BETALOC ZOK  50 *30 TABL IMPORT RÓWNOLEGŁY

BETALOC ZOK 50 *30 TABL IMPORT RÓWNOLEGŁY

18,40 zł
brutto / opakowanie
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / opakowanie
Cena regularna: / opakowanie
Możesz kupić także poprzez:
Dostępny w bardzo małej ilości
Dostępny w bardzo małej ilości
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz

REZERWACJA LEKU NA RECEPTĘ!!! ABY ODEBRAĆ ZAREZERWOWANY LEK, NALEŻY OKAZAĆ WAŻNĄ W DNIU ODBIORU RECEPTĘ !!! PREZENTOWANE CENY SĄ CENAMI Z ODPŁATNOŚCIĄ 100%, ODPŁATNOŚĆ ZGODNA Z RECEPTĄ ZOSTANIE NALICZONA W MOMENCIE REALIZACJI!!!

 

OPIS

Lek Betaloc ZOK zawiera substancję czynną metoprolol, która należy do grupy leków nazywanych
beta-adrenolitykami.
Metoprolol zmniejsza wpływ hormonów stresu na serce podczas wysiłku fizycznego i psychicznego.
Powoduje to zwolnienie czynności serca (zmniejszenie częstości tętna).

 

 

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LEKU

Nadciśnienie tętnicze: w celu obniżenia ciśnienia tętniczego i zmniejszenia śmiertelności z przyczyn sercowo-naczyniowych i wieńcowych (w tym ryzyka nagłego zgonu) oraz chorobowości. Dławica piersiowa. Leczenie objawowej, łagodnej do ciężkiej przewlekłej niewydolności serca, jako uzupełnienie standardowego leczenia niewydolności serca: w celu zwiększenia przeżycia, zmniejszenia liczby hospitalizacji, poprawienia czynności lewej komory, poprawienia klasy wg klasyfikacji NYHA oraz w celu polepszenia jakości życia. Zapobieganie wystąpieniu nagłego zgonu sercowego lub ponownego zawału mięśnia sercowego u pacjentów po przebyciu ostrej fazy zawału. Zaburzenia rytmu serca, zwłaszcza częstoskurcz nadkomorowy, skurcze dodatkowe pochodzenia komorowego i migotanie przedsionków, w celu zwolnienia czynności komór. Czynnościowe zaburzenia serca z kołataniem serca. Profilaktyka migreny. 
Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Nadciśnienie tętnicze.
 
 
 
 

 

DZIAŁANIE LEKU

Selektywny β1-adrenolityk. Metoprolol blokuje znajdujące się w sercu receptory β1, w dawkach znacznie mniejszych niż konieczne do zablokowania receptorów β2 w naczyniach obwodowych i oskrzelach. Selektywność jest zależna od dawki. Zastosowanie postaci o kontrolowanym uwalnianiu zwiększyło selektywność leku w stosunku do receptorów β1. Metoprolol ma niewielkie działanie stabilizujące błonę komórkową i nie pobudza receptorów β. Wykazuje ujemne działanie inotropowe i chronotropowe. Ogranicza lub hamuje działanie amin katecholowych uwalnianych podczas wysiłku fizycznego lub stresu. Oznacza to, że odruchowe zwiększenie częstości rytmu serca, rzutu serca, kurczliwości mięśnia sercowego i ciśnienia tętniczego krwi spowodowane gwałtownym zwiększeniem stężenia amin katecholowych są zmniejszone przez metoprolol. Reakcja na stres polegająca na rozszerzeniu łożyska naczyniowego pod wpływem adrenaliny uwolnionej z nadnerczy nie jest znoszona przez zastosowanie metoprololu. W dawkach leczniczych metoprolol ma dużo mniejszy wpływ na skurcz błony mięśniowej oskrzeli niż nieselektywne β-adrenolityki oraz w mniejszym stopniu niż nieselektywne β-adrenolityki wpływa na uwalnianie insuliny i metabolizm węglowodanów. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lek obniża ciśnienie tętnicze przez całą dobę, zarówno w pozycji stojącej, leżącej, jak i podczas wykonywania wysiłku. Biodostępność preparatu podanego doustnie wynosi 30-40%. Tabletka preparatu zawiera kuleczki bursztynianu metoprololu, z których każda otoczona jest błoną polimerową, co powoduje kontrolowane uwalnianie substancji czynnej. Uwalnianie metoprololu nie zależy od pH soku jelitowego i następuje ze stałą szybkością przez około 20 h. Postać farmaceutyczna zapewnia stałe stężenie metoprololu we krwi i skuteczność przez 24 h od przyjęcia dawki. Metoprolol jest metabolizowany w wątrobie, głównie przez CYP2D6. Zidentyfikowano trzy główne metabolity, z których żaden nie wykazuje klinicznie istotnego działania β-adrenolitycznego. Około 5% podanej dawki wydalane jest z moczem w postaci niezmienionej. Pozostała część dawki wydalana jest jako metabolity.
 
 
 

 

 

DAWKOWANIE LEKU

Doustnie. Dorośli

Nadciśnienie tętnicze łagodne do umiarkowanego: 50 mg raz na dobę; dawkę można zwiększyć do 100-200 mg raz na dobę i (lub) podawać lek w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. 

Dławica piersiowa: 100-200 mg raz na dobę. W razie konieczności lek można stosować jednocześnie z innymi lekami przeciwdławicowymi. 

Przewlekła niewydolność serca: indywidualnie u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca, ustabilizowaną podczas standardowego leczenia niewydolności serca: początkowo podczas pierwszych 2 tyg. leczenia: 25 mg raz na dobę; niewydolność serca klasy III-IV wg NYHA: początkowo w pierwszym tyg. leczenia pół tabletki o mocy 25 mg raz na dobę.

Następnie należy podwajać dawkę co 2 tyg., aż do osiągnięcia maksymalnej dawki docelowej 200 mg raz na dobę (lub maksymalnej dawki tolerowanej przez pacjenta). Podczas leczenia długoterminowego należy stosować dawkę 200 mg raz na dobę (lub maksymalną dawkę tolerowaną przez pacjenta). W razie wystąpienia niedociśnienia może być konieczne zmniejszenie dawki jednocześnie stosowanych leków.

Początkowe niedociśnienie nie musi oznaczać, że dana dawka leku nie może być tolerowana w leczeniu przewlekłym, natomiast należy podawać mniejszą dawkę leku do czasu ustabilizowania stanu pacjenta. 

Zaburzenia rytmu serca: 100-200 mg raz na dobę. 

Zapobieganie wystąpieniu nagłego zgonu sercowego lub ponownego zawału mięśnia sercowego u pacjentów po przebyciu ostrej fazy zawału: dawka podtrzymująca 200 mg raz na dobę. 

Czynnościowe zaburzenia serca z kołataniem serca: 100 mg raz na dobę; w razie konieczności dawkę można zwiększyć do 200 mg. 

Profilaktyka migreny: 100 -200 mg raz na dobę. 

Dzieci i młodzież z nadciśnieniem tętniczym w wieku ≥6 lat: 0,5 mg/kg mc. winianu metoprololu (0,48 mg/kg mc. bursztynianu metoprololu) raz na dobę. Ostateczna dawka podawana w mg powinna być jak najbardziej zbliżona do dawki przeliczonej w mg/kg mc. W przypadku braku odpowiedzi klinicznej na dawkę 0,5 mg/kg mc., dawkę można zwiększyć do 1,0 mg/kg mc. (0,95 mg/kg mc. bursztynianu metoprololu) nie przekraczając dawki 50 mg (47,5 mg/kg mc. bursztynianu metoprololu). W przypadku braku odpowiedzi klinicznej na dawkę 1,0 mg/kg mc., dawkę można zwiększyć do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 2,0 mg/kg mc. (1,90 mg/kg mc. bursztynianu metoprololu). Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania dawek >200 mg (190 mg bursztynianu metoprololu) raz na dobę u dzieci i młodzieży. 

Szczególne grupy pacjentów. Nie ma konieczności modyfikowania dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Z reguły nie ma konieczności modyfikowania dawki u pacjentów z marskością wątroby; jeśli występują objawy bardzo ciężkiej niewydolności wątroby (np. u pacjentów z zespoleniem wrotno-czczym), należy rozważyć zmniejszenie dawki. Nie ma konieczności modyfikowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku. 

Sposób podania. Lek należy przyjmować raz na dobę niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połknąć popijając płynem; tabl. ani ich połówek nie należy żuć ani kruszyć. Tabletki Betaloc ZOK 25 mogą być dzielone na równe dawki. Tabletki Betaloc ZOK 50 i Betaloc ZOK 100 mogą być dzielone na pół w celu ułatwienia połknięcia a nie w celu dzielenia tabletki na dwie równe dawki.

 

 

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA LEKU

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze do 30°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku po: Termin
ważności (EXP:). Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie przyjmować tego leku, jeżeli opakowanie jest uszkodzone.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
środowisko.

 

 

 

SKŁAD LEKU

• Substancją czynną leku jest metoprololu bursztynian.
• Jedna tabletka zawiera odpowiednio 23,75 mg, 47,5 mg, 95 mg metoprololu bursztynianu, co
  odpowiada 25 mg, 50 mg, 100 mg metoprololu winianu.
 
• Pozostałe składniki leku to: etyloceluloza, hydroksypropyloceluloza, celuloza
  mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, sodu stearylofumaran, hypromeloza, parafina,
  makrogol (6000), tytanu dwutlenek.
 
 

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKU

Bardzo często: uczucie zmęczenia. Często: bradykardia, zaburzenia ortostatyczne (bardzo rzadko z omdleniem), uczucie zimna w rękach i stopach, kołatanie serca, zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego, ból głowy, nudności, ból brzucha, biegunka, zaparcie, duszność podczas wysiłku fizycznego. Niezbyt często: zaostrzenie objawów niewydolności serca, wstrząs kardiogenny u pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego, blok przedsionkowo-komorowy I°, ból w okolicy przedsercowej, parestezja, kurcze mięśni, wymioty, zwiększenie masy ciała, depresja, zaburzenia koncentracji, senność lub bezsenność, koszmary senne, skurcz oskrzeli, wysypka (w postaci pokrzywki łuszczycopodobnej oraz dystroficznych zmian skórnych), zwiększona potliwość. Rzadko: zaburzenia przewodzenia w sercu, zaburzenia rytmu serca, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby, nerwowość, stany lękowe, impotencja/zaburzenia sprawności seksualnej, zapalenie błony śluzowej nosa, zaburzenia widzenia, suchość i (lub) podrażnienie oczu, zapalenie spojówek, wypadanie włosów. Bardzo rzadko: zgorzel u pacjentów z uprzednio istniejącymi ciężkimi zaburzeniami krążenia obwodowego, zaburzenia smaku, małopłytkowość, zapalenie wątroby, ból stawów, niepamięć/zaburzenia pamięci, splątanie, omamy, szum uszny, nadwrażliwość na światło, zaostrzenie objawów łuszczycy.
 
 
 
 

 

INFORMACJE OSTRZEGAWCZE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU

Kiedy nie stosować leku Betaloc ZOK
- jeśli pacjent ma uczulenie na metoprololu winian lub którykolwiek z pozostałych składników tego
  leku.
- jeśli pacjent ma uczulenie na inne leki blokujące receptory β-adrenergiczne, np. atenolol,
  propranolol.
- jeśli u pacjenta występuje:
  · wstrząs kardiogenny,
  · zespół chorego węzła zatokowego (chyba że wszczepiony jest rozrusznik serca),
  · blok przedsionkowo-komorowy II lub III stopnia,
  · niewyrównana niewydolność serca (duszność, obrzęk okolicy kostek),
  · bradykardia (zwolnienie rytmu serca poniżej 45 skurczów na minutę),
  · bardzo niskie ciśnienie tętnicze, które może powodować omdlenie,
  · ciężkie zaburzenia krążenia w tętnicach obwodowych,
  · kwasica metaboliczna,
  · nieleczony guz chromochłonny nadnerczy,
  · podejrzenie świeżego zawału mięśnia sercowego, jeśli czynność serca jest mniejsza niż
    45 skurczów na minutę, odstęp PQ jest dłuższy niż 0,24 s lub ciśnienie skurczowe jest
    mniejsze niż 100 mmHg.
- jeśli pacjentowi podawane są (krótko- lub długotrwale) leki o działaniu inotropowym dodatnim,
  pobudzające receptory β-adrenergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Betaloc ZOK należy omówić to z lekarzem. Należy
poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje:
• astma oskrzelowa, świszczący oddech lub inne, podobne zaburzenia oddychania albo reakcje
  alergiczne, np. na jad owadów, pokarm lub inne substancje. Jeśli u pacjenta kiedykolwiek
  wystąpił napad astmatyczny lub świszczący oddech – nie należy stosować tego leku bez
  konsultacji z lekarzem,
• ból w klatce piersiowej, spowodowany dławicą Prinzmetala,
• zaburzenia krążenia lub niewydolność serca,
• choroba wątroby,
• blok serca I stopnia (zaburzenia przewodzenia w sercu),
• chromanie przestankowe (męczenie się i słabnięcie jednej lub obu nóg podczas chodzenia),
• cukrzyca (lekarz może zalecić zmianę dawek leków przeciwcukrzycowych),
• nadczynność tarczycy – lek Betaloc ZOK może maskować jej objawy,
• guz chromochłonny nadnerczy,
• łuszczyca.

Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących
w przeszłości.

Przed planowanym znieczuleniem należy poinformować dentystę lub anestezjologa o przyjmowaniu
leku Betaloc ZOK.

Nie należy nagle przerywać leczenia lekiem Betaloc ZOK. Jeśli konieczne jest przerwanie leczenia,
lek należy odstawić stopniowo, jeśli jest to możliwe, w okresie przynajmniej dwóch tygodni
w dawkach malejących, aż do połowy tabletki 25 mg raz na dobę, przez przynajmniej cztery dni przed
całkowitym zaprzestaniem przyjmowania.

Lek Betaloc ZOK z jedzeniem, piciem lub alkoholem
Spożywanie alkoholu podczas stosowania metoprololu może nasilać działanie leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Należy sprawdzić, jaka jest indywidualna reakcja pacjenta po zażyciu leku Betaloc ZOK, ponieważ
u niektórych pacjentów mogą wystąpić zawroty głowy lub zmęczenie zaburzające sprawność
psychofizyczną.

Betaloc ZOK zawiera sód
Ten lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od
sodu”.

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPAKOWANIA LEKU

Betaloc ZOK 25
Białe lub białawe, owalne tabletki o wymiarach 5,5 mm x 10,5 mm, z nacięciem po obu stronach,
oznakowane po jednej stronie „A/β”. Tabletka może być dzielona na równe dawki.

Betaloc ZOK 50
Białe lub białawe, okrągłe tabletki o średnicy 9 mm, z nacięciem po jednej stronie, oznakowane po
drugiej stronie „A/mO”. Linia nacięcia ma ułatwiać przełamanie tabletki wyłącznie w celu
łatwiejszego jej połknięcia, a nie w celu dzielenia tabletki na równe dawki.

Betaloc ZOK 100
Białe lub białawe, okrągłe tabletki o średnicy 10 mm, z nacięciem po jednej stronie, oznakowane po
drugiej stronie „A/mS”. Linia nacięcia ma ułatwiać przełamanie tabletki wyłącznie w celu
łatwiejszego jej połknięcia, a nie w celu dzielenia tabletki na równe dawki.

Blistry PVC/PVDC/Al w tekturowym pudełku. Blistry z oznaczeniem dni tygodnia.
28 szt. – 2 blistry po 14 szt.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Matteo Civitali 1
20148 Mediolan
Włochy

Wytwórca
AstraZeneca AB
S-151 85 Södertälje
Szwecja

Savio Industrial S.r.l.
Via Emilia, 21
27100 Pavia (PV)
Włochy

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do miejscowego
przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego:
Recordati Polska sp. z o.o.
ul. Królewska 16
00-103 Warszawa
tel: +48 22 206 84 50

 

 

 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio,
a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Dotyczy to również kropli do oczu, leków
podawanych we wstrzyknięciu, leków dostępnych bez recepty, w tym leków ziołowych i suplementów
diety. Niektóre leki mogą wpływać na działanie innych leków. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli
pacjent przyjmuje którykolwiek z poniższych leków:
• Leki stosowane w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego (takie jak glikozydy
  naparstnicy/digoksyna, antagoniści wapnia, leki przeciwarytmiczne, leki blokujące zwoje
  współczulne, hydralazyna).
• Inne leki, takie jak inhibitory monoaminooksydazy (MAO), wziewne anestetyki, leki
  przeciwbakteryjne (ryfampicyna), leki stosowane w chorobie wrzodowej (cymetydyna), leki
  przeciwzapalne (np. indometacyna, celekoksyb), niektóre leki przeciwdepresyjne
  i przeciwpsychotyczne, leki przeciwhistaminowe, inne leki blokujące receptory
  β-adrenergiczne (np. krople do oczu) oraz inne substancje (np. alkohol, niektóre hormony).
• Jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie klonidynę i lek Betaloc ZOK a konieczne jest przerwanie
  leczenia klonidyną, lek Betaloc ZOK należy odstawić na kilka dni przed przerwaniem
  przyjmowania klonidyny. Informacje dotyczące odstawiania leku Betaloc ZOK znajdują się
  w punkcie „Ostrzeżenia i środki ostrożności”.
• Jeśli pacjent przyjmuje doustne leki przeciwcukrzycowe, lekarz może zmienić ich
  dawkowanie.
 
 

 

 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna
poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leku Betaloc ZOK nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że korzyści wynikające z jego
zastosowania są większe niż ryzyko dla płodu. Ogólnie, leki β-adrenolityczne, w tym metoprolol,
mogą powodować uszkodzenie płodu i przedwczesny poród.
Jeśli kobieta leczona lekiem Betaloc ZOK zajdzie w ciążę, powinna jak najszybciej poinformować
o tym lekarza.

Karmienie piersią
Leku Betaloc ZOK nie należy stosować w okresie karmienia piersią, chyba że korzyści wynikające
z jego zastosowania są większe niż ryzyko dla dziecka karmionego piersią.

 

 

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY

Nie należy stosować leku Betaloc ZOK u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

 

 

 

 

 

Powyższy artykuł służy wyłącznie do uzyskania ogólnych informacji o leku. Zanim zdecydujesz się na użycie leku, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niewłaściwe stosowanie leków zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Symbol
5909997209319
Kod producenta
5909997209319
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel