Układ krążenia

( ilość produktów: 268 )

Jednym z najważniejszych systemów ludzkiego ciała jest układ sercowo-naczyniowy. Składa się z żył, tętnic i naczyń włosowatych, które nieustannie pompują krew do mięśnia sercowego. Gdy ich praca zostanie zaburzona, wówczas zwiększa się ryzyko nadciśnienia, miażdżycy, zaburzeń rytmu serca, zawału. Aby poprawić krążenie w nogach i rękach, można sięgnąć po tabletki z witaminami, minerałami, polifenolami lub flawonoidami. Zaburzony przepływ krwi można wspomóc, przyjmując skuteczny lek bez recepty, stosując właściwą dietę i systematycznie ćwicząc.

Jak zadbać o kondycję układu krążeniowego?

Choroby układu sercowo-naczyniowego są częstą przyczyną zgonów ludzi w różnym wieku. Do ich rozwoju przyczynia się wiele różnych czynników takich jak nadwaga, otyłość, cukrzyca, palenie tytoniu, przewlekły stres, siedzący tryb życia. Aby zadbać o skuteczne dotlenienie wszystkich komórek organizmu, należy szczególną uwagę zwrócić na odżywianie. Codzienna dieta powinna uwzględniać produkty bogate w makro- i mikroelementy, nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole roślinne. W przypadku niedoboru kluczowych składników można zastosować tabletki na krążenie zawierające substancje o szczególnym znaczeniu dla prawidłowego przepływu krwi w nogach i rękach.

Ważnym elementem profilaktyki chorób serca i naczyń krwionośnych jest też aktywność fizyczna oraz dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Istotne znaczenie dla utrzymania zdrowia ma także regularne wykonywanie badań o profilu kardiologicznym, które pozwalają ocenić wydolność mięśnia sercowego. W przypadku łagodnych nieprawidłowości lekarz może przepisać pacjentowi skuteczny lek na krążenie w nogach w formie tabletek lub kropel.

Tabletki poprawiające krążenie i wzmacniające naczynia krwionośne

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego zwykle rozwijają się latami i mają postępujący charakter. Nieleczone mogą prowadzić do pogorszenia kondycji serca oraz osłabienia krążenia w nogach i rękach. By wspomóc prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, można sięgnąć po lek w postaci tabletek, kapsułek lub kropel doustnych zawierających wyciąg z kwiatostanu głogu lub korzenia kozłka lekarskiego.

W składzie skutecznych preparatów nasercowych występują też takie substancje jak koenzym Q10, kwasy DHA i EPA, potas, wapń, magnez, cynk i selen. Leki na krążenie w nogach w formie tabletek mogą ponadto bazować na kwasie acetylosalicylowym, który jest często wykorzystywany w profilaktyce przeciwzawałowej. Nie mogą być one jednak przyjmowane przez pacjentów z nadwrażliwością na salicylany, zaburzeniami pracy wątroby i nerek oraz ze skazą krwotoczną.

pixel