ASMAG B6 50TABLETEK

  • ASMAG B6 50TABLETEK
Kod produktu: 5909990750016
10,75 zł
/ opakowanie

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Zakład Chemiczno-Farmaceutyczny „FARMAPOL” Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul. Św.Wojciech 29, 61-749 Poznań

ILOŚĆ: 50 tabletek 

 

OPIS:

Asmag B6 jest lekiem zawierającym magnez i witaminę B6. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu oraz zmniejsza jego wydalanie z moczem. Magnez wywiera ochronny wpływ na mięsień sercowy, bierze udział w rozwoju i mineralizacji kości, jest niezbędny do syntezy niektórych hormonów, np. insuliny, przeciwdziała stresom, niedotlenieniu, uczuleniom i stanom zapalnym. Niedobór magnezu osłabia odporność organizmu, prowadzi do zaburzeń układu krążenia, układu nerwowego, mięśni i tkanki kostnej oraz przyspiesza rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych.

WSKAZANIA:

Uzupełnianie niedoboru magnezu w organizmie.

DAWKOWANIE:

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat:

Doustnie, 3 tabletki 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci Doustnie: 1 tabletka 2 do 3 razy na dobę.

Asmag B6 należy przyjmować po posiłku, popijając wodą.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Nie stosować leku Asmag B6 po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: magnezu wodoroasparaginian czterowodny oraz pirydoksyny chlorowodorek. Jedna tabletka zawiera: 20 mg jonów magnezu w postaci 300 mg magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego oraz 0,25 mg pirydoksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), metyloceluloza.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie obserwowano działań niepożądanych. Zastosowanie większej dawki leku może spowodować wystąpienie objawów niepożądanych, takich jak: nudności, wymioty, biegunka.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.  

 

Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
Dawka:
20mg+250mcg
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Magnesium, Pyridoxinum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel