Poznaj metody redukcji zmarszczek pod oczami

2024-06-24
Poznaj metody redukcji zmarszczek pod oczami

Proces starzenia się nie ominie nikogo, a zmarszczki są jego nieodłącznym elementem. Jednak gdy oznaki upływu lat pojawiają się zbyt szybko lub bardziej intensywnie, zazwyczaj staramy się je usunąć. Szczególną uwagę poświęcamy oczom. Trudno się temu dziwić – twarz jest wizytówką każdego z nas. Skóra w okolicach oczu codziennie wystawiana jest na działanie czynników zewnętrznych, które przyczyniają się do powstawania cieni, worków i zmarszczek wokół oczu. Zastanawiasz się, jak je usunąć? Poznaj sprawdzone metody ich redukcji.

 

Naturalne metody redukcji zmarszczek pod oczami

Na skórę wokół oczu wpływa nie tylko starzenie się. Jej wygląd zmienia się z wielu innych przyczyn. Zmęczenie, stres i zbyt krótki sen to znaki naszych czasów, które przyczyniają się do pojawiania się zmarszczek. Możesz sobie z nimi radzić naturalnymi metodami. Ich największą zaletą jest to, że możesz wykorzystać do tego składniki, które zazwyczaj znajdują się w każdym domu. Oto kilka domowych sposobów na radzenie sobie ze zmarszczkami pod oczami:

  1. Masaż okolicy oczu – kilkuminutowa czynność powtarzana regularnie może zaskoczyć Cię swoją skutecznością. Wykonywanie masażu przyczynia się do sprawnego przepływu limfy i krwi, a to z kolei ujędrnia skórę.

  2. Ogórek – ukrój dwa plasterki i połóż na powieki. Właściwości nawilżające zlikwidują obrzęk i zredukują cienie pod oczami.

  3. Zimne kompresy – dobrze działają na opuchniętą skórę.

  4. Maseczka z białka jajka z mlekiem i miodem – poprawi kondycję skóry wokół oczu.

  5. Zielona herbata – regeneruje skórę i chroni przed zanieczyszczeniami.

Dermokosmetyki pod oczy

Jeśli dbając o swoją skórę, skupiasz się na redukcji zmarszczek, być może znasz już dermokosmetyki pod oczy. Są to preparaty, które z założenia mają łączyć w sobie funkcje kosmetyku i farmaceutyku. Zazwyczaj występują w postaci kremów, zarówno nawilżających, jak i tych opóźniających starzenie się skóry. Aby dany produkt zaliczyć do grupy dermokosmetyków, w jego składzie powinny znajdować się aktywne substancje biologiczne. Tego typu kremy i maści stosuje się punktowo. Ich lecznicze działanie powinno opierać się na regeneracji i nawodnieniu skóry.

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Nie wszystkie składniki, dostępnych na rynku kosmetyków będą odpowiednie dla każdego typu skóry. Dlatego wybór kremu pod oczy powinien być dobrze przemyślany. Przed zakupem warto przeczytać skład produktu, aby sprawdzić, czy nie ma w nim substancji, na które możesz mieć uczulenie. Jeśli nie jesteś alergikiem, zakres wyboru znacznie się poszerza. Podczas wyboru kremu pod oczy upewnij się, czy kosmetyk należycie spełni swoją funkcję. Preparat powinien działać przeciwzapalnie i kojąco. Musi zawierać substancje, które opóźniają proces starzenia się skóry. Jego najważniejsze funkcje do spełnienia to regeneracja, nawilżenie i wygładzenie. Dobre kremy pod oczy zawierają także składniki, które uelastycznią skórę. Dodatkowo zastanów się, na jaki obszar ma zadziałać Twój krem. Chcesz pozbyć się cieni pod oczami, worków, czy kurzych łapek? Odpowiedzią na to pytanie będzie produkt, który posiada składniki usuwające te defekty.

krem_pod_oczy

Kluczowe składniki aktywne w dermokosmetykach

Wybierając kremy pod oczy, warto znać działanie jego konkretnych składników. Kosmetyki do twarzy różnią się elementami składu w zależności od funkcji, którą mają spełniać. Kluczowe komponenty preparatów pod oczy to:

  1. Peptydy – napędzają produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry.

  2. Wyciąg z kasztanowca – ma działanie antyzapalne i redukuje obrzęki.

  3. Wyciąg ze świetlika – hamuje skłonności do tworzenia się opuchlizny. Działa kojąco i łagodząco.

  4. Kwas hialuronowy – umożliwia redukcję cieni pod oczami, wypełnia zmarszczki mimiczne.

  5. Witamina C – występuje w skórze naturalnie, pozytywnie wpływając na jej kondycję. Jednak z upływem lat tracimy jej coraz więcej, dlatego warto wybierać kremy pod oczy, które ją zawierają.

  6. Retinol – ujędrnia, zapobiega ucieczce wody.

Profesjonalne zabiegi na zmarszczki pod oczami

Obok dermokosmetyków pod oczy i naturalnych sposobów na redukcję zmarszczek są jeszcze profesjonalne zabiegi poprawiające wygląd skóry. Możliwości w tym zakresie jest sporo, metody dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Za pomocą zabiegu można wygładzić praktycznie każdy obszar wokół oczu. Efekty, jakie możesz uzyskać to wypełnienie zmarszczek, usunięcie worków i cieni pod oczami czy podciągnięcie górnej powieki. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest mezobotoks, redukujący zmarszczki mimiczne. Innym profesjonalnym sposobem jest zabieg osoczem bogatopłykowym. Polega on na odwirowywaniu własnej krwi klienta. Osocze pobudza komórki skóry, usuwając „worki” spod oczu. Na obszar pod oczami stosowane są także nici PDO oraz laseroterapia, która zmniejsza obrzęki w tej okolicy. Mezoterapia mikroigłowa pozwala pozbyć się cieni pod oczami. Zabieg z użyciem fal radiowych nadaje skórze elastyczności. Dzięki niemu możesz pożegnać się ze zmarszczkami mimicznymi, między innymi lwią – znajdującą się między brwiami.

Dieta i styl życia w walce ze zmarszczkami

Efekty zabiegów i innych metod na uelastycznienie skóry wokół oczu trzeba podtrzymywać, zachowując określony styl życia. W wielu przypadkach zmarszczki są wynikiem stresu, dlatego warto pamiętać o odpoczynku (także psychicznym) po nerwowych dniach. Worki pod oczami pojawiają się po krótkim lub zbyt długim śnie. Przesypianie optymalnej liczby godzin powinno wpłynąć na redukcję tego defektu. Innym czynnikiem negatywnie wpływającym na skórę pod oczami jest długotrwałe patrzenie w monitor komputerach. Jeśli pracujesz na co dzień przy komputerze – pamiętaj o przerwie. Ważne jest także noszenie okularów przeciwsłonecznych zapobiegającym opuchliźnie i zmarszczkom, wywołanym przez słońce i częste mrużenie oczu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024
pixel