Nicorette Classic Gum 2 mg, gumy do żucia, 105 sztuk
- Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 16:00 wybranymi formami transportu realizujemy dziś)
- Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Zadzwoń do nas lub napisz
RODZAJ REJESTRACJI: Lek
PRODUCENT: McNeil AB
ADRES PRODUCENTA: Norrbroplatsen 2, 251 09 Helsingborg, Szwecja
ILOŚĆ: 105 gum do żucia
OPIS:
Nicorette to lek w postaci gum do żucia, wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u palaczy tytoniu zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez złagodzenie głodu nikotyny i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.
Nicorette Classic Gum pomaga zapobiec lub osłabić objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu.
WSKAZANIA:
W leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu, poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych, występujących po zaprzestaniu palenia.
DAWKOWANIE:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku: wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny.
Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę.
Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia powinni rozpocząć leczenie od dawki 2 mg.
Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę.
Należy żuć gumę powoli do momentu poczucia smaku. Następnie przerwij żucie i zatrzymaj gumę między dziąsłem i policzkiem. Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut. Guma do żucia zacznie uwalniać nikotynę, która będzie następnie wchłaniana przez błonę śluzową jamy ustnej. Gdy smak zacznie zanikać, można sięgnąć po kolejną Gumę NICORETTE. Należy używać gumy, przez co najmniej trzy miesiące, przy czym stopniowo redukować liczbę żutych gum.
Zaprzestanie palenia:
Gumę należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. Następnie należy rozpocząć stopniowe odstawianie gumy. Leczenie powinno zostać zakończone, gdy dawka zostanie zmniejszona do 1 - 2 gum na dobę.
Ograniczenie palenia:
Lek Nicorette Classic Gum ułatwia ograniczanie ilości wypalanych dziennie papierosów, podjęcie pierwszego kroku w rzucaniu palenia osobom, które nie chcą lub nie są w stanie rzucić nałogu w sposób nagły.
Aby wydłużyć odstępy pomiędzy paleniem oraz w celu maksymalnego zmniejszenia ilości wypalanych papierosów, gumę należy stosować w okresach pomiędzy wypalanymi papierosami w momencie pojawienia się chęci zapalenia papierosa. Jeśli po 6 tygodniach nie osiągnie się zmniejszenia ilości wypalanych papierosów w ciągu doby, należy skonsultować się z lekarzem.
Należy rozważyć próbę zaprzestania palenia tak szybko, jak będzie to możliwe, ale nie później niż 6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia. Jeżeli w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia leczenia nie jest możliwa poważna próba zaprzestania palenia, należy skonsultować się z lekarzem.
Na ogół regularne stosowanie gum przez okres dłuższy niż 12 miesięcy nie jest zalecane. Niektórzy byli palacze mogą wymagać dłuższego leczenia, aby uniknąć powrotu do palenia. Niewykorzystane gumy należy zachować na wypadek nagłego pojawienia się głodu nikotynowego.
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
SKŁADNIKI:
Substancją czynną leku jest nikotyna. Jedna guma do żucia zawiera 2 mg nikotyny – w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20 %.
Pozostałe składniki to: wodorowęglan sodu (E500), bezwodny węglan sodu (E500),guma bazowa, sorbitol proszek (E420), sorbitol (roztwór) (E420), aromat smakowy ZD-49284(Haverstroo), aromat smakowy 84-6422 (zawiera etanol oraz śladowe ilości aldehydu cynamonowego,alkoholu cynamonowego, cytralu, cytronellolu, eugenolu, geraniolu, izoeugenolu, d-limonenu i linalolu),gliceryna 85% (E422)
MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niektóre objawy mogą wystąpić w związku z zaprzestaniem palenia.
Zalicza się do nich pogorszenie nastroju, bezsenność, drażliwość, frustrację, gniew, niepokój, problemy z koncentracją, nerwowość lub zniecierpliwienie. Mogą wystąpić również objawy fizyczne, takie jak obniżona częstość akcji serca, zwiększone łaknienie lub zwiększenie masy ciała, zawroty głowy lub objawy przedomdleniowe, kaszel, zaparcia, krwawienie dziąseł, owrzodzenia aftowe lub zapalenie jamy nosowo gardłowej oraz głód nikotynowy połączony z chęcią zapalenia.
Częstość występowania określono zgodnie z następującym schematem:
- Często (może wystąpić u 1 do 10 na 100 osób)
- Niezbyt często (może wystąpić u 1 do 10 na 1 000 osób)
- Rzadko (może wystąpić u 1 do 10 na 10 000 osób)
- Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych)
Zaburzenia serca
Niezbyt często - Palpitacje (kołatanie serca)
Niezbyt często - Tachykardia (przyspieszenie akcji serca)
Zaburzenia oka
Nieznana - Niewyraźne widzenie
Nieznana - Nasilone łzawienie
Zaburzenia żołądka i jelit
Często - Biegunka
Nieznana - Suchość błon śluzowych gardła
Rzadko - Dysfagia (utrudnione połykanie)
Niezbyt często - Odbijanie
Nieznana - Dyskomfort żołądkowo-jelitowy
Niezbyt często - Zapalenie języka
Rzadko - Niedoczulica jamy ustnej
Niezbyt często - Pęcherze i łuszczenie się błony śluzowej jamy ustnej
Nieznana - Ból warg
Niezbyt często - Wrażenie mrowienia/drętwienia jamy ustnej
Rzadko - Odruch wymiotny
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Niezbyt często - Przewlekłe zmęczenie
Niezbyt często - Dyskomfort i ból w klatce piersiowej
Niezbyt często - Złe samopoczucie
Zaburzenia układu immunologicznego
Nieznana - Reakcja anafilaktyczna (nagła, ciężka reakcja alergiczna, mogąca objawiać się pokrzywką, swędzeniem, rumieniem, skróceniem oddechu, obniżeniem ciśnienia, bólem brzucha, biegunką lub wymiotami)
Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe
Nieznana - Sztywność mięśni szczęki
Niezbyt często - Ból szczęki
Zaburzenia psychiczne
Niezbyt często - Niezwykłe sny
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Niezbyt często - Skurcz oskrzeli
Niezbyt często - Zaburzenia głosu
Niezbyt często - Duszność
Niezbyt często - Przekrwienie błony śluzowej nosa
Niezbyt często - Ból jamy ustnej i gardła
Niezbyt często - Kichanie
Niezbyt często - Ucisk w gardle
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Nieznana - Obrzęk naczynioruchowy (choroba skóry i błon śluzowych, charakteryzująca się występowaniem ograniczonych obrzęków)
Nieznana - Rumień
Niezbyt często - Nadmierne pocenie
Niezbyt często - Świąd
Niezbyt często - Wysypka
Niezbyt często - Pokrzywka
Zaburzenia naczyniowe
Niezbyt często - Zaczerwienienie twarzy
Niezbyt często - Nadciśnienie
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.