Skóra trądzikowa

( ilość produktów: 96 )

Ten typ skóry odznacza się zwiększoną produkcją sebum, co powoduje zatykanie porów skórnych i tworzenie się grudek, krostek, które są charakterystyczne dla trądziku pospolitego. W niektórych sytuacjach może to prowadzić do nieodwracalnych zmian dermatologicznych (blizn, przebarwień itp.). Cera trądzikowa wymaga szczególnej troski. Do jej pielęgnacji można stosować dermokosmetyki o odpowiednich właściwościach. W aptekach bez recepty dostępne są m.in. podkłady, maski, peelingi, żele, pianki, sera, kremy, chusteczki higieniczne.

Trądzik pospolity – specyfika, leczenie i pielęgnacja cery wrażliwej

Choroba dotyka w równym stopniu zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Najbardziej narażonymi miejscami występowania dermatozy są okolice obfitujące w gruczoły łojowe (twarz, ręce, plecy, klatka piersiowa, miejsca intymne). Pacjenci, u których zdiagnozowano łagodną postać kliniczną, mogą stosować odpowiednie dermokosmetyki na trądzik. 

W aptece internetowej dostępne są kremy, maści, żele i podkłady do cery wrażliwej, zawierające składniki i substancje czynne, które pomagają:

  • łagodzić stany zapalne,

  • koić podrażnione miejsca,

  • regulować wydzielanie sebum, co jest bardzo ważne w chorobie trądzikowej,

  • utrzymać optymalny stopień nawilżenia w trakcie trądziku,

  • wzmocnić ochronę przeciwbakteryjną,

  • przeciwdziałać zatykaniu się porów skóry.

Dermokosmetyki do cery trądzikowej z apteki wspomagają leczenie miejscowe zmian skórnych w lżejszych symptomach. Oprócz podkładów i kosmetyków można także stosować kurację doustną, której specyfiką jest przyjmowanie suplementów witaminowych zmniejszających łojotok skóry.

W przypadku ciężkich objawów konieczna jest zazwyczaj antybiotykowa kuracja farmakologiczna obejmująca leki na trądzik pospolity o specjalnych formułach.

Podkład do cery trądzikowej z apteki – właściwości i przeznaczenie

Ten rodzaj dermokosmetyku pomaga ukryć niedoskonałości skóry. Podkład do cery trądzikowej z apteki ma lekką konsystencję. Formula oparta na starannie wyselekcjonowanych składnikach (m.in. kwasie salicylowym i azelainowym, niacynamidem) działa łagodząco na stan zapalny, regulując równocześnie wydzielanie sebum. Preparat często ma również filtr UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Właściwe dobranie podkładu do cery trądzikowej z apteki jest bardzo istotne. Nieodpowiedni dermokosmetyk może bowiem pogorszyć stan skóry i doprowadzić do powstawania nowych wykwitów, wyprysków i grudek. Przed zakupem i stosowaniem warto skonsultować się z dermatologiem, który pomoże wybrać produkt odpowiedni do indywidualnego stanu zdrowia pacjenta.

    pixel