TIROSINT SOL 25 MCG, ROZTWÓR DOUSTNY, 30 POJEMNIKÓW JEDNODAWKOWYCH

TIROSINT SOL 25 MCG, ROZTWÓR DOUSTNY, 30 POJEMNIKÓW JEDNODAWKOWYCH

89,99 zł
brutto / opakowanie
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / opakowanie
Cena regularna: / opakowanieInfinity%
Możesz kupić także poprzez:
Niedostępny
Niedostępny
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opis

REZERWACJA LEKU NA RECEPTĘ!!! ABY ODEBRAĆ ZAREZERWOWANY LEK, NALEŻY OKAZAĆ WAŻNĄ W DNIU ODBIORU RECEPTĘ !!! PREZENTOWANE CENY SĄ CENAMI Z ODPŁATNOŚCIĄ 100%, ODPŁATNOŚĆ ZGODNA Z RECEPTĄ ZOSTANIE NALICZONA W MOMENCIE REALIZACJI!!!

 

OPIS

Substancją czynną leku TIROSINT SOL jest syntetycznie wytworzony hormon tarczycy – sól sodowa
lewotyroksyny (T4), która ma identyczną budowę i działanie jak naturalnie występujący hormon
tarczycy.

 

 

WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LEKU

- Leczenie łagodnego wola w stanie eutyreozy.
- Zapobieganie wznowie wola po resekcji wola w stanie eutyreozy, w zależności od pooperacyjnego poziomu hormonu.
- Terapia substytucyjna (zastępcza) hormonu tarczycy w niedoczynności tarczycy.
- Terapia supresyjna w złośliwym nowotworze tarczycy.
- Terapia wspomagająca w leczeniu nadczynności tarczycy tyreostatykami.
- Test supresyjny tarczycy.
 

 

DZIAŁANIE LEKU

Syntetyczna lewotyroksyna ma identyczne działanie, jak naturalnie występujący hormon tarczycy wytwarzany w gruczole tarczowym. Ulega  konwersji do T3 w narządach obwodowych i podobnie jak hormon naturalny wykazuje charakterystyczne działanie na receptory T3. Podawana doustnie lewotyroksyna jest prawie wyłącznie wchłaniana z górnego odcinka jelita cienkiego. W zależności od postaci farmaceutycznej, wchłania się maksymalnie do 80% leku. Tmax wynosi 1-5 h. Po rozpoczęciu leczenia początek działania obserwuje się po 3-5 dniach. Lewotyroksyna wiąże się z białkami osocza w 99,97%. Nie występuje wiązanie kowalencyjne, dlatego zachodzi ciągła i bardzo szybka wymiana pomiędzy hormonem związanym z białkami osocza a frakcją wolnych hormonów. Ze względu na wysoką zdolność wiązania z białkami, lewotyroksyna nie może być usunięta z organizmu ani poprzez hemodializę, ani poprzez hemoperfuzję. T0,5 wynosi ok. 7 dni. W nadczynności tarczycy jest krótszy (3-4 dni), a w niedoczynności tarczycy dłuższy (ok. 9-10 dni). W wątrobie znajduje się jedna trzecia całkowitej pozatarczycowej lewotyroksyny i może być szybko wymieniana z lewotyroksyną w surowicy. Hormony tarczycy są metabolizowane głównie w wątrobie, nerkach, mózgu i mięśniach. Metabolity są wydalane z moczem i kałem.
 
 

 

DAWKOWANIE LEKU

Doustnie. Wskazówki dawkowania są traktowane jako wytyczne. Indywidualna dawka dobowa powinna być ustalona na podstawie laboratoryjnych badań diagnostycznych i badań klinicznych. Ze względu na to, że niektórzy pacjenci w trakcie leczenia mają zwiększone stężenie T4 i fT4, podstawowe stężenie hormonu tyreotropowego (TSH) w surowicy stanowi bardziej wiarygodną podstawę dalszego leczenia. Z wyjątkiem noworodków, u których wskazane jest szybkie wdrożenie terapii zastępczej, leczenie hormonami tarczycy powinno rozpocząć się od małej dawki ze stałym zwiększaniem co 2 do 4 tyg., aż do osiągnięcia pełnej dawki podtrzymującej. U pacjentów w podeszłym wieku, z chorobą wieńcową serca oraz u pacjentów z ciężką lub długotrwałą niedoczynnością tarczycy należy zachować szczególną ostrożność przy wprowadzaniu leczenia hormonami tarczycy. Należy podawać małą dawkę początkową (np. 13 µg/dobę), którą następnie należy zwiększać powoli i z mniejszą częstością (np. stopniowe zwiększanie o 13 µg /dobę co 14 dni), z częstym monitorowaniem hormonów tarczycy. W takich przypadkach konieczne jest rozważenie zastosowania mniejszej dawki niż w przypadku pełnej terapii zastępczej. Doświadczenie pokazuje, że mniejsze dawki są wystarczające również w przypadku małej masy ciała i dużego wola gruczolakowatego. 

Dorośli. Leczenie łagodnego wola w stanie eutyreozy: 75–200 µg/dobę. Zapobieganie wznowie wola po resekcji wola w stanie eutyreozy: 75–200 µg/dobę. Terapia substytucyjna (zastępcza) hormonu tarczycy w niedoczynności tarczycy: początkowo 25-50 µg/dobę, dawka podtrzymująca 100-200 µg/dobę. Terapia wspomagająca w leczeniu nadczynności tarczycy tyreostatykami: 50-100 µg/dobę. Terapia supresyjna w złośliwym nowotworze tarczycy: 150-300 µg/dobę. W celach diagnostycznych podczas testu supresyjnego tarczycy: 2 x 100 µg lub 1 x 200 µg  na dobę (przez 14 dni przed wykonaniem scyntygrafii). 

Dzieci i młodzież. Dawka podtrzymująca wynosi zazwyczaj 100-150 µg/m2 pc. U noworodków i niemowląt z wrodzoną niedoczynnością tarczycy, w przypadku których istotne jest szybkie wdrożenie terapii zastępczej, początkowa zalecana dawka wynosi 10-15 µg/kg mc. (BW)/dobę przez pierwsze 3 mies. Następnie dawkę należy dostosowywać indywidualnie w zależności od wyników badań klinicznych oraz stężenia hormonu tarczycy i TSH. W przypadku dzieci z nabytą niedoczynnością tarczycy początkowa zalecana dawka wynosi 13-50 µg/dobę. Dawkę należy zwiększać stopniowo co 2-4 tyg. w zależności od wyników badań klinicznych oraz stężenia hormonu tarczycy i TSH, aż do osiągnięcia pełnej dawki zastępczej. 

Czas leczenia. Zazwyczaj dożywotnie leczenie w przypadku niedoczynności tarczycy, strumektomii lub tyreoidektomii złośliwego nowotworu tarczycy oraz profilaktyki nawrotów po resekcji wola tarczycy. Terapia wspomagająca w leczeniu nadczynności tarczycy wskazana jest w okresie podawania tyreostatyków. Czas leczenia wola łagodnego w stanie eutyreozy wynosi od 6 mies. do 2 lat. Jeżeli w tym okresie leczenie farmakologiczne nie jest wystarczające, należy rozważyć zabieg chirurgiczny lub leczenie wola jodem radioaktywnym. 

Sposób podania. Całkowitą dawkę dobową lewotyroksyny najlepiej przyjmować w jednej dawce rano na pusty żołądek, co najmniej 0,5 h przed śniadaniem. Dzieciom podawać całkowitą dawkę dobową co najmniej 0,5 h przed pierwszym posiłkiem w ciągu dnia. Lek można podawać rozprowadzony w wodzie lub bezpośrednio do ust. W celu przygotowania roztworu w wodzie należy zawartość jednego pojemnika jednodawkowego wycisnąć do szklanki lub filiżanki wody. Rozcieńczony roztwór należy wymieszać i natychmiast wypić. Szklankę lub filiżankę należy przepłukać dodatkową ilością wody i wypić zawartość, tak aby zapewnić spożycie pełnej dawki. Leku nie można rozcieńczać w płynie innym niż woda. Pojemnik jednodawkowy należy otworzyć i przygotować roztwór bezpośrednio przed spożyciem. W celu bezpośredniego podania roztworu (bez wody) zawartość pojemnika jednodawkowego wycisnąć do ust albo na łyżkę i natychmiast połknąć; w przypadku noworodków i niemowląt zawartość pojemnika jednodawkowego należy wycisnąć na wewnętrzną stronę policzka lub na łyżkę i natychmiast podać.

 

 

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA LEKU

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać
w temperaturze powyżej 25°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed
światłem. Okres ważności po pierwszym otwarciu saszetki: 15 dni.
Okres ważności po pierwszym otwarciu pojemnika jednodawkowego: roztwór spożyć
natychmiast. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie po
EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki,
których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

 

 

 

SKŁAD LEKU

Substancją czynną jest sól sodowa lewotyroksyny.

1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 13 mikrogramów zawiera 13
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 25 mikrogramów zawiera 25
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 50 mikrogramów zawiera 50
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 75 mikrogramów zawiera 75
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 88 mikrogramów zawiera 88
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 100 mikrogramów zawiera 100
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 112 mikrogramów zawiera 112
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 125 mikrogramów zawiera 125
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 137 mikrogramów zawiera 137
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 150 mikrogramów zawiera 150
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 175 mikrogramów zawiera 175
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.
1 ml roztworu doustnego leku TIROSINT SOL, 200 mikrogramów zawiera 200
  mikrogramów lewotyroksyny sodowej.

Pozostałe składniki to: glicerol 85%.

 

 

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LEKU

Częstość nieznana: obrzęk naczynioruchowy, wysypka, pokrzywka.
Przy prawidłowym stosowaniu i monitorowaniu wyników badań klinicznych oraz parametrów laboratoryjnych należy spodziewać się znikomych działań niepożądanych.
Gdy dawka nie jest tolerowana lub w razie nieumyślnego osiągnięcia dawek suprafizjologicznych w indywidualnych przypadkach (tj. przedawkowania), rodzaj objawów, które mogą wystąpić, to: objawy nadczynności tarczycy, takie jak tachykardia, kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, dusznica bolesna, bóle głowy, osłabienie i skurcze mięśni, zaczerwienienie, gorączka, wymioty, zaburzenia miesiączkowania, rzekomy guz mózgu, drżenie, niepokój wewnętrzny, bezsenność, nadpotliwość, zmniejszenie masy ciała i biegunka.
W takich przypadkach należy zmniejszyć dawkę dobową lub przerwać przyjmowanie leku na kilka dni. Gdy tylko działanie niepożądane ustąpi, leczenie można wznowić, ostrożne dawkując lek. W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, mogą wystąpić reakcje alergiczne skóry i dróg oddechowych.
 
 
 
 
 

INFORMACJE OSTRZEGAWCZE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU

Kiedy nie przyjmować leku TIROSINT SOL:
– jeśli pacjent ma uczulenie na sól sodową lewotyroksyny lub którykolwiek z pozostałych
 składników tego leku,
– w przypadku niedawno przebytego zawału serca, ostrego zapalenia mięśnia sercowego i
 (lub) ostrego zapalenia wszystkich warstw ściany serca (zapalenie całego serca),
– w przypadku ciąży i jednoczesnego zażywania leków na nadczynność tarczycy (tyreostatyki) (patrz
 „Ciąża i karmienie piersią”),
– w przypadku nieleczonej niewydolności kory nadnerczy, nieleczonej niedoczynności
 przysadki mózgowej (niewydolność przysadki) i (lub) nieleczonej nadczynności tarczycy.

Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu leku TIROSINT SOL
Przed rozpoczęciem stosowania leku TIROSINT SOL należy omówić to z lekarzem,
farmaceutą. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zażyciem leku
TIROSINT SOL.
Należy zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu leku TIROSINT SOL w przypadku
jednego z następujących schorzeń serca:
– wysokie ciśnienie krwi,
– przyspieszone lub nieregularne bicie serca,
– złogi tłuszczu na ścianach tętnic (miażdżyca),

– ból w klatce piersiowej z uczuciem ucisku (dusznica bolesna),
– niewystarczający przepływ krwi w tętnicach wieńcowych (choroba wieńcowa).
Te schorzenia muszą być leczone farmakologicznie przed zażyciem leku TIROSINT SOL
i podczas przyjmowania leku TIROSINT SOL, należy częściej sprawdzać stężenie
hormonów tarczycy.

Należy poinformować swojego lekarza, w razie braku pewności, czy którekolwiek z tych
schorzeń dotyczy pacjenta, lub jeśli pacjent ma jedno z tych schorzeń, ale jeszcze go nie leczył.

Jeżeli u pacjenta mają zostać wykonane badania laboratoryjne sprawdzające stężenie hormonów
tarczycy, pacjent powinien poinformować lekarza lub pracowników laboratorium o obecnym lub
niedawnym przyjmowaniu biotyny (występującej też pod nazwami: witamina H, witamina B7 albo
witamina B8). Biotyna może wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. W zależności od rodzaju
badania, jego wyniki mogą być fałszywie zwiększone lub fałszywie zmniejszone z powodu
przyjmowania biotyny. Lekarz może zalecić pacjentowi przerwanie stosowania biotyny przed
wykonaniem badań laboratoryjnych. Należy również pamiętać, że inne przyjmowane przez pacjenta
produkty, takie jak preparaty multiwitaminowe lub suplementy na włosy, skórę i paznokcie, mogą
także zawierać biotynę. Może to wpłynąć na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli pacjent przyjmuje
takie produkty, powinien poinformować o tym lekarza lub pracowników laboratorium. 

Przed rozpoczęciem leczenia
– W celu określenia, czy pacjent ma zaburzenia czynności nadnerczy, przysadki mózgowej lub
 tarczycy z powodu niekontrolowanej nadprodukcji hormonów tarczycy (autonomia tarczycy),
 lekarz przeprowadzi badania, ponieważ takie schorzenia muszą być leczone farmakologicznie
 przed przyjęciem leku TIROSINT SOL.
– Należy poinformować lekarza o trwającej obecnie menopauzie lub jeśli pacjentka znajduje
 się w okresie pomenopauzalnym.
Ze względu na ryzyko wystąpienia osteoporozy konieczne może się okazać
regularne monitorowanie czynności tarczycy.
− Należy poinformować lekarza, jeśli wystąpią objawy zaburzeń psychotycznych (konieczne
 może być dokładniejsze monitorowanie i dostosowanie dawki)
− Należy poinformować lekarza o rozpoczęciu i zaprzestaniu przyjmowania orlistatu lub
 zmianie leczenia orlistatem (lek na otyłość; pacjent może potrzebować dokładniejszego
 monitorowania i dostosowania dawki).3
− Niektóre choroby serca wymagają leczenia przed zażyciem TIROSINT SOL, należy
 uważnie zapoznać się z informacjami zawartymi w punkcie 
− Jeśli pacjent ma zaburzenia stężenia cukru we krwi (cukrzycę) lub jest
 leczony niektórymi lekami rozrzedzającymi krew, powinien przeczytać uważnie
 informacje w punkcie „TIROSINT SOL a inne leki”.
− Zmiana przyjmowanego leku na inny lek zawierający lewotyroksynę może wywołać
 zaburzenia czynności tarczycy. W przypadku pytań dotyczących zmiany leczenia należy
 zwrócić się do lekarza. W okresie przejściowym konieczne jest ścisłe kliniczne i
 biologiczne monitorowanie pacjenta. Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy
 niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ mogą one wskazywać na
 konieczność dostosowania dawki.
− Nie przyjmować leku TIROSINT SOL w celu zmniejszenia masy ciała. Jeśli stężenie
 hormonu tarczycy we krwi mieści się w granicach normy, przyjmowanie dodatkowych
 hormonów tarczycy nie prowadzi do zmniejszenia masy ciała. Przyjmowanie dodatkowych
 hormonów tarczycy bez zalecenia lekarza może spowodować poważne lub nawet zagrażające
 życiu działania niepożądane, zwłaszcza w skojarzeniu z niektórymi lekami zmniejszającymi
 masę ciała.
− Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób z padaczką. U pacjentów
 z rozpoznaną padaczką w wywiadzie zgłaszano rzadkie przypadki drgawek w momencie
 rozpoczęcia leczenia lewotyroksyną.

Pacjenci w podeszłym wieku:
U pacjentów w podeszłym wieku niezbędne są: ostrożne dawkowanie oraz częste badania lekarskie.

Niemowleta urodzoneprzedwcześnie:
Rozpoczynając leczenie lewotyroksyną u niemowląt urodzonych przedwcześnie z bardzo małą
urodzeniową masą ciała, należy regularnie kontrolować ciśnienie krwi, ponieważ może wystąpić
nagły spadek ciśnienia krwi (tak zwana zapaść krążeniowa).

Lek TIROSINT SOL z jedzeniem i piciem
Należy poinformować lekarza o spożywaniu produktów sojowych, w szczególności o
zmianie proporcji ilości produktów sojowych zawartych w diecie. Produkty sojowe mogą
zmniejszać wchłanianie lewotyroksyny z jelita, dlatego może być konieczne dostosowanie
dawki leku TIROSINT SOL.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Nie ma dowowdow świadczących o tym, że stosowanie leku TIROSINT SOL ogranicza
zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, ponieważ lewotyroksyna jest
identyczna z naturalnie występującym hormonem tarczycy.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w 1 ml roztworu doustnego, to znaczy lek uznaje się za
„wolny od sodu”.

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OPAKOWANIA LEKU

Klarowny, bezbarwny lub lekko żółtawy roztwór dostarczany w białym, nieprzezroczystym
pojemniku jednodawkowym o pojemności 1 ml. Każdy pojemnik jednodawkowy opatrzony jest
kolorową etykietą z mocą dawki i nazwą leku (TIROSINT SOL).

Dawka [mikrogramy]            Kolor
13                                          zielony
25                                          pomarańczowy
50                                          biały
75                                          fioletowy
88                                          oliwkowy
100                                        żółty
112                                        czerwonawy
125                                        brązowy
137                                        turkusowy
150                                        niebieski
175                                        liliowy
200                                        różowy

Lek TIROSINT SOL jest dostarczany w saszetkach z politereftalanu etylenu/aluminium/polietylenu
(PET/Aluminium/PE), zawierających po 5 pojemników jednodawkowych.
Lek TIROSINT SOL jest dostępny w opakowaniach po 30 x 1 ml jednodawkowy pojemnik.

Podmiot odpowiedzialny i importer:

Podmiot odpowiedzialny:
IBSA Farmaceutici Italia S.r.l.
Via Martiri di Cefalonia 2
26900 Lodi
Włochy

Importer:
IBSA Farmaceutici Italia S.r.l.
Via Martiri di Cefalonia 2
26900 Lodi
Włochy

 

 

STOSOWANIE INNYCH LEKÓW

Stosowanie innych leków podczas przyjmowania leku TIROSINT SOL może wpływać na
działanie zarówno tego, jak i innych przyjmowanych leków. Należy się upewnić, że lekarz wie,
jakie leki zażywa pacjent.
Nie stosować żadnych innych leków podczas przyjmowania leku TIROSINT SOL, chyba
że pacjent poinformował lekarza lub farmaceutę i poprosił ich o radę. Dotyczy to również
leków, które można otrzymać bez recepty.

Należy poinformować swojego lekarza w razie zażywania jednego z następujących leków:

– Leki zmniejszające stężenie cukru we krwi (leki przeciwcukrzycowe):
 Lek TIROSINT SOL może osłabiać działanie leku zmniejszające stężenie cukru we krwi. W celu
 zmierzenia poziomu cukru we krwi, szczególnie na początku terapii lekiem TIROSINT SOL,
 konieczne może być wykonanie dodatkowych badań. Podczas leczenia lekiem TIROSINT SOL,
 dawka leku przeciwcukrzycowego może wymagać dostosowania.

- Leki rozrzedzające krew (pochodne kumaryny):
 Lek TIROSINT SOL może nasilać działanie tych leków. Konieczne, szczególnie na początku terapii
 lekiem TIROSINT SOL, może być regularne monitorowanie krzepnięcia krwi. Podczas leczenia
 lekiem TIROSINT SOL, konieczne może być dostosowanie dawki leku z grupy pochodnych
 kumaryny.
– Propylotiouracyl (lek podawany przy nadczynności tarczycy),
– Glukokortykoidy (leki przeciwalergiczne i przeciwzapalne),
– Beta-blokery (leki obniżające ciśnienie krwi, stosowane również w leczeniu chorób serca),
– Sertralina (lek na depresję),
– Chlorochina lub proguanil (lek do zapobiegania lub leczenia malarii),
– Leki na padaczkę, takie jak karbamazepina, fenytoina, fenobarbital, prymidon,4
– Leki zawierające estrogen do hormonalnej terapii zastępczej w trakcie lub po menopauzie lub
 do antykoncepcji.
– Salicylany (leki łagodzące ból i zmniejszające gorączkę),
– Dikumarol (lek hamujący krzepnięcie krwi),
– Furosemid w wysokich dawkach 250 mg lub więcej (lek zwiększający wytwarzanie moczu),
– Klofibrat (lek zmniejszający zawartość tłuszczów we krwi),
– Amiodaron (lek stosowany w przy zaburzeniach rytmu serca),
– Rytonawir, indynawir, lopinawir – stosowany w celu ograniczeniania zakażenia
 HIV i przewlekłego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C,
− Sewelamer (lek stosowany u pacjentów dializowanych lub u pacjentów
 niedializowanych z przewlekłą chorobą nerek),
− Inhibitory kinazy tyrozynowej (leki przeciwnowotworowe i przeciwzapalne),
− Orlistat (lek, który jest stosowany w celu zmniejszenia masy ciała).
− Leki zawierające ziele dziurawca (leki ziołowe),
− Inhibitory pompy protonowej (takie jak omeprazol, ezomeprazol, pantoprazol, rabeprazol i
 lanzoprazol) stosuje się w celu zmniejszenia wytwarzania kwasu przez żołądek, co może osłabić
 wchłanianie lewotyroksyny z jelita i sprawić, że będzie ona mniej skuteczna. Jeśli pacjent
 przyjmuje lewotyroksynę w trakcie leczenia inhibitorami pompy protonowej, lekarz powinien
 monitorować czynność tarczycy i w razie konieczności zmodyfikować dawkę leku.
− Biotyna - jeśli pacjent przyjmuje obecnie lub niedawno przyjmował biotynę, musi
 poinformować o tym lekarza lub pracowników laboratorium, jeśli mają być u niego
 wykonane badania laboratoryjne hormonów tarczycy. Biotyna może wpływać na wyniki
 badań laboratoryjnych.
 
Należy przestrzegać zalecanej częstości (odstępów) w przypadku konieczności
stosowania jednego z poniższych leków:
– Leki zobojętniające kwas żołądkowy (leki łagodzące dolegliwości ze strony żołądka i zgagę
 żołądka), sukralfat (do leczenia wrzodów żołądka), oraz leki zawierające glin, żelazo lub wapń:
 Lek TIROSINT SOL należy zażyć co najmniej 2 godziny przed zastosowaniem
 któregokolwiek z tych leków, ponieważ mogą one osłabiać działanie leku TIROSINT SOL.
– Leki do wiązania kwasów żółciowych i zmniejszające wartości cholesterolu (takie jak
 kolestyramina lub kolestypol):
Lek TIROSINT SOL należy zażyć na 4 – 5 godzin przed tymi lekami, ponieważ mogą
one zahamować wchłanianie leku TIROSINT SOL z jelita.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas stosowania w skojarzeniu z innymi lekami:
W razie konieczności wykonania badania rentgenowskiego lub jakiegokolwiek innego badania
diagnostycznego z użyciem środka kontrastowego, należy poinformować lekarza o
przyjmowaniu leku TIROSINT SOL, ponieważ może dojść do wstrzyknięcia substancji, która
może wpływać na czynność tarczycy.
 

 

 

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Pacjentka powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leczenie lekiem TIROSINT SOL jest szczególnie ważne w okresie ciąży i dlatego nie wolno go
 przerywać. Jest to niezbędne dla prawidłowego rozwoju płodu. Należy skonsultować się z lekarzem,
 ponieważ dawka leku może wymagać dostosowania, gdyż zapotrzebowanie na lewotyroksynę
 w czasie ciąży może wzrosnąć. Konieczne jest dokładne monitorowanie czynności tarczycy.
– W czasie ciąży, nie wolno stosować leku TIROSINT SOL jednocześnie z lekami5
 przeciw nadczynności tarczycy (tyreostatykami). W czasie ciąży nadczynność tarczycy
 należy leczyć wyłącznie tyreostatykami w niskich dawkach (patrz „Nie przyjmować
 TIROSINT SOL”).

Karmienie piersią
− Lek TIROSINT SOL można stosować podczas karmienia piersią. Brak danych
 wskazujących, że stosowanie leku TIROSINT SOL przez matkę karmiącą piersią szkodzi
 dziecku z prawidłową czynnością tarczycy.

 

 

 

STOSOWANIE LEKU U DZIECI I MŁODZIEŻY

Stosować według zaleceń lekarza.

 

 

 

 

Powyższy artykuł służy wyłącznie do uzyskania ogólnych informacji o leku. Zanim zdecydujesz się na użycie leku, zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niewłaściwe stosowanie leków zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Szczegółowe dane
Symbol
8033638953020
Kod producenta
8033638953020
Opinie(0)
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
pixel