ASPIRIN PRO 500MG 8 TABLETEK

  • ASPIRIN PRO 500MG 8 TABLETEK
Producent: BAYER SP. Z O.O.
Kod produktu: 5908229300190
10,03 zł
/ opakowanie

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: lek OTC

PRODUCENT: Bayer Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: Al.Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

ILOŚĆ: 8 tabletek

 

 

OPIS:

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.



WSKAZANIA:

Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.


DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka
Tylko do podawania doustnego. Tabletkę należy przyjmować, popijając dużą ilością płynu.
Stosowanie u osób dorosłych i młodzieży (osób w wieku 16 lat i starszych)
Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.
Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku (65 lat i starszych)
Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.
Stosowanie u młodzieży w wieku 1215 lat (u osób o masie ciała 4050 kg):
Dawka jest uzależniona od masy ciała pacjenta; wskazany wiek jest jedynie orientacyjny.
Zalecana pojedyncza dawka wynosi 1 tabletkę; w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.
Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.



SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na kartoniku i opakowaniu bezpośrednim.



SKŁAD:

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy.
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Pozostałe składniki leku to:
Krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny.
Otoczka tabletki: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.



MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość występowania: częstość nieznana - częstość występowania nie może być oszacowana na podstawie dostępnych danych.
Możliwe działania niepożądane związane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego:
Wszystkie poniższe działania niepożądane są bardzo poważne i mogą wymagać pilnej pomocy medycznej lub hospitalizacji. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z poniższych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala:
krwawienie (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł, czerwone plamy pod skórą itp.);
reakcje alergiczne, takie jak wykwity skórne, napad astmy lub obrzęk twarzy, któremu towarzyszą trudności w oddychaniu;
bóle głowy, zawroty głowy, uczucie utraty słuchu, szumy uszne (dzwonienie w uszach), które zazwyczaj wskazują na przedawkowanie;
krwawienie do mózgu;
bóle brzucha;
krwawienie z przewodu pokarmowego, patrz punkt Ostrzeżenia i środki ostrożności - występują częściej po zastosowaniu dużych dawek;
podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle odwracalne po przerwaniu leczenia, zaburzenia czynności wątroby (głównie dotyczące komórek wątroby);
pokrzywka, reakcje skórne;
zespół Reyea (zaburzenia świadomości lub nietypowe zachowania bądź wymioty) u dziecka z chorobą wirusową przyjmującego kwas acetylosalicylowy.



Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
500 mg
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Acidum acetylsalicylicum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel