ACC MINI 20MG/ML ROZTWÓR DOUSTNY 100ML

  • ACC MINI 20MG/ML ROZTWÓR DOUSTNY 100ML
Producent: SANDOZ GMBH
Kod produktu: 5909991064952
17,72 zł
/ opakowanie

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Sandoz Polska Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul. Domaniewska 50 C, 02-672 Warszawa

ILOŚĆ: 100 ml      

 

OPIS:

ACC mini zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie.    

WSKAZANIA:

ACC mini stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych.    

DAWKOWANIE:

Lek ACC mini można podawać doustnie stosując dołączoną do opakowania strzykawkę miarową (pojemności 5 ml) lub miarkę (pojemności 10 ml). Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, zazwyczaj stosowana dawka to:  

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml roztworu dwa lub trzy razy na dobę (200 mg do 300 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych).  

Dzieci w wieku od 7 do 14 lat: 10 ml roztworu dwa razy na dobę (400 mg acetylocysteiny na dobę). Nie należy przekraczać dawki 4 miarek na dobę.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat: 10 ml roztworu dwa lub trzy razy na dobę (400 mg do 600 mg acetylocysteiny na dobę).  

Leku ACC mini nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.   Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC mini dłużej niż 4 do 5 dni. Lek należy przyjmować po posiłku. Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu. Ostatnią dawkę leku ACC mini należy przyjąć najpóźniej 4 godziny przed snem.  

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci! Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i etykiecie po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po pierwszym otwarciu butelki lek przechowywany w temperaturze poniżej 25°C zachowuje stabilność przez 18 dni.    

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:  

Substancją czynną jest acetylocysteina. 1 ml roztworu doustnego zawiera 20 mg acetylocysteiny.

Pozostałe składniki leku to: karmeloza sodowa, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sodu benzoesan (E 211), sodu edetynian, sodu wodorotlenek (10% roztwór wodny), sacharyna sodowa, woda oczyszczona, aromat wiśniowy.  

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): ból głowy, gorączka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli, obrzękiem naczynioruchowym (obrzęk skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów), przyspieszonym biciem serca i obniżonym ciśnieniem tętniczym krwi; szumy uszne; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, biegunka, wymioty, zgaga i nudności.  

Rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): duszność, skurcz oskrzeli (głównie u pacjentów z astmą oskrzelową).  

Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż 1 na 10 000 osób): reakcja anafilaktyczna (rodzaj nagłej reakcji alergicznej), aż do wstrząsu; krwawienie (częściowo związane z reakcją alergiczną), niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.    

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.  

Parametry techniczne:
Postać:
roztw.doust.
Dawka:
20 mg/ml
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
Austria
Nazwa międzynarodowa:
Acetylcysteinum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel