FLAVAMED 30MG 20TABLETEK
- Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
- Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Zadzwoń do nas lub napisz
RODZAJ REJESTRACJI: Lek
PRODUCENT: BERLIN-CHEMIE AG, MENARINI GROUP
ADRES PRODUCENTA: ul. Cybernetyki 7, 02-677 Warszawa
ILOŚĆ: 20 tabletek
OPIS:
Lek Flavamed jest lekiem rozrzedzającym śluz stosowanym w chorobach dróg oddechowych.
Lek Flavamed jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
WSKAZANIA:
Lek Flavamed jest stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli, przebiegających z wytwarzaniem gęstego śluzu. Dzięki zastosowaniu leku Flavamed gęsty śluz staje się bardziej wodnisty i można go łatwiej odkrztusić.
DAWKOWANIE:
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: ½ tabletki 2 do 3 razy na dobę(co odpowiada 15 mg ambroksolu chlorowodorku 2 –3 razy na dobę).
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: W czasie pierwszych 2 –3 dni, 1 tabletka 3 razy na dobę (co odpowiada 30 mg ambroksolu chlorowodorku 3 razy na dobę);następnie 1 tabletka dwa razy na dobę (co odpowiada 30 mg ambroksolu chlorowodorku dwa razy na dobę).
U dorosłych dawkę dobową można zwiększyć do 2 tabletek dwa razy na dobę.
Lek Flavamed najlepiej połykać w całości po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. wody, herbaty lub soku owocowego). Tabletkę można podzielić na równe dawki.
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na blistrze i tekturowym pudełku po skrócie EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji anidomowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
SKŁAD:
Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek.Jedna tabletka zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku.
Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, skrobię kukurydzianą, celulozę (proszek), kroskarmelozę sodową, powidon K 30, magnezu stearynian.
MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często(mogą występować u nie więcej niż 1 na 10 osób):Nudności
Niezbyt często(mogą występować u nie więcej niż 1 na 100 osób): Bóle żołądka, wymioty, biegunka, ból brzucha i niestrawność
Rzadko (mogą występować u nie więcej niż 1 na 1000 osób): Reakcje nadwrażliwości,Wysypka, pokrzywka
Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):Reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd
Ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica)
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.