ALLEFIN ŻEL , ukąszenia, alergia, komary, 30G

  • ALLEFIN ŻEL , ukąszenia, alergia, komary, 30G
  • ALLEFIN ŻEL , ukąszenia, alergia, komary, 30G
  • ALLEFIN ŻEL , ukąszenia, alergia, komary, 30G
Kod produktu: 5909991451264
21,26 zł
/ opakowanie

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A.

ADRES PRODUCENTA: ul. Żmigrodzka 242 E, 51-131 Wrocław

ILOŚĆ: 30 g

 

OPIS:

Allefin to lek w postaci żelu do stosowania miejscowo na skórę, który zmniejsza obrzęk i uporczywe swędzenie. Miejscowo znieczula w czasie krótszym niż 2 minuty.

Może być stosowany zarówno przez dorosłych, młodzież, jak i dzieci od 2 lat. Allefin szybko się wchłania i działa chłodząco w miejscu ugryzienia. Dodatkowo preparat ma działanie odstraszające komary, dzięki zawartości olejku cytronelowego. Jest przyjemny dla ludzi, mniej dla komarów.

Lek Allefin to lek zawierający unikalne połączenie dwóch substancji czynnych:

  • lidokaina działa miejscowo znieczulająco w miejscu ugryzienia już do 2 minut od aplikacji, przyspieszając uczucie ulgi,
  • difenhydramina działa antyhistaminowo – redukuje zaczerwienienie, obrzęk i wysięk skórny oraz działa przeciwświądowo i przeciwbólowo.

WSKAZANIA:

Lek Allefin łagodzi skutki ukąszeń owadów (np. komary, osy, pszczoły) i poparzeń roślin (np. pokrzywy). Działa miejscowo znieczulająco, zmniejsza obrzęk i uporczywe swędzenie.

DAWKOWANIE:

Nanieść niewielką ilość żelu na zmienione miejsce na skórze i delikatnie rozprowadzić. Stosować w zależności od potrzeb 2 lub 3 razy na dobę.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 3 lata lecz nie dłużej niż termin ważności podany na opakowaniu. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są difenhydraminy chlorowodorek i lidokainy chlorowodorek jednowodny. 1 g żelu zawiera 20 mg difenhydraminy chlorowodorku i 10 mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: glikol propylenowy (E 1520), hydroksyetyloceluloza, olejek eteryczny cytronelowy, disodu edetynian, woda oczyszczona.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie stwierdzono nasilonych działań niepożądanych po miejscowym podaniu difenhydraminy i lidokainy.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): − rumień, reakcja alergiczna.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Parametry techniczne:
Postać:
żel
Dawka:
20mg+10mg
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Diphenhydraminum, Lidocainum
  • Szybka dostawa nawet w 24h (zamówienia złożone do godz 13:00 realizujemy dziś)
  • Darmowa wysyłka za zakupy powyżej 249 zł
Masz pytanie?
Nasi farmaceuci są do Twojej dyspozycji.
Zadzwoń do nas lub napisz
Opinie naszych klientów
pixel