ALERIC SPRAY DO NOSA 60DAWEK

  • ALERIC SPRAY DO  NOSA  60DAWEK
Kod produktu: 5903031282399
23,43 zł
/ opakowanie

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: US Pharmacia Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

ILOŚĆ: 60 dawek  

 

OPIS:

Lek Aleric Spray zawiera mometazonu furoinian, który należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami.Mometazonu furoinian podany donosowo łagodzi objawy zapalenia(obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa), kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.

WSKAZANIA:

Aleric Spray stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zwanego także katarem siennym) u osób dorosłych w wieku od 18 lat. Katar sienny charakteryzuje się objawami takimi jak:wodnista, cieknąca wydzielina z nosa oraz zatkany nos z podrażnieniem i obrzękiem błony śluzowej(którym może towarzyszyć łzawienie i swędzenie oczu), występującymi w określonych porach roku.Jest to reakcja alergiczna spowodowana wdychaniem alergenów (pyłków drzew, traw, chwastów, a także zarodników pleśni i grzybów) i może trwać tak długo, jak długo dany alergen utrzymuje się w środowisku.Poszczególne alergeny pojawiają się w podobnych okresach roku, stąd pojawienie się kataru alergicznego można przewidzieć (np. na podstawie kalendarza pyleń).Aleric Spray zmniejsza obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa i w ten sposób łagodzi kichanie, swędzenie, uczucie zatkanego nosa lub wydzielinę z nosa, spowodowane katarem siennym.

Jeśli po 14 dniach nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty.W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Nie należy stosować większej dawki lub stosować leku częściej lub przez dłuższy okres niż zalecane w tej ulotce.

Stosowanie u osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat): Zwykle stosuje się dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć dawkę: stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym. U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku Aleric Spray, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie pojawić się w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.

Jeżeli po maksymalnie 14dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie,należy skontaktować się z lekarzem. Maksymalny czas stosowania leku Aleric Spray bez konsultacji z lekarzem wynosi 3miesiące.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.Nie stosować leku Aleric Spray po upływie terminu ważności zamieszczonego na butelce i pudełku po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 2 miesiące.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. Każda dostarczana dawka zawiera 50mikrogramów mometazonu furoinianu,w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego.

Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek,roztwór, glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu tego leku mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości (alergiczne)o częstości nieznanej.Reakcje te mogą być ciężkie. Należy przerwać stosowanie leku Aleric Spray i natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy, takie jak:obrzęk twarzy, języka lub gardła,problemy z przełykaniem, pokrzywka,świszczący oddech lub trudności w oddychaniu.Jeśli kortykosteroidy w postaci aerozolu do nosa przyjmuje się w dużych dawkach przez długi czas,działania niepożądane mogą występować z powodu wchłaniania się leku w organizmie.

Częste działania niepożądane(mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy,kichanie,krwawienie z nosa(występowało bardzo często (może wystąpić u więcej niż 1 na 10 osób) u pacjentów z polipami nosa, którzy stosowali dwie dawki leku do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę),podrażniony nos lub gardło,ból gardła,owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych.

Częstość nieznana(częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia,uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza,zaburzenia smaku i węchu,

Częstość nieznana(częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza,zaburzenia smaku i węchu.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 

Parametry techniczne:
Postać:
aer.do nosa
Dawka:
50 mcg/daw.
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Mometasonum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel