Ochrona przeciwsłoneczna

( ilość produktów: 85 )

Kosmetyki do ochrony solarnej to preparaty, które mają za zadanie chronić przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Produkty są niezwykle ważne w profilaktyce zdrowotnej i prewencji mającej zminimalizować ryzyko wystąpienia raka skóry oraz przedwczesnego starzenia się naskórka. Do codziennej pielęgnacji dla dzieci i dorosłych dostępne są kremy przeciwsłoneczne z filtrem do twarzy, szyi, dekoltu, rąk. Podczas opalania można stosować specjalne mleczka ochronne zawierające dodatkowo składniki nawilżające i odżywiające. Emulsje są przeznaczone do każdego rodzaju cery: normalnej, mieszanej, dojrzałej, nadreaktywnej, skłonnej do alergii i trądziku.

Kremy z filtrem do opalania i codziennej pielęgnacji skóry

Kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej to wyroby odznaczające się wysokim współczynnikiem zabezpieczenia przed promieniowaniem ultrafioletowym. Krem z filtrem do twarzy do opalania i ochrony cery w trakcie ekspozycji solarnej na dzień ma różne składniki, konsystencję i właściwości, w tym:

  • wodoodporne, co oznacza, że składniki aktywne utrzymują się na skórze nawet podczas kąpieli.

  • regeneracyjne – pomagające w gojeniu ran i oparzeń,

  • wygładzające – nadając skórze jędrność oraz elastyczność,

  • odświeżające – cerę po kąpieli solarnej,

  • matujące – przebarwienia i zmiany pigmentacyjne,

  • tonizujące – przywracające prawidłowe pH,

  • łagodzące – podrażnienia.

Niektóre przeciwsłoneczne kremy do opalania z filtrem do twarzy i codziennej pielęgnacji skóry zawierają witaminy i ekstrakty roślinne. Dzięki temu kosmetyki pełnią zarówno funkcję ochronną, jak i pielęgnacyjną.

Filtr do opalania dla dzieci i dorosłych

Kluczowym elementem w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB odgrywa przeciwsłoneczny filtr do opalania twarzy znany pod nazwą SPF (z ang. Sun Protecion Factor). Pomaga on zmniejszyć ryzyko uszkodzenia DNA komórek, rozwoju raka skóry, który jest często związany z długotrwałą ekspozycją ciała na słońce.

W zależności od rodzaju skóry i potrzeb, można wybrać krem o różnym stopniu ochrony (m.in. SPF 15, 30, 50). Warto również zwrócić uwagę na skład kosmetyku i wybierać produkt, który jest przebadany dermatologicznie oraz zawiera substancje nawilżające i pielęgnujące skórę.

Filtry do opalania dla dzieci i dorosłych różnią się głównie składem i stopniem ochrony przeciwsłonecznej.  Warto pamiętać, że każdy krem z dodatkiem SPF trzeba stosować zgodnie z instrukcjami producenta, nakładając go regularnie, aby utrzymać prawidłowy poziom zabezpieczenia twarzy i ciała przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

    pixel