4FLEX PUREGEL ŻEL 0,1G/G 100G

  • 4FLEX PUREGEL ŻEL 0,1G/G 100G
Kod produktu: 5909991373184
18,54 zł
/ opakowanie
RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: EMO-FARM Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul. Łódzka 52, 95-054 Ksawerów
ILOŚĆ: 100 gOPIS:

4Flex PureGel jest lekiem w postaci żelu. Zawiera substancję czynną naproksen w ilości 100 mg/g, należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel stosuje się miejscowo, na skórę, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Skutkiem działania jest zmniejszenie bólu i obrzęku.


WSKAZANIA:

- bóle mięśniowo-stawowe;
- choroba zwyrodnieniowa stawów.


DAWKOWANIE:

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować następująco: nanieść na skórę pasek żelu w ilości zależnej od rozmiarów bolącego miejsca (najczęściej pasek żelu o długości około 4 cm) i delikatnie masować do wchłonięcia. Stosować od 4 do 5 razy na dobę w odstępach kilkugodzinnych. Nie należy stosować leku 4Flex PureGel dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). Nie wolno stosować więcej niż 1000 mg naproksenu na dobę.


SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25o C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na tubie i pudełku tekturowym. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nie stosować tego leku, jeśli widoczna jest zmiana wyglądu lub zapachu. Lek może być stosowany w ciągu 6 miesięcy po pierwszym otwarciu tuby. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko. 


SKŁAD:

- Substancją czynną leku jest naproksen.
- Pozostałe substancje pomocnicze to: trolamina, etanol 96%, karbomer, woda oczyszczona.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zazwyczaj 4Flex PureGel jest dobrze tolerowany.
Rzadko (nie więcej niż u 1 na 1000 pacjentów) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, swędzenie), które ustępuje po odstawieniu leku.
W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel