ACC 200MG 20TABLETEK

  • ACC 200MG 20TABLETEK
Producent: SANDOZ GMBH
Kod produktu: 5909990922611
14,19 zł
/ szt.

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Sandoz Polska Sp. z o.o.

ADRES PRODUCENTA: ul.Domaniewska 50 C, 02-672 Warszawa

ILOŚĆ: 20 tabletek

 

OPIS:

Lek ACC zawiera substancję czynną acetylocysteinę. Acetylocysteina zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwia jej odkrztuszanie.

WSKAZANIA:

Lek ACC stosuje się jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat:

Dawka dobowa acetylocysteiny wynosi od 400 mg do 600 mg w 2 lub 3 dawkach podzielonych (1 tabletka ACC dwa lub trzy razy na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat:

Dawka dobowa acetylocysteiny wynosi 400 mg acetylocysteiny na dobę w 2 dawkach podzielonych (1 tabletka ACC dwa razy na dobę). Jeżeli konieczne jest podanie 300 mg acetylocysteiny na dobę.

Tabletki należy przyjmować po posiłku.Tabletkę można też połknąć bez rozgryzania, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie stosować przed snem.

Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać tubę szczelnie zamkniętą w celu ochrony przed wilgocią. Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa . Takie postępowanie pomoże chronić środowisk.

SKŁAD:

1 tabletka zawiera:200 mg acetylocysteiny

substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas cytrynowy, cyklaminian sodu, sacharyna sodowa, magnezu stearynian, aromat cytrynowy.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, należy przerwać stosowanie leku ACC i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną:
-reakcja anafilaktyczna lub przypominająca reakcję anafilaktyczną (rodzaj nagłej reakcji alergicznej) z takimi objawami, jak nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, warg lub gardła, pokrzywka, świąd;
-obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna) z obrzękiem skóry i (lub) błon śluzowych np. w obrębie twarzy, kończyn, stawów;
-skurcz oskrzeli (nagła duszność).

Niezbyt częste działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób):
-reakcje nadwrażliwości (reakcje alergiczne)
-ból głowy
-szumy uszne
-przyspieszone bicie serca (tachykardia)
-obniżone ciśnienie tętnicze krwi
-nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha
-pokrzywka, wysypka, świąd, obrzęk naczynioruchowy
-gorączka

Rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób):
-niestrawność
-duszność, skurcz oskrzeli

Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):
-reakcja anafilaktyczna lub przypominająca reakcję anafilaktyczną, aż do wstrząsu anafilaktycznego
-krwotok

Działania niepożądane występujące z nieznaną częstością (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
-obrzęk twarzy

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel