ARCALEN MAŚĆ 30G

  • ARCALEN  MAŚĆ 30G
Kod produktu: 5909990006014
14,75 zł
/ szt.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: HERBAPOL POZNAŃ S.A.

ADRES PRODUCENTA: ul. Towarowa 47/51, 61-896 Poznań

ILOŚĆ: 30 g  

 

 

OPIS:

Przyjmuje się, że składniki maści Arcalen działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe.  

 

WSKAZANIA:

Arcalen stosuje się tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych, np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu.

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:

– miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie,

– do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0-4,0 g (pasmo maści o długości ok. 5 cm).

 

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Nie należy stosować leku Arcalen po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

 

SKŁAD:

1 g maści zawiera:
– 20 mg wyciągu gęstego złożonego z koszyczków arniki i nagietka (Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium) (3-7 : 1).
Ekstrahent: metanol 90% (V/V).
– 12,5 mg wyciągu suchego z kory kasztanowca (Aesculus hippocastanum L., cortex) (40-90 : 1).
Ekstrahent: metanol 90% (V/V).
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina
1,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20%-80%, woda oczyszczona

 

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, Arcalen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania leku. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.   

Parametry techniczne:
Postać:
maść
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Calendula officinalis, Aesculus hippocastanum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel