Nutrikosmetyki

( ilość produktów: 28 )

Do codziennej pielęgnacji ciała, higieny osobistej oraz uzupełnienia diety w minerały i substancje odżywcze przeznaczone są naturalne preparaty. Ich składy zawierają m.in. zdrowe kwasy tłuszczowe, mikro- i makroelementy, ekstrakty ziołowe, wyciągi z owoców i zestawy witamin. Składniki pomagają zadbać o zdrowy wygląd skóry, włosów, paznokci, a także wzmocnić układ odpornościowy. Nutrikosmetyki to suplementy wykazujące różne działanie. Dostępne są w różnych formułach: tabletkach, kapsułkach, saszetkach, olejach.

Jakie właściwości mają nutrikosmetyki?

Parametry i atrybuty suplementów zależą od ich składu i działania na organizm. W zależności od rodzaju formuły nutrikosmetyk może:

  • poprawić wygląd skóry – w szczególności, kiedy preparat zawiera kolagen, witaminę C, kwasy tłuszczowe omega-3,

  • wspierać kondycję włosów – na które pozytywnie wpływają takie substancje, jak i biotyna, cynk, selen czy ekstrakty roślinne,

  • działać przeciwzapalnie – niektóre nutrikosmetyki pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych, takich jak trądzik czy łuszczyca,

  • rewitalizować – witaminy na skórę i paznokcie dostarczają składników odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie i wygląd,

  • zabezpieczać – chroniąc cerę twarzy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych,

  • wspomagać spalanie tłuszczów – co pomaga kontrolować masę ciała,

  • wzmocnić – włosy o strukturze prostej, skręconej, zniszczonej, przerzedzonej, farbowanej.

Warto jednak pamiętać, że działanie nutrikosmetyków może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu, kondycji skóry, paznokci i aktualnego stanu zdrowia. Przed rozpoczęciem stosowania witamin, balsamów, kremów, olejków zawsze warto skonsultować się z lekarzem, dermatologiem lub specjalistą ds. żywienia, aby dobrać odpowiednie produkty i dawkowanie.

Witaminy na paznokcie i nutrikosmetyki do pielęgnacji skóry

Jednym z częstych objawów spotykanych w praktyce dermatologicznej i kosmetologicznej są zmiany na dłoniach i w obrębie paznokci. Mogą one wynikać z wielu przyczyn, w tym niewłaściwej diety ubogiej w minerały, zaburzeń rozwojowych, stosowania kremów niewiadomego pochodzenia, a także infekcji grzybicznych i bakteryjnych. 

Suplementy diety oraz naturalne kosmetyki stanowią ważny element świadomej profilaktyki zdrowotnej i dbałości o własne ciało.  Witaminy na paznokcie i artykuły do pielęgnacji skóry twarzy, rąk, włosów mogą wspomagać ich wygląd i kondycję.

Zrównoważony sposób odżywiania, zdrowy tryb życia oraz właściwe dobrane nutrikosmetyki są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

    pixel