skutkiem jest nadprodukcja melaniny, będącej naturalnym pigmentem skóry,

 • starzenie się cery – która wraz z wiekiem traci elastyczność i zdolność do regeneracji,

 • stosowanie kremów do twarzy i rąk – pochodzących z niewiarygodnego źródła,

 • urazy mechaniczne – będące wynikiem oparzeń, zadrapań,

 • reakcję na niektóre leki – o działaniu przeciwwirusowym, antybakteryjnym, przeciwhistaminowym,

 • choroby – łuszczyca, bielactwo, trądzik pospolity i różowaty, cukrzyca.

Hiperpigmentację można leczyć oraz łagodzić objawy stosując odpowiedni krem i lek na przebarwienia skóry twarzy lub rąk.  Formuły tych preparatów zawierają starannie wyselekcjonowane składniki i substancje czynne, które pomagają wyrównać koloryt oraz zmniejszyć widoczność zmian dermatologicznych. Jednak przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dobierze odpowiednie metody i kosmetyki do indywidualnych cech pacjenta.

Lek i krem na przebarwienia na twarzy

W zależności od stwierdzonej przyczyny i rodzaju schorzenia stosowane są określone kategorie leków i preparatów kosmetycznych. Do wyboru jest m.in. krem na przebarwienia na twarzy z zawartością:

 • kwasu azelainowego – działającego przeciwzapalnie, przeciwutleniająco, hamując produkcję melaniny,

 • witaminy C – która wykazuje właściwości przeciwutleniające, wygładzające i wybielające,

 • laktoferyny – wykorzystywanej w kosmetykach przeznaczonych do leczenia wybroczyn i zmian naskórkowych,

 • kompleksów filtrów UVA/UVB – chroniących wrażliwą cerę przed słońcem.

Przed stosowaniem kremów do pielęgnacji skóry oraz leków na przebarwienia należy zawsze zapoznać się z opisem producenta. W szczególności dotyczy to sposobu aplikowania. Nieprawidłowe dawkowanie może przyczynić się do niepożądanych objawów.

  pixel