NEVANAC 0,3% (3 MG/ML), KROPLE DO OCZU, 1 BUTELKA 3 ML

NEVANAC 0,3% (3 MG/ML), KROPLE DO OCZU, 1 BUTELKA 3 ML

119,99 zł

brutto / 1opakowanie
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / opakowanie
Cena regularna: / opakowanie
Cena katalogowa:
Możesz kupić za pkt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Niedostępny
Skontaktuj się z obsługą sklepu, aby oszacować czas przygotowania tego produktu do wysyłki.
Niedostępny
Wysyłka
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
Po zakupie otrzymasz pkt.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 16:00 wybranymi formami transportu realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opis

REZERWACJA LEKU NA RECEPTĘ!!! ABY ODEBRAĆ ZAREZERWOWANY LEK, NALEŻY OKAZAĆ WAŻNĄ W DNIU ODBIORU RECEPTĘ !!! PREZENTOWANE CENY SĄ CENAMI Z ODPŁATNOŚCIĄ 100%, ODPŁATNOŚĆ ZGODNA Z RECEPTĄ ZOSTANIE NALICZONA W MOMENCIE REALIZACJI!!!

 

OPIS

NEVANAC zawiera jako substancję czynną nepafenak i należy do grupy leków zwanych
niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

 

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LEKU

Zapobieganie i leczenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego związanego z chirurgicznym usuwaniem zaćmy. Zmniejszanie ryzyka pooperacyjnego obrzęku plamki żółtej związanego z zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy u pacjentów z cukrzycą.

 

 

DZIAŁANIE LEKU

Nepafenak jest prekursorowym niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Po podaniu miejscowym do oka lek przenika przez rogówkę i jest przekształcany przez hydrolazę obecną w tkance oka w amfenak - niesteroidowy lek przeciwzapalny. Amfenak hamuje działanie syntazy H prostaglandyn (cyklooksygenazy), enzymu koniecznego do wytwarzania prostaglandyn. Po podawaniu preparatu o stężeniu 1 mg/ml do obu oczu 3 razy na dobę lub preparatu o stężeniu 3 mg/ml raz na dobę przez 4 dni, stwierdzano obecność małych, ale oznaczalnych stężeń nepafenaku i amfenaku w osoczu u większości ochotników, odpowiednio po 2 i 3 h od podania. Amfenak ma duże powinowactwo do albumin surowicy. Badania prowadzone na królikach wykazały, że miejscowo podawany nepafenak jest dystrybuowany lokalnie z przedniej powierzchni oka do tylnych segmentów oka (siatkówki i błony naczyniowej). Nepafenak podlega względnie szybkiej bioaktywacji do amfenaku przy udziale hydrolaz zlokalizowanych wewnątrz oka. Następnie, amfenak podlega intensywnemu metabolizmowi prowadzącemu do wytworzenia bardziej polarnych metabolitów, obejmującemu hydroksylację pierścienia aromatycznego, prowadzącą do wytworzenia połączeń glukuronidowych. Drugim najistotniejszym metabolitem zidentyfikowanym w osoczu był 5-hydroksynepafenak. Wydzielanie z moczem jest główną drogą wydalania leku (85% dawki), z kałem wydala się ok. 6% dawki. Po podaniu preparatu o stężeniu 1 mg/ml pacjentom poddanym zabiegowi usunięcia zaćmy pojedynczej dawki preparatu maksymalne średnie stężenia w cieczy wodnistej obserwowano po 1 h. Te dane wskazują na szybkie przenikanie leku przez rogówkę.
 
 

 

DAWKOWANIE LEKU

Dorośli, w tym pacjenci w podeszłym wieku. 

Nevanac 1 mg/ml. 

Zapobieganie i leczenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego związanego z chirurgicznym usuwaniem zaćmy: 1 kropla do worka spojówkowego chorego oka (oczu) 3 razy na dobę. Stosowanie leku rozpoczyna się w dniu poprzedzającym zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy, kontynuuje w dniu zabiegu oraz pierwsze 2 tyg. okresu pooperacyjnego. Leczenie może być przedłużone do pierwszych 3 tyg. okresu pooperacyjnego, zgodnie z zaleceniem lekarza. Na 30-120 min przed zabiegiem należy podać dodatkową kroplę preparatu. 

Zmniejszanie ryzyka pooperacyjnego obrzęku plamki żółtej związanego z zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy u pacjentów z cukrzycą: 1 kropla do worka spojówkowego chorego oka (oczu) 3 razy na dobę począwszy od 1. dnia przed zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy, kontynuowana w dniu zabiegu i do 60 dni okresu pooperacyjnego, zgodnie z zaleceniem lekarza. Na 30-120 min przed zabiegiem należy podać dodatkową kroplę preparatu. 

 

Nevanac 3 mg/ml

Zapobieganie i leczenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego związanego z chirurgicznym usuwaniem zaćmy: 1 kropla do worka spojówkowego chorego oka (oczu) raz na dobę. Stosowanie leku rozpoczyna się w dniu poprzedzającym zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy, kontynuuje w dniu zabiegu oraz przez pierwsze 2 tyg. okresu pooperacyjnego. Leczenie może być przedłużone do pierwszych 3 tyg. okresu pooperacyjnego, zgodnie z zaleceniem lekarza. Na 30-120 min przed zabiegiem należy podać dodatkową kroplę preparatu. W badaniach klinicznych, pacjenci byli leczeni preparatem w stężeniu 3 mg/ml przez okres do 21 dni. 

Zmniejszanie ryzyka pooperacyjnego obrzęku plamki żółtej związanego z zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy u pacjentów z cukrzycą: 1 kropla do worka spojówkowego chorego oka (oczu) 1 raz na dobę począwszy od 1. dnia przed zabiegiem chirurgicznego usunięcia zaćmy, kontynuowana w dniu zabiegu i do 60 dni okresu pooperacyjnego, zgodnie z zaleceniem lekarza. Na 30-120 min przed zabiegiem należy podać dodatkową kroplę preparatu. Podawanie raz na dobę leku w stężeniu 3 mg/ml dostarcza taką samą dawkę dobową nepafenaku jak podawanie leku w stężeniu 1 mg/ml 3 razy na dobę. 

 

Szczególne grupy pacjentów. Nie ma konieczności dostosowania dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek. Nie stwierdzono ogólnych różnic pod względem bezpieczeństwa stosowania i skuteczności pomiędzy pacjentami w podeszłym wieku i młodszymi. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku u dzieci i młodzieży - stosowanie leku u tych pacjentów nie jest zalecane do czasu, aż dostępne będą dodatkowe dane. 

Sposób podania. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden lek podawany miejscowo do oczu, to każdy z leków musi być podawany oddzielnie, z zachowaniem co najmniej 5-min przerwy. Maści do oczu należy stosować na końcu. Butelkę należy dokładnie wstrząsnąć przed użyciem. W przypadku pominięcia dawki należy jak najszybciej podać 1 kroplę, a następnie powrócić do normalnego sposobu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

 

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA LEKU

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na butelce i pudełku,
po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.
Butelkę należy wyrzucić po upływie 4 tygodni od pierwszego otwarcia, aby zapobiec zakażeniom.
Datę otwarcia każdej butelki należy zapisać w miejscu zaznaczonym na etykiecie butelki i na pudełku.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać
farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić
środowisko.

 

 

SKŁAD LEKU

Substancją czynną leku jest nepafenak. Jeden ml zawiesiny zawiera 1 mg nepafenaku.
Pozostałe składniki to: chlorek benzalkoniowy (patrz punkt 2), karbomer 974P, disodu
edetynian, mannitol, woda oczyszczona, sodu chlorek, tyloksapol.
Do leku dodane są niewielkie ilości kwasu solnego lub wodorotlenku sodu w celu utrzymania w
normie jego kwasowości (wartości pH).

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKU

Niezbyt często: zapalenie rogówki, punktowe zapalenie rogówki, wady nabłonka rogówki, uczucie obecności ciała obcego w oczach, strupki na brzegach powiek, lek w stężeniu 3 mg/ml - nadciśnienie tętnicze. Rzadko: nadwrażliwość, zawroty głowy, ból głowy, zapalenie tęczówki, wysięk do naczyniówki, złogi w rogówce, ból oka, dyskomfort w okolicy oczu, suche oko, zapalenie powiek, podrażnienie oka, świąd oka, wydzielina z oka, alergiczne zapalenie spojówek, zwiększone łzawienie, przekrwienie spojówek, nudności, skóra wiotka (dermatochalasis), alergiczne zapalenie skóry. Częstość nieznana: perforacja rogówki, zaburzenie gojenia (rogówki), zmętnienie rogówki, zbliznowacenie rogówki, pogorszona ostrość widzenia, obrzęk oczu, wrzodziejące zapalenie rogówki, ścieńczenie rogówki, niewyraźne widzenie, wymioty, wzrost ciśnienia krwi.
 
  W ramach doświadczeń zebranych po wprowadzeniu do obrotu preparatu o stężeniu 1 mg/ml zidentyfikowano przypadki występowania ubytku i (lub) zaburzenia nabłonka rogówki. Ciężkość tych przypadków jest różna, od łagodnego wpływu na integralność tkanki nabłonkowej rogówki, po bardziej poważne zdarzenia, w przypadku których do odzyskania wyraźnego widzenia konieczne były zabiegi chirurgiczne i (lub) inne metody leczenia. Doświadczenia po wprowadzeniu do obrotu dotyczące miejscowo stosowanych NLPZ wskazują, że zwiększonym ryzykiem reakcji niepożądanych dotyczących rogówki, stanowiących zagrożenie dla wzroku, obarczeni są pacjenci po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych na oku, z odnerwieniem rogówki, nieprawidłowościami nabłonka rogówki, cukrzycą, chorobami powierzchni oka (np. zespołem suchego oka), reumatoidalnym zapaleniem stawów lub poddani wielokrotnym zabiegom chirurgicznym na oku w krótkim okresie czasu.
  U pacjentów z cukrzycą, którym przepisano nepafenak w celu zapobiegania obrzękowi plamki żółtej po zabiegu chirurgicznego usunięcia zaćmy, istnienie dodatkowych czynników ryzyka powinno prowadzić do ponownej oceny przewidywanego stosunku korzyści do ryzyka i zintensyfikowania monitorowania pacjenta. Pacjenci z cukrzycą: często: punkcikowe zapalenie rogówki; niezbyt często: zapalenie rogówki, uczucie obecności ciała obcego w oku, wady nabłonka rogówki oraz alergiczne zapalenie skóry. Reakcje niepożądane dotyczące oczu w przypadku pacjentów z cukrzycą mogą występować częściej niż zaobserwowano w populacji ogólnej.

 

 

INFORMACJE OSTRZEGAWCZE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU

Kiedy nie stosować leku NEVANAC
- jeśli pacjent ma uczulenie na nepafenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego
   leku (wymienionych w punkcie 6).;
- jeśli pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ);
- jeśli u pacjenta wystąpiła astma, alergia skórna lub silne zapalenie błony śluzowej nosa po
   zastosowaniu NLPZ. Przykłady NLPZ to: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, ketoprofen,
   piroksykam, diklofenak.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku NEVANAC należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub
pielęgniarką:
- jeśli pacjent ma skłonności do występowania siniaków lub nadmiernego krwawienia, obecnie
   lub w przeszłości.
- jeśli pacjent ma jakiekolwiek inne choroby oczu (np. zakażenie oka) lub stosuje inne leki do oka
   (zwłaszcza miejscowo podawane steroidy).
- jeśli pacjent ma cukrzycę.
- jeśli u pacjenta występuje reumatoidalne zapalenie stawów.
- w przypadku wielokrotnych, powtarzanych w ciągu krótkiego okresu czasu zabiegów
   chirurgicznych na oku.
   Podczas leczenia lekiem NEVANAC należy unikać światła słonecznego.

Nie zaleca się używania soczewek kontaktowych po zabiegu chirurgicznego usunięcia zaćmy. Lekarz
poradzi kiedy można ponownie zacząć używać soczewek kontaktowych.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn dopóki ostrość widzenia nie będzie
prawidłowa. Przez pewien czas po zakropleniu leku NEVANAC widzenie może być niewyraźne.

NEVANAC zawiera benzalkoniowy chlorek
Lek zawiera 0,25 mg chlorku benzalkoniowego w każdym 5 ml co odpowiada 0,05 mg/ml.
Lek NEVANAC zawiera konserwant (chlorek benzalkoniowy), który może być absorbowany przez
miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed
zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem. Chlorek benzalkoniowy
może powodować także podrażnienie oczu, zwłaszcza u osób z zespołem suchego oka lub
zaburzeniami dotyczącymi rogówki (przezroczystej warstwy z przodu oka). W razie wystąpienia
nieprawidłowych odczuć w obrębie oka, kłucia lub bólu w oku po zastosowaniu leku, należy
skontaktować się z lekarzem.

 

  

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPAKOWANIA LEKU

NEVANAC jest płynem (zawiesiną w kolorze od jasnożółtego do jasnopomarańczowego),
sprzedawanym w pudełkach zawierających plastikową butelkę o pojemności 5 ml z zakrętką.

Podmiot odpowiedzialny
Novartis Europharm Limited
Vista Building
Elm Park, Merrion Road
Dublin 4
Irlandia

Wytwórca
S.A. Alcon-Couvreur N.V.
Rijksweg 14,
B-2870 Puurs,
Belgia




STOSOWANIE INNYCH LEKÓW

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta
obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

NEVANAC może wpływać na działanie innych jednocześnie stosowanych leków, a także inne leki
mogą wpływać na działanie leku NEVANAC; dotyczy to także kropli do oczu stosowanych w
leczeniu jaskry.

Należy również powiedzieć lekarzowi o przyjmowaniu leków zmniejszających krzepliwość krwi
(warfaryna) lub innych NPLZ. Leki te mogą zwiększać ryzyko krwawienia.
 
 
 
 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest lub może być w ciąży powinna poinformować o tym lekarza, zanim zacznie
stosować NEVANAC. Kobietom, które mogą zajść w ciążę, zaleca się stosowanie skutecznej
antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem NEVANAC. Nie zaleca się stosowania leku NEVANAC w
ciąży. Nie stosować leku NEVANAC o ile nie zostało to wyraźnie zalecone przez lekarza.

Jeśli pacjentka karmi piersią, lek NEVANAC może przenikać do mleka. Jednakże, nie należy
spodziewać się wystąpienia żadnych efektów u dziecka karmionego piersią. NEVANAC może być
stosowany w okresie karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

 

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY

Nie podawać tego leku dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ponieważ jego bezpieczeństwo
stosowania i skuteczność w tej populacji nie zostały określone.

 

 

 

 

Powyższy artykuł służy wyłącznie do uzyskania ogólnych informacji o leku. Zanim zdecydujesz się na użycie leku, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niewłaściwe stosowanie leków zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Szczegółowe dane
Symbol
7613421058890
Kod producenta
7613421058890
Opinie(0)
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
pixel